| Maks. wysokość: | 3 456 m |
| Min. wysokość: | 1 550 m |
| Wys. miejscowość: | 2 100 m |
| Wyciągi łącznie: | 80 |
| Gondole: | 11 |
| Krzesełka: | 39 |
| Orczyki: | 20 |
| Wyciągi taśmowe: | 10 |
| Trasy łącznie: | 300 km |
|
Nartostrady:
|
165 km |
|
Nartostrady:
|
75 km |
|
Nartostrady:
|
60 km |
| Trasy do skialpinizmu: | 20 km |
Narty Tignes – teren narciarski samych superlatyw!
Tignes
Francuski dziennik sportowy „L’Equipe” potwierdza: Tignes (2100 m) to „najbardziej sportowe miasto”. Według gazety aż 85% gości uprawia tu sport. Przyjeżdżają tu również zawodowi sportowcy, aby trenować i brać udział w międzynarodowych zawodach.Określenie „sportowe” nie odnosi się wyłącznie do narciarstwa. Oczywiście miejscowość może się pochwalić popularnym terenem narciarskim – w tym lodowcem Grande Motte (3656 m), którego trasy są otwarte także latem – jednak to tylko część szerokiej oferty aktywności dostępnych w Tignes.Od nurkowania pod lodem, przez wędrówki na rakietach śnieżnych, heliskiing czy snowkiting, aż po wspinaczkę po lodowych kaskadach czy przejażdżki skuterem śnieżnym – niemal każda forma aktywności jest tu możliwa.A to wszystko w miejscu, które w 1952 roku zostało zalane przez wody zbiornika Lac du Chevril. Nowa miejscowość powstała 300 m wyżej i dziś należy nie tylko do najwyżej położonych w Europie, ale także do najnowocześniejszych resortów narciarskich.Trzy dzielnice, skupione wokół jeziora, oferują zwłaszcza młodszym gościom liczne restauracje, bogate życie nocne oraz różnorodne możliwości après-ski.
Tignes – Val d’Isère
Witamy na terenie narciarskim Tignes – Val d’Isère, miejscu gdzie trenują mistrzowie świata, a przez 9,5 miesiąca w roku można jeździć na nartach! Ten gigantyczny teren dysponuje 300 km tras narciarskich oraz 86 wyciągami. To tu w 1992 roku rozgrywały się igrzyska olimpijskie narciarstwa alpejskiego. A w 2009 roku region ten stał się miejscem, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w narciarstwie. Ten obejmujący 3 szczyty i 2 doliny pięciogwiazdkowy teren narciarski przyprawi każdego narciarza o szybsze bicie serca. Położenie (1550 - 3456 m) i jeden z najatrakcyjniejszych lodowców Alp są gwarancją śniegu. Tignes - teren narciarski samych superlatyw!Dojazd Tignes
- Kolej: Bourg Saint Maurice (ok. 30 km)
- Przelot: Chambéry (ok. 145 km), Turyn (ok. 165 km), Genewa (ok. 175 km), Grenoble (ok. 220 km)




