Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Warth-Schröcken

66 Liczba ocen:

98 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,7
Teren narciarski 9,3
Informacje o terenie narciarskim
Warth-Schröcken
Maks. wysokość: 2 050 m
Min. wysokość: 1 500 m
Wys. miejscowość: 1 500 m
Wyciągi łącznie: 15
Orczyki: 2
Krzesełka: 12
Gondole: 1
Trasy łącznie: 35 km
Nartostrady:
0 km
Nartostrady:
23 km
Nartostrady:
12 km
Trasy do skialpinizmu: 9 km

Teren narciarski Warth-Schröcken

Teren narciarski Warth-Schröcken

Teren narciarski Warth-Schröcken uchodzi dzięki swoim opadom śniegu w wysokości 11 m rocznie, za najbardziej obfite w śnieg miejsce w Europie - jak publikuje angielska gazeta „Daily Mail”. 60 km nartostrad i 15 wyciągów stoi do Państwa dyspozycji. Oprócz łagodnych zjazdów dla rodzin z dziećmi, również doświadczeni sportowcy znajdą wokół Saloberkopf coś dla siebie - zarówno czarne trasy, jak i dużą strefę przeznaczoną do freeride'u.

Początkujący narciarze znajdą niebieskie trasy przykładowo pod kolejką Karhornbahn, na zjazdach dla rodzin na Saloberkopf lub przy kolejce Jägeralp-Express. Najmłodsi mogą natomiast wypróbować swoich sił w Pauli's Kinderland. Dla rodzin został przygotowany nawet funslope, w którym znajdą Państwo niewielkie przeszkody typu kicker, boxes oraz cross-parcours.

Bardziej wymagający miłośnicy sportów zimowych powinni się udać na wyboiste i strome trasy poniżej Saloberjets i Jägeralp-Express. Fani freeride'u natomiast docenią tereny na Wannenkopf lub Gamsloch-Karhorn. Również tzw. zjazdy wariantowe między Salober und Jägeralpe są prawdziwym wyzwaniem. Teren narciarski Warth-Schröcken znany jest już od dawien dawna z licznych możliwości do uprawiania narciarstwa turystycznego (skitour).

Karnet narciarski "3Täler-Pass" obejmuje nie tylko Warth-Schröcken, ale gwarantuje również dostęp do 506 km tras narciarskich na 38 terenach narciarskich w Lesie Bregenckim, Grosses Walsertal, tyrolskiej Dolinie Lechtal, Rheintal, Klostertal oraz Laternsertal! Dodatkowo mają Państwo możliwość wykupienia karnetu na teren narciarski „Ski Arlberg” w specjalnej cenie. Nową kolejką Dorfbahn Warth dotrą Państwo bezpośrednio na teren narciarski Ski Arlberg. Narciarze mogą zatem bezproblemowo dotrzeć bez samochodu lub skibusa z każdego obiektu w centrum miejscowości Warth nową 8-osobową gondolą bezpośrednio do terenu narciarskiego. Oczywiście do wyboru jest również nowoczesna kolejka "Auenfeldjet", która łączy ten teren z terenem w Lech Zürs (patrz: region narciarski).

Tutaj znajdą Państwo dalsze informacje odnośnie terenu narciarskiego Arlberg.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Warth-Schröcken

Po całym dniu na stoku można wrócić do Warth-Schröcken, znajdującego się u podnóża gór. I zawitać do S1 Ski Lounge am Salober lub baru pod namiotem Steffisalp. Kto natomiast chce przedłużyć sobie wieczór, może wybrać się do Alpen Lounge & Cocktailbar, Oscar’s Cocktailbar lub Pub Best of. Ponadto mają Państwo do wyboru wiele gospód i restauracji, w których można miło spędzić czas przy dobrym jedzeniu.

Poza terenami narciarskimi szaleństwo sportowe w Warth-Schröcken nadal się nie kończy. Jedną z atrakcji jest tor saneczkowy „Von der Höhi”, na który dwa razy w tygodniu można się dostać traktorem. Odważniejsi mogą wypróbować flying fox, kolejki, którą leci się 500 m w powietrzu - i jednocześnie przekracza granicę między krajami związkowymi: Tyrolem i Vorarlbergiem. Również dla chętnych organizowane są kursy dla początkujących do wspinaczki lodowej. Nieco spokojniejszą formę spędzenia wolnego czasu zapewnia 20 km szlaków turystycznych lub wycieczka w rakietach śnieżnych na przełęczy Hochtannbergpass, która łączy obydwie miejscowości. Na romantyczne chwile można się wybrać na wieczorny spacer.

Snowpark: Snowpark Warth-Schröcken

Na samym terenie narciarskim Warth-Schröcken nie znajdą Państwo żadnego snowparku. Jednakże od sezonu zimowego 2012/13 strefa funslope Steffisalp oferuje wiele atrakcji o dużym i małym stopniu trudności. Liczne elementy typu skocznie, strome zakręty, funboxes zadbają o to, że nie będą się Państwo nudzić. Dodatkową atrakcją jest trasa Skimovie przy wyciągu krzesełkowym Wannenkopf.

Przy zakupie karnetu na region narciarski „Ski Arlberg” mają Państwo dodatkowo możliwość korzystania ze snowparku Lech. Miejscowość Lech Zürs am Arlberg ma do zaoferowania funpark dla sportowców o każdym stopniu zaawansowania. Usytuowany bezpośrednio przy wyciągu krzesełkowym Schlegelkopf na wysokości 1600 m park ten dostarcza zarówno snowboardzistom jak i freestylerom, początkującym i zaawansowanym miłośnikom zimowego szaleństwa doskonałe warunki do ćwiczeń. Snowpark Lech na powierzchni 3,6 hektara oferuje ok. 20 przeszkód na easy rail line oraz pro line. O idealny stan obstackles dba załoga snowparku. Zróżnicowana oferta parku składa się z elementów takich jak 3 rails, 7 boxes (m.in. double kinked box o długości 9 m), wallride, kicker i ławka. Dodatkowym bonusem tego miejsca jest sielankowy widok na miejscowość Lech.

Czy teren narciarski Warth-Schröcken nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Warth-Schröcken

W skład testu dotyczącego Warth-Schröcken wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,6 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex