Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Bułgaria

Tereny narciarskie Bułgaria

Bułgarskie regiony narciarskie zostały zmodernizowane. Modernizacja nie została pozostawiona przypadkowi przez co tereny narciarskie świecą nowym blaskiem. Nartostrady zostały różnorodnie zaprojektowane, dlatego znajdzie się zawsze dla każdego narciarza, zaawansowanego czy też początkującego odpowiednia trasa. Najbardziej popularne tereny narciarskie znajdują się w Bansko z łącznie 75 km tras narciarskich oraz w Borovets z 52 km tras narciarskich. Zmodernizowany region narciarski Bansko przekształcił się w swoiste centrum sportów zimowych Europy Wschodniej. Do regionu narciarskiego Borovets należą trzy tereny narciarskie, które charakteryzują się znaczną gwarancją śniegu oraz oferują nartostrady prowadzące aż do doliny.

Après-ski Bułgaria

Po pięknie spędzonym dniu na stoku, w Bułgarii dzień zakończyć można w ramach après-ski. Należy się udać do tradycyjnych i przytulnych karczm Bułgarii, gdzie w gościnnej atrmosferze spóbować można lokalnych specjalności oraz bułgarskich czerwonych win. Lokalna kuchnia charakteryzowana jest jako pikantna, różnorodna i raczej tradycyjna. Menu składa się przede wszystkim z obfitych dań jednogarnkowych, jogurtu oraz chleba pita podawanego z czarką rożnorodnych przypraw. Jako deser poleca się Benize, czyli ciasto francuskie. Większość gospod Mehana oferują muzykę na żywo. Ci, którzy zechcą się poruszać na après-ski będą mieli trudny wybór. Możliwości spędzania czasu poza stokiem jest sporo, można spokojnie przy kręglach i pływaniu, ryzykownie poprzez jadę na skuterze śnieżnym bądź całkiem swawolnie w lokalnych klubach i dyskotekach. Cisza nocna jest pojęciem obcym, gorące oraz niezapomniane imprezy są gwarantowane.

Atrakcje Bułgaria

Bułgaria ma do zaoferowania turystom zarówno przyrodnicze, jak i kulturalne i historyczne bogactwa. Rzymianie, Słowianie i Turcy odcisnęli na tym kraju swoje piętno. Szczególnie wyraźnie widać to na przykładzie bułgarskiej stolicy - Sofii. Turyści napotkają w tym mieście na przykład szczątki rzymskich budowli. Warte obejrzenia jest Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz były Pałac Carów, w którym mieści się Narodowa Galeria Sztuki. Symbolem miasta jest natomiast monumentalna katedra Aleksandra Newskiego ze złotymi kopułami. Z drugiej strony Sofia to również tętniąca życiem metropolia z wieloma centrami handlowymi. Na drugim miejscu wśród bułgarskich miast plasuje się Plowdiw, miasto położone u podnóża Rodopów z licznymi parkami, muzeami i budowlami ciekawymi pod względem architektury. Bez wątpienia warto udać się na spacer do centrum i obejrzeć budynki z czasów odrodzenia narodowego. Wrażenie robią również liczne kościoły prawosławne i meczety.

Szczególną grupę kościołów prawosławnych, kaplic i pomieszczeń klasztornych można oglądać w pobliżu miejscowości Iwanowo. Zabytek Skalne Cerkwie koło Iwanowa dostępny tylko przez strome schody zamontowane na skalnym urwisku. Obiekt składa się z kilku kompleksów i został stworzony w 13 wieku. W 6 cerkwiach udało się zakonserwować oryginalne freski. Skalne Cerkwie znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Klasztor Rila znajduje się natomiast w górach o tej samej nazwie. Jest to jeden z najbardziej znanych prawosławnych klasztorów i jednocześnie największy w kraju. Kompleks, który zajmuje powierzchnię 1147 qm pomiędzy 2 rzekami składa się z prawie 300 pomieszczeń.

W pobliżu miejscowości Marada uwagę turystów przyciąga dzieło sztuki uwiecznione na skale. Na wysokim na 100 m kamieniu wyrzeźbiona jest postać jeźdźca, który dzidą zabił lwa. Jeździec z Madary, który również należy do światowego dziedzictwa kulturalnego króluje nad archeologicznym rezerwatem Madara - płaskowyżem otoczonym z dwóch stron skałami.

W miejscowości Welingrad natomiast turyści nie znajdą może tradycyjnych budowli i dzieł sztuki, ale za to możliwość odpoczynku. Miejscowość leży w zachodniej dolinie Rodopów i jest jednym z ważniejszych kurortów Bałkanów. Tutaj znajdują się najważniejsze źródła Bułgarii oraz liczne źródła wód mineralnych. W miejscowości jest ponad 22 basenów z wodą mineralną. Kolejna atrakcja to Muzeum Historyczne, w którym można obejrzeć wystawę tradycyjnych, bułgarskich pisanek.

Jeżeli chcą Państwo obejrzeć jeszcze więcej muzeów, gorąco polecamy Kasanlak. Tutaj i w otaczającej to miejsce dolinie rosną znane z właściwości eterycznych rumuńskie róże. Tutaj również produkowany jest olejek różany. Więcej informacji można zasięgnąć z Muzeum Różanym.

Miejscowości Bułgaria

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
Bansko
871 m Bansko 48 km 990 - 2 560 m
Pamporovo
1 650 m Pamporovo 43 km 1 155 - 1 926 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex