Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Informacje o terenie narciarskim
Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch
Maks. wysokość: 2 378 m
Min. wysokość: 600 m
Wys. miejscowość: 523 m
Wyciągi łącznie: 43
Orczyki: 21
Krzesełka: 13
Gondole: 9
Trasy łącznie: 106 km
Nartostrady:
33 km
Nartostrady:
53 km
Nartostrady:
20 km
Trasy do skialpinizmu: 7 km
Opinie Klientów

Gasthof Knapp

16 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Zakwaterowanie 8,6
Miejscowość 8,7
Teren narciarski 9,4

Teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Z karnetem narciarskim „Zillertaler Superskipass” mają Państwo wybór nartostrad o łącznej długości 535 km na terenach narciarskich Zillertal Arena, przy wyciągach w Mayrhofen, w Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, jak również na terenie narciarskim Hochzillertal – Hochfügen – Spieljoch i dodatkowo Wildkogel-Arena w Bramberg. Tereny te połączone są bezpłatnym autobusem i pociągiem. Od kilki lat Zillertal Arena oferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi, co umożliwia miłośnikom białego szaleństwa nie tylko delektowanie się promieniami słońca w czasie szalonej jazdy, ale także możliwość przesłania wrażeń z urlopu rodzinie i znajomym (patrz opis regionu narciarskiego).

Do dyspozycji mają Państwo 2 tereny narciarskie: Spieljoch przy Fügen i Hochfügen-Hochzillertal. Tereny narciarskie Hochfügen i Hochzillertal są ze sobą połączone i tworzą łącznie areał narciarski z nartostradami o długości ok. 92 km i 36 wyciągami na wysokości pomiędzy 600 i 2360 m, dzięki czemu dobre warunki śniegowe są zagwarantowane aż do końca kwietnia.

Hochzillertal jest polecany narciarzom o wysokich wymaganiach. Nieważne czy przyjemne nartostrady, pierwszorzędne obszary do freeridu czy szaleństwo w snowparku – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Teren narciarski Spieljoch oferuje dalsze 21 km wspaniale przygotowanych tras narciarskich, 7 wyciągów i wyciągi taśmowe dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nartach. Zjazd do doliny o długości 7 km aż do miejscowości Fügen wywołuje zachwyt u każdego miłośnika sportów zimowych. Teren narciarski oferuje rodzinom z dziećmi dodatkowo bezpieczeństwo i relaks na stokach.

Od grudnia 2018 10-os. gondola Wimbachexpress zastąpi 4-os. wyciąg krzesełkowuy Krössbichl. Nowa górna stacja kolejki zawiera włoską restaurację Albergo i znajduje się 180 m wyżej, dzięki czemu dociera do kolejnych tras. Jako przedsmak sezonu narciarskiego 2019/20 połączone zostały tereny narciarskie od z Hochzillertal-Hochfügen do Spieljoch, a w sezonie 16/17 utworzono nowe kursujące co godzinę połączenie autobusowe dla narciarzy pomiędzy stacją w dolinie Spieljoch w Fügen i Kaltenbach w Hochzillertal.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Strass

Liczne austriackie tereny narciarskie umożliwiają nocną jazdę na nartach, a należy do nich również bogata oferta tras w Dolinie Ziller. Na terenie narciarskim Hochfügen-Hochzillertal znajdą Państwo dwie trasy do nocnej jazdy na nartach: w Kaltenbach na przykład raz w tygodniu oświetlona jest znana trasa „Stephan-Eberharter-Goldpiste”. Zjazd w dolinę o długości 5 km na odcinku między środkową i dolną stacją wyciągu Hochzillertal-Seilbahn wyposażony jest w oświetlenie i może być również sztucznie naśnieżany. Od stycznia do lutego można korzystać z tej czerwonej trasy do godz. 22:00 dzięki przedłużonym godzinom pracy wyciągów. Bezpłatnym autobusem dla narciarzy dotrą Państwo ze Schlitters do terenu narciarskiego umożliwiającego nocną jazdę na nartach.

Dodatkowo w Hochfügen czeka dodatkowa atrakcja dla tych, którym nocna jazda na nartach to za mało. Przy wyciągach Lamark oświetlone są niebieskie trasy i dodatkowo kilka razy w sezonie organizowane jest narciarskie show. Przy efektach świetlnych i pokazie fajerwerków miejscowi instruktorzy narciarstwa prezentują fascynujące narciarskie tricki akrobatyczne.

Après-ski Strass

W porównaniu do innych miejscowości w Zillertal Fügen to "the place to be". Do zabawy zapraszają liczne bacówki jak np. przytulna „Schihütte“ przy trasie zjazdowej Spieljoch prowadzącej do doliny. W dolinie miłośnicy après-ski są w swoim żywiole: zabawa toczy się wszędzie, zarówno w barach, jak i na wolnym powietrzu, a późnym wieczorem w klubach i dyskotekach..

Schronisko Kristall na terenie narciarskim Kaltenbach-Hochzillertal zostało uznane przez Skiresort.de, największy na świecie portal oceniający tereny narciarskie, za najlepsze schronisko narciarskie 2014 r. Schronisko znajduje się na wysokości 2150 m przy stacji górskiej Kristall-Express oraz oferuje Państwu nową, kreatywną kuchnię w atrakcyjnych cenach. Serwowane są świeże, regionalne produkty. Do Państwa dyspozycji w schronisku jest kominek oraz rustykalne izby. Przy dobrych warunkach pogodowych mogą Państwo skorzystać z letniego tarasu z barem, leżakami oraz łóżkami wodnymi. Od sezonu zimowego 2013/2014 dostępna jest również winiarnia.

Na niestrudzonych dniem na stoku czeka jazda na nartach po zmroku na oświetlonej nartostradzie, a na tych, którzy pragną odpoczynku - bary hotelowe i różnorodne zajazdy w miejscowości Strass!

Snowpark: Snowpark Betterpark Strass

"Brettpark" w Hochzillertal jest położony bezpośrednio przy 8-osobowym wyciągu krzesełkowym "Schnee Express" na wysokości 2050 - 2120 m, na terenie narciarskim Hochzillertal-Kaltenbach. Należący do parku wyciąg umożliwia szybki wjazd na górę po przejechaniu danej linii. W parku dostępne są trzy trasy o różnych stopniach trudności, dzięki którym zarówno początkujący, średnio-zaawansowani jak i zaawansowani mogą zmierzyć się tutaj z nie lada wyzwaniem. Dodatkową atrakcją jest jib line z różnymi boxami, jak również kicker XL, który z zapartym tchem można obserwować z wyciągu krzesełkowego oraz 100-metrowa rampa - superpipe, która znajduje się nieco poniżej parku na wysokości 1950 m.

Po całym dniu freestylu oraz po męczących ewolucjach można wypocząć w chill area przy muzyce. Poza parkiem "Betterpark" fani freestyle mają do dyspozycji różne parki w całej Dolinie Ziller np. w Mayrhofen, Gerlos i na lodowcu Hintertux.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

W skład testu dotyczącego Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex