Award
Opinie Klientów

Obertauern

66 Liczba ocen:

90 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,0
Teren narciarski 8,9

Teren narciarski Obertauern

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 313 m Gondole: 3
Min. wysokość: 1 630 m Trasy łącznie: 100 km
Wys. miejscowość: 1 664 m
Nartostrady:
61 km
Wyciągi łącznie: 26
Nartostrady:
35 km
Orczyki: 6
Nartostrady:
4 km
Krzesełka: 17

Teren narciarski Obertauern

Z karnetem "Obertauern" na jednym z najbardziej zaśnieżonych terenów Alp, mają Państwo do dyspozycji 100 km zróżnicowanych nartostrad i 26 nowoczesnych wyciągów. Od roku 2014 dostępny jest 6-osob. wyciąg krzesełkowy „Schaidbergbahn” z podgrzewanymi siedzeniami. Wyciągi zostały zbudowane wokół nowoczesnej wioski narciarskiej i tworzą dwa okrężne obiegi "Rote Tauernrunde" i "Grüne Tauernrunde". Dzięki takiemu rozwiązaniu w ciągu kilku minut są Państwo w centrum wydarzeń narciarskich. Bezpośrednio z obiektu możliwy jest zjazd przeważającymi niebieskimi i czerwonymi nartostradami, z których wygodnie można zjechać z powrotem do punktu wyjścia.

Dla początkujących szczególnie polecane są trasy przy wyciągach Schaidbergbahn i Plattenkarbahn. Zaawansowani narciarze mogą podjąć się sławnej nartostrady przy szczycie Gamsleiten. Ta czarna trasa należy do najbardziej stromych stoków w Europie.

Freeriderzy i freestylerzy nie będą się nudzić w Obertauern. Funpark poniżej wyciągu Kehrkopf - snowpark "The Spot" - jest spełnieniem marzeń każdego fana snowboardu.

Nawet najmłodszym fanom białego szaleństwa Obertauern oferuje doskonałe warunki. Czy to w jednej ze szkółek narciarskich lub snowboardowych, w przedszkolu narciarskim czy też podczas profesjonalnej opieki - najmłodsi są zawsze w dobrych rękach. Szczególną atrakcją jest kolejka strachu przy Schaidberg, 30 m długi, drewniany tunel z podświetlonymi twarzami i nagłośnieniem. W rodzinnym parku Bibo Bär na dzieci i początkujących narciarzy czekają trzy specjalnie przygotowane trasy.

Ponadto na tym terenie narciarskim mają Państwo dostęp do bezpłatnych hotspotów Wi-Fi, jak również z bezpłatnej aplikacji mobilnej "iObertauern", gdzie znajdą Państwo rozmaite informacje dotyczące tego terenu.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Obertauern

Ochota na jazdę na nartach pod rozgwieżdżonym niebem? Jeśli tak, to teren narciarski Obertauern jest właściwym wyborem! W każdy poniedziałek i czwartek możliwa jest tu bowiem nocna jazda na nartach. Nocna jazda na nartach odbywa się przy 4-os. wyciągu krzesełkowym Edelweiss i jest tak przemyślana, aby odpowiadać potrzebom młodszych i doświadczonych narciarzy, którzy mają jeszcze dość sił na dłuższy pobyt na stoku. Zbudowane specjalnie na tę okoliczność oświetlenie pozwala na jazdę na długości 1,5 km. Pozwala to na doskonale długie zjazdy na połyskującym śniegu! Zarówno początkujący i zaawansowani narciarze docenią ten szczególny urok nocnej jazdy na nartach.

Après-ski Obertauern

Obertauern to prawdziwy raj aprés-ski, który oferuje liczne możliwości spędzenia wolnego czasu. Około 25 chatek rozsianych po całym regionie narciarskim zaprasza na przerwę w uroczej atmosferze. Koniecznie spróbujcie Państwo lokalnej specjalności - "Gamsmilch" ze spienionym mlekiem, kakao i słodkim likierem. Kultowe aprés-ski gwarantują na stoku chatki górskie, a wieczorem najlepiej wybrać sie do "Lürzer Alm" lub "Latsch'n Alm. Jeżeli preferujecie Państwo bardziej nowoczesne lokale, polecamy "Peakini Klubhaus" i "Monkey's Heaven". Ponadto w Obertauern odbywają się także regularnie koncerty, występowali tu już m.in. "Wir sind Helden" czy "Xavier Naidoo".

Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu czeka centrum rekreacyjne Gnadenalm: codziennie oświetlany 1,5 km tor saneczkowy, lodowisko, a także możliwość wzięcia udziału w przejażdżce kuligiem konnym saniami lub w wypadzie w rakietach śnieżnych. Centrum sportowe Obertauern posiada bogatą ofertę od piłki nożnej przez tennis i bilard, aż po zajęcia z fitnessu.

Snowpark: Snowpark The Spot Obertauern

Nie tylko urozmaicone trasy narciarskie, ale także atrakcyjna oferta après-ski sprawiają, że urlop w Obertauern to wręcz raj sportów zimowych, który ma wiele do zaoferowania również fanom freestylu. Oprócz niezrównanej oferty freeridu, która zapewnia możliwość szybkich zjazdów w każdym kierunku, czeka na Państwa snowpark "The SPOT". Przy 4-osobowym wyciągu krzesełkowym Kehrkopf powstał prawdziwy raj freestylu.

Dwie różnorodne strefy - wyższa i dolna część parku, umożliwiają wykonywanie zarówno pierwszych prób, jak i spektakularnych ruchów. Trzy linie z przeszkodami takimi jak easy kicker, boxy typu flat, rainbow i kinked, straight- i donkey pipeline, czy 6-metrowy wall ride czekają na odkrycie przez początkujących.

Profesjonaliści w zakresie snowboardu znajdą w dolnej części parku elementy jibbowe, boxy, kickery, a przy dobrych warunkach śniegowych nawet powder-kicker. Nie wahajcie się Państwo i poczujcie przypływ adrenaliny!

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Obertauern nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Obertauern

W skład testu dotyczącego Obertauern wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,2 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Obertauern

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Obertauern

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter