Award
Opinie Klientów

Tignes

328 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 9,5

Teren narciarski Tignes - Val d'Isère

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 456 m Gondole: 11
Min. wysokość: 1 550 m Trasy łącznie: 300 km
Wys. miejscowość: 2 100 m
Nartostrady:
170 km
Wyciągi łącznie: 86
Nartostrady:
78 km
Orczyki: 34
Nartostrady:
52 km
Krzesełka: 41 Trasy do skialpinizmu: 20 km

Teren narciarski Tignes - Val d'Isère

Karnet narciarski „Tignes - Val d'Isère“ umożliwia dostęp do 300 km najlepiej przygotowanych tras, które połączone są przez 86 wyciągi narciarskie. Teren narciarski uznawany jest – nie bez znaczenia są tutaj dwa lodowce „La Grande Motte" i „Pissaillas” – za szczególnie pewny śniegowo i popularny zarówno wśród zaawansowanych narciarzy i osób początkujących.

Tereny narciarskie przy Tignes i Val d’Isère oferują każdorazowo po 150 km różnorodnych nartostrad, które połączone są przez Bellevarde (2827 m). Z Tignes rozciąga się nie tylko przyjemny widok na jezioro górskie Lac du Chevril. Teren narciarski oferuje ponadto obszar dla początkujących narciarzy, którzy mogą skorzystać z pierwszych szusów na Col du Palet lub z zielonych lub niebieskich stoków powyżej Tignes-Le Lac. Bardziej doświadczeni narciarze mogą wypróbować teren narciarski z lodowcem na Grande Motte, gdzie mogą oczekiwać przepięknych widoków na wysokości 3456 m. Szczyty pokryte głębokim śniegiem w Vallon de la Sache powodują, że ten teren narciarski jest wymarzony dla fanów freeridu. Możliwe są tutaj 2,8 km zjazdy na całej 1198 m różnicy wysokości. Szczególną atrakcją jest snowpark w Tignes, który posiada specjalne elementy typu table, slide i skocznie dla początkujących, ale również przeszkody dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy.

Teren Val d'Isère daje dostęp do 150 km nartostrad, które zlokalizowane są bezpośrednio na płaskowyżu Pissaillas-Gletscher, dzięki czemu zapewniają wiele szerokich tras o łatwym poziomie zaawansowania. Teren narciarski posiada dodatkowo odznaczenie „Familie Plus”, który świadczy o szczególnym jego przystosowaniu do potrzeb rodzin z dziećmi. Można jednak znaleźć tutaj również niektóre czerwone trasy i bardziej wymagające trasy do skialpinizmu między innymi na Solaise. Na Pointe du Montet (3428 m) przyjemność narciarska nie ma końca, co oznacza, że dobre warunki śniegowe są tutaj również od czerwca do września. Do dobrej infrastruktury terenu narciarskiego należą również bezpłatne hotspoty Wi-Fi na wielu stacjach wyciągów w dolinie i na górze.

Punktualnie na start sezonu 2017 ruszyła również 10-osobowa gondola „Solaise“, która zastępuje Solaise-Express. Dzięki temu zwiększyła się możliwość transportowa o 40 procent, co sporo obniżyło czas oczekiwania. Kolejka posiada ponadto dostęp do Wi-Fi oraz podgrzewane siedzenia.

Tereny Tignes i Val d’Isère są idealnie połączone ze sobą i gwarantują czystą narciarską przyjemność!
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Tignes

W Tignes liczy się przede wszystkim jazda na nartach, jednak oferta après-ski jest równie godna uwagi. Bary, przytulne restauracje i liczne dyskoteki w Tignes cieszą się dużym zainteresowaniem. Punktem spotkań jest "Grizzly" - bar z prawdziwą, arktyczną atmosferą.

Chętnym sportowych wrażeń polecamy Le Lac z jego naturalnym lodowiskiem. Na zakończenie dnia zapraszamy do "Le Lagon", gdzie mogą Państwo skorzystać z basenu. A poza tym, niedawno w okolicy została uruchomiona nowa, sportowa atrakcja: "Tignespace" - nowoczesne centrum sportowe i konferencyjne, z bogatą ofertą rekreacyjną m.in. kortami do tenisa, boiskami do gry w hokeja, , koszykówki, siatkówki, badmintona, squasha, ścianką wspinaczkową i boiskiem do lekkoatletyki. Tutaj, na powierzchni 3500 m² spełnią się z pewnością wszystkie życzenia urlopowiczów.

Snowpark: Val d'Isere Snowpark, Gliss'Park, Gletscher Park, Swatch Snowpark, Acticross Tignes

Z karnetem narciarskim „Tignes - Val d´Isere” mają Państwo dostęp do szerokiej oferty. Wiele się dzieje w „Val d'Isere Snowpark". Położony jest on na wysokości 2300 m między Val d'Isère i Tignes, w pobliżu wyciągów „Montblanc" przy Bellevarde. Znajdują się tutaj trzy różne linie, po jednej zielonej, czerwonej i czarnej, zawierające przeszkody typu rail, skocznie i boxy na wszystkich poziomach trudności. Dodatkowo przy wyciągu Borsat w Val d’Isère czeka również odcinek boardercrossowy z elementami funslope. „Acticross” zawiera różnego typu przeszkody, jak na przykład: super tunel z falami. Kto po dniu pełnym wyczynowego sportu i akcji oczekuje na przyzwoity posiłek, ten w „Chill chalet” może liczyć na soczyste dania z grilla.

Dalej na terenie narciarskim Tignes można korzystać aż z trzech snowparków w ramach tego samego karnetu: dużego, położonego na wysokości 2400 - 2600 m „DC Snowpark", mniejszego, położonego tuż przy miejscowości „Gliss Park" oraz z „Gletscher-Snowpark". W DC Snowpark czeka na Państwa łącznie 16 kickerów i poręcze o różnych stopniach trudności, na których można szlifować swoje umiejętności. Tutaj każdy - zarówno początkujący, jak i profesjonalista znajdzie odpowiednie dla siebie elementy i kickery. Szczególną atrakcją w tym parku jest funkcja "ski-movie", która pozwala nagrać wybraną akrobację np na airbag a następnie obejrzeć i przeanalizować ją na telebimie w "Swatch Cool Zone".

Mniejszy z parków "Gliss Park" w miejscowości Tignes to również interesująca oferta zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych snowboardzistów. Do dyspozycji są tutaj różne trasy przejazdu, trasa do boardercrossu, trasa z przeszkodami oraz trasa do slalomu. Zaletą tego parku jest niewątpliwie dostępny tutaj airbag. Między styczniem i kwietniem Tignes znajduje się ponadto w cieniu Monster-halfpipe, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody.

Na lodowcu „Grande Motte” na wysokości 3456 m znajduje się Tignes Gletscher-Snowpark z różnymi skoczniami, elementami typu rail, box i woop, tworząc doskonałe warunku dla początkujących i zaawansowanych. Park odwiedzany jest również przez różnych fanów tego sportu również latem, ponieważ mogą tutaj cały rok ćwiczyć swoje umiejętności. Warto wspomnieć, że trasy są regularnie modyfikowane, dzięki czemu zapewniają odpowiednią dawkę różnorodności i gwarantują, że jazda tutaj nigdy nie stanie się nudna.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Tignes - Val d'Isère nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Tignes - Val d'Isère

W skład testu dotyczącego Tignes - Val d'Isère wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Tignes

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Tignes

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter