Opinie Klientów

Alpe d'Huez

53 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,9
Teren narciarski 9,2

Teren narciarski Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 330 m Gondole: 18
Min. wysokość: 1 125 m Trasy łącznie: 250 km
Wys. miejscowość: 1 860 m
Nartostrady:
70 km
Wyciągi łącznie: 67
Nartostrady:
130 km
Orczyki: 27
Nartostrady:
50 km
Krzesełka: 22

Teren narciarski Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

Z karnetem narciarskim „Grand Domaine Ski” mają Państwo dostęp do terenu narciarskiego Alpe d'Huez, który jest w większości położony po południowej i południowo-zachodniej stronie masywu Grandes Rousses i gwarantuje dużo słońca. Teren narciarski (1125 m - 3330 m) obejmuje 250 km nartostrad i 67 wyciągów i jest znany jako bardzo pewny śniegowo: 80% tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 1800 m!

Najbardziej atrakcyjna nartostrada - „La Sarenne” rozpoczyna się na lodowcu Sarenne-Gletscher i biegnie zboczem Pic Blanc prosto do doliny. Nartostrada mierzy sobie 16 km na różnicy wysokości 1730 m i jest jedną z najdłuższych w Europie! Czarną, bardzo trudną , 3-km trasę „Le Tunnel” polecamy tylko doświadczonym narciarzom. Prowadzi ona od Pic Blanc przez tunel do nartostrady z muldami. Dużych umiejętności narciarskich wymagają również czerwone trasy na wysokości Dôme/ Petits Rousses. Szczególnie polecamy zjazd "Bartavelles" oferujący zazwyczaj bardzo dobre warunki narciarskie, a do tego przejazd między imponującymi ścianami ze skał z widokiem na sąsiednią dolinę. Dla początkujących odpowiednie będą stoki do ćwiczeń przy wjeździe do miejscowości Alpe d'Huez i Vaujany. Również fani snowboardu znajdą tutaj coś dla siebie: funpark przy wyciągu krzesełkowym Le Lac Blanc polecamy profesjonalistom. Kolejny funpark "Montfrais" należy już do nieco łatwiejszych, w którym można wykonać kilka skoków i trików.

Od sezonu narciarskiego 2016/2017 kolejka Signal została przekształcona na nowoczesną potrafiącą przewieźć 3370 sportowców zimowych w godzinę.

Kto lubi jazdę na nartach po zmroku, ucieszy się z pewnością na taką bezpłatną możliwość w Alpe d'Huez als i Auris en Oisans z karnetem Grand Domaine Ski.W okresie 17.12.2019 - 17.03.2020 i 25.03.2020 - 21.04.2020 przy 6-dniowym i dłuższym karnecie narciarskim istnieje możliwość korzystania w ramach Grande Galaxie z terenu narciarskiego Les 2 Alpes (225 km) i dodatkowo w Serre Chavalier (250 km), Puy St. Vincent (75 km) oraz Sestrières i Montgenèvre der Via Lattea (we Włoszech, 400 km). By móc korzystać z obu terenów narciarskich w ramach Via Lattea po okazaniu karnetu narciarskiego należy odebrać rachunek.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Alpe d'Huez

Niesamowitą atrakcją na terenie narciarskim Alpe d'Huez Grand Domaine Ski we Francji jest nocna jazda na nartach. Wszyscy, którym jazda za dnia nie wystarcza, mogą skorzystać w trakcie sezonu z nocnej jazdy na nartach. Cała 3 km trasa jest dobrze oświetlona, co pozwala na szusowanie po zmroku na pokrytych śniegiem zboczach. Teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach jest dla sportowców zimowych bez wątpienia dostępny prosto z Alpe d’Huez. Zarówno początkujący narciarze, jak i profesjonaliści mogą korzystać z jazdy na nartach i snowboardzie przy świetle księżyca i podziwiać blask rozgwieżdżonego nieba. Zatem warto oszczędzać siły, aby wystarczyło ich jeszcze na wieczorne szusowanie!

Après-ski Alpe d'Huez

Alpe d’Huez ma w ofercie kilka dyskotek oraz liczne bary i kawiarnie, w których można bawić się do białego rana. Po dniu pełnym wrażeń można zrelaksować się w „Avalanche Bar“ albo „Tavern“, w których regularnie grana jest muzyka na żywo. Potańczyć można natomiast w bardzo popularnych klubach „L’Igloo“ i „The Stage One“. Ale nie tylko nocą dzieje się tu tak wiele! Na turystów czekają różnorodne atrakcje: eisrallye, skidooing, wędrówki w rakietach śnieżnych, wędrówki po szlakach czy jazda na sankach. W hali sportowej Palais des Sports w Alpe d'Huez można skorzystać z całej palety dyscyplin sportowych. Szczególną atrakcją dla miłośników wrażeń będzie na pewno wspinaczka po stromej, wysokiej na 200 m ścianie w Gorges de Sarenne! W miejscowości znajdą Państwo ponadto wiele możliwości zrobienia zakupów.

Snowpark: Snowpark Alpe d'Huez

Na terenie regionu Alpe d'Huez znajdują się 2 snowparki. W parku dla początkujących dostępne są różne boxy, rail-boxy, slide bar i woop. Również bardziej zaawansowani snowboardziści mogą szlifować tutaj swoje tricki.

Drugi ze snowparków na tym terenie narciarskim polecamy przede wszystkim ekspertom w dziedzinie freestyle. Park jest usytuowany w pobliżu wyciągu "Troncon". Do dyspozycji odwiedzających są 4 big air kickery o długości ponad 10 m.

Dodatkowo warto wymienić różne poręcze do ślizgania, poręcz falowaną, street rail, c-box, hip, 2 totemy, trasę do boardercrossu oraz halfpipe (otwarty w zależności od warunków śniegowych). Kickery i poręcze są skategoryzowane wg 3 stopni trudności: niebieski, czerwony i czarny. Zaawansowani boarderzy na pewno nie będą się tutaj nudzić!

Czy teren narciarski Alpe d'Huez Grand Domaine Ski nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

W skład testu dotyczącego Alpe d'Huez Grand Domaine Ski wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,2 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Alpe d'Huez

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Alpe d'Huez

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter