Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolnie dowolnie
dowolnie dowolnie
dowolnie
Teren narciarski polecany dla
dowolnie
dowolnie
dowolnie
Pozostałe
dowolnie
dowolnie
dowolnie
dowolnie
Dane wycieczki
dowolnie
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolnie Początkujący: dowolnie Snowpark: dowolnie długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolnie Zaawansowani & freeride: dowolnie Wyciągi & gondole: dowolnie Kraj: dowolnie
Km tras biegowych: dowolnie Opinie Klientów: dowolnie Cena za osobę: dowolnie
Rodzina & dzieci: dowolnie Après-ski: dowolnie Czas podróży : dowolnie
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Obergurgl - Hochgurgl

93 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,9
Teren narciarski 9,2

Teren narciarski Obergurgl/Hochgurgl

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 082 m Gondole: 10
Min. wysokość: 1 793 m Trasy łącznie: 112 km
Wys. miejscowość: 1 930 m
Nartostrady:
60 km
Wyciągi łącznie: 25
Nartostrady:
33 km
Orczyki: 9
Nartostrady:
19 km
Krzesełka: 6 Trasy do skialpinizmu: 5 km

Teren narciarski Obergurgl/Hochgurgl

Karnet narciarski „Ötztaler Superkipass" umożliwi Państwu od sezonu zimowego 18/19 korzystanie bez limitu z takich ośrodków narciarskich, jak: Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Hochoetz-Kühtai, Niederthai, Gries i Vent, o ile karnet ważny jest na 3- i więcej dni. Oferta obejmuje więc łącznie 356 km tras narciarskich i 90 wyciągów (patrz: region narciarski)!

Posiadając 2-dniowy karnet „Obergurgl-Hochgurgl" mają Państwo do dyspozycji teren narciarski o tej samej nazwie, położony jest na końcu doliny Ötztal, na wysokości od 1793 do 3082 m., a karnet obejmuje 112 km tras narciarskich wraz z 25 wyciągami. Nie bez przyczyny uchodzi on za najbardziej pewny śniegowo teren narciarski Alp, co gwarantują wysokie położenie i najnowocześniejsze urządzenia naśnieżające. 99% tras jest sztucznie naśnieżanych, dzięki czemu wyciągi są tutaj czynne już od listopada do maja! Nowa gondola „Top-Express-Gurgl“ łączy dwa tereny narciarskie, a wjazd na przestrzeni 3,6 km trwa tylko ok. 9 minut. Stąd rozciągają się niepowtarzalne widoki na okoliczne lodowce!

Od sezonu zimowego 2015/2016 jest nowoczesny kompleks „Top Mountain Crosspoint“ Do kompleksu należy stacja wyciągów gondolowych „Kirchenkar” z mieszczącą się obok restauracją z obsługą, punkt poboru opłat drogowych trasy wysokogórskiej Timmelsjoch oraz na dodatek najwyżej położone muzeum sportów motorowych „Mountain Motorcycle Museum“. Zimowy charakter kompleksu jest architektonicznie podkreślony formą zaspy śnieżnej.

Od sezonu 18/19 spotka Państwa nowość: kolejka Kirchenkarbahn Sektion II stworzyła połączenie z zupełnie nowym terenem narciarskim dającym dodatkowe 2 km tras. Z dotychczasowej górnej stacji Sektion I możliwy jest transport na kolejne 210 m w górę. Nowa górna stacja wyciągu Kirchenkarbahn Sektion II znajduje się na wysokości 2839 m.

Hochgurgl ze swoimi łagodnymi stokami jest idealny w szczególności dla początkujących. Obergurgl stanowi większe wyzwanie, ale można tutaj również znaleźć kilka tras niebieskich. Wytrawni narciarze mogą poszaleć na Hohe Mut przy Obergurgl – ta trasa z muldami i stromym zjazdem jest dużym wyzwaniem!

Snowboardzistów przyciągnie z pewnością snowpark, położony przy kolejce Bruggenbodenbahn, z dwoma różnymi zjazdami i prawie 20. elementami, które zadbają o skoki adrenaliny. Liczne tereny do freeride'u, między innymi przy Wurm, Festkogel i Hohen Mut, również zapewnią sporo atrakcji!
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Obergurgl - Hochgurgl

W austriackiej dolinie Ötztal znaleźć można kilka tras do nocnej jazdy na nartach, które w niektóre dni otwarte są ponad standardowe godziny pracy wyciągów. Również na terenie narciarskim umożliwiającym nocną jazdę na nartach Obergurgl-Hochgurgl znaleźć można szczególną ofertę, która potwierdza, że jazda na nartach nie musi się kończyć w momencie regularnego zamknięcia wyciągów. Trasa do nocnej jazdy na nartach znajduje się przy wyciągu Hochgurglbahn I w Hochgurgl. Wyciągi pracują tutaj w każdy czwartek grudnia. W Obergurgl do tego można jeździć również raz w tygodniu, bo czynny jest wyciąg Festkoglbahn. Przy Festkogl oprócz nocnej jazdy odbywa się spektakularne wieczorne show, które organizowane jest przez szkółkę narciarską Obergurgl.

Après-ski Obergurgl - Hochgurgl

Oddalone o 20 km Sölden słynie z licznych imprez après-ski, co jeszcze długo nie oznacza, że tutaj nic się nie dzieje! Te dwie miejscowości znane są ze swojej kultury "bacówek": liczne chatki górskie zapraszają na chwilę relaksu jak i zabawę après-ski. Warto wybrać się do bacówki "Nederhütte", w której oprócz regionalnych specjałów oczekuje Państwa codziennie zróżnicowany program après-ski z muzyką na żywo! Wiele barów, takich jak Arnos Schirmbar i ice-berg by Arnold przy Hochgurgalm zapraszają na ostatni drink. Ponadto do dyspozycji również dyskoteki, liczne bary i puby.

Oprócz jazdy na nartach można skorzystać z bogatej oferty sportowej, np. z wędrówek po szlakach turystycznych, wypraw narciarskich z przewodnikiem, wypraw w rakietach śnieżnych, curlingu lub lodowiska w Obergurgl. W Hochgurgl przyciąga naturalny tor saneczkowy z wieloma zakrętami, o dł. 3 km, który 1 x w tygodniu jest wieczorem oświetlany. Warto wybrać się także do kompleksu wypoczynkowego "Freizeit Arena" w Sölden, gdzie nie będą się Państwo nudzić: tutaj można znaleźć kąpiele wellness, kabiny prysznicowe z funkcją masażu, saunę oraz kręgle. Wartym zobaczenia w Hochgurgl jest zadaszone pole do golfa o powierzchni 700 m².

Snowpark: Quattro Snow Park Obergurgl - Hochgurgl

Na terenie narciarskim Obergurgl-Hochgurgl znaleźć można wyjątkowy snowpark przy wyciągu Bruggenbodenlift zaprojektowany wyłącznie z myślą o Paniach!

Zespół sporo myślał nad stworzeniem Funmountains w Obergurgl, by zawierał on wszystko czego potrzebują miłośnicy snowparków. Oferuje on dostęp do minimum 18 różnego rodzaju konstrukcji, stanowiąc w ten sposób doskonałe uzupełnienie terenu narciarskiego.

Tam gdzie wcześniej znajdował się klasyczny snowpark, teraz jest familypark: najmłodsi fani akrobacji i freestylu znajdą tu dośćmiejsca dla siebie. Można go znaleźć przy wyciągu Steinmannbahn, a dzięki zmianie lokalizacji wyraźnie zyskał na powierzchni! Wydarzenia, konkursy, a nawet własny "Girls-Day" uzupełniają ofertę.

Do tego znajdujący się na terenie narciarskim funslope przystosowany jest dla dużych i małych.

Czy teren narciarski Obergurgl/Hochgurgl nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Obergurgl/Hochgurgl

W skład testu dotyczącego Obergurgl/Hochgurgl wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Obergurgl - Hochgurgl

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Obergurgl - Hochgurgl

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex