Opinie Klientów

Auris

20 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,9
Teren narciarski 9,1

Teren narciarski Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 330 m Gondole: 18
Min. wysokość: 1 125 m Trasy łącznie: 250 km
Wys. miejscowość: 1 600 m
Nartostrady:
70 km
Wyciągi łącznie: 67
Nartostrady:
130 km
Orczyki: 27
Nartostrady:
50 km
Krzesełka: 22 Trasy do skialpinizmu: 0 km

Teren narciarski Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

Z karnetem narciarskim „Grand Domaine Ski” mają Państwo dostęp do terenu narciarskiego Alpe d'Huez, który jest w większości położony po południowej i południowo-zachodniej stronie masywu Grandes Rousses, co gwarantuje dużo słońca. Teren narciarski (1125 m - 3330 m) obejmuje 250 km nartostrad, 67 wyciągów i jest znany jako bardzo pewny śniegowo: 80% tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 1800 m!

Południowa część terenu narciarskiego tworzy "Domaine d'Auris", która położona jest poza Auris. Teren narciarski przy am Col de Maronne (1697 m) i Signal de'l Homme (2176 m) liczy sobie ok. 45 km nartostrad. Z 24 nartostrad, 5 jest zielonych, 9 niebieskich, 8 czerwonych i 2 są oznaczone na czarno. Przy stacji kolejki w Auris znajduje się "Świat Dziecka", na terenie którego znajdują się zadaszone czarodziejskie dywany. Freeriderzy znajdą przy Signal de L'Homme znajdą na terenie słonecznego płaskowyżu na pewno nie będą narzekac na nudę. Dzięki wyciągowi Alp-Auris można dotrzeć do końca niebieskiej nartostrady"Les Demoiselles", która prowadzi do Alpe d'Huez.

Najbardziej atrakcyjna nartostrada - „La Sarenne” rozpoczyna się na lodowcu Sarenne-Gletscher i biegnie zboczem Pic Blanc prosto do doliny. Nartostrada mierzy sobie 16 km i jest jedną z najdłuższych w Europie! Czarną, bardzo trudną , 3-km trasę „Le Tunnel” polecamy tylko doświadczonym narciarzom. Prowadzi ona od Pic Blanc przez tunel do nartostrady z muldami. Dużych umiejętności narciarskich wymagają również czerwone trasy na wysokości Dôme/ Petits Rousses zapewniające jednocześnie przepiękny widok na krajobraz i doliny.

Dla początkujących odpowiednie będą stoki do ćwiczeń przy wjeździe do miejscowości Alpe d'Huez i Vaujany. Również zwolennicy freestylu znajdą tutaj odpowiedni teren dla siebie: w dużym parku narciarskim, obok wyciągu DMC zwolennicy freestylu mogą się wyszaleć., natomiast mniejszy snow park Funpark Montfrais będzie odpowiedni dla osób zaczynających swoją przygodę z nartami. "Marcel's Farm" jest kolejnym fun parkiem położonym przy wyciągu, który jest ośmioosobowym wyciągiem krzesełkowym i kabiny. Parcours oferuje zwolennikom jazdy na desce wiele przeszkód, jak mały halfpipe oraz slalom.

W okresie 17.12.2022 - 17.03.2023 i 25.03.2023 - 21.04.2023 przy 6-dniowym i dłuższym karnecie narciarskim mają Państwo możliwość skorzystania z terenów narciarskich tzw. Grand Galaxie: Les 2 Alpes (225 km), Serre Chavalier (250 km), Puy St. Vincent (75 km) i dookoła Sestrière, Montgenèvre i Via Lattea (Włochy, 400 km). Do korzystania z włoskich terenów narciarskich należy odebrać dodatkowe potwierdzenie z kasy wyciągu podczas odbioru karnetu. A jeśli to nie wystarczy, polecamy teren narciarskich w Alpe d'Huez i Auris es Oisans, gdzie można korzystać z nocnej jazdy na nartach przy sztucznym oświetleniu.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Auris

Jak również i na innych terenach narciarskich w Alpach, tak i we Francji istnieje możliwość nocnej jazdy na nartach. Również na terenie narciarskim Alpe d'Huez nie może zabraknąć tras do narciarstwa biegowego po zmroku. Nocna jazda na nartach możliwa jest kilka razy w tygodniu, bezpośrednio przy wjeździe do miejscowości Huez. Tutaj do Państwa dyspozycji jest sztucznie oświetlona nartostrada o długości 1 km z możliwością slalomu. Wydłużone godziny otwarcia wyciągu Kombibahn Le Signal w sezonie obowiązują częściej niż raz w tygodniu. Z karnetem narciarskim, obowiązującym na więcej niż jeden dzień, jazda na nartostradach przeznaczonych do jazdy nocnej jest bezpłatna.

Après-ski Auris

W tej niewielkiej miejscowości Auris zgiełk dochodzący z sąsiedniej miejscowości jest niezauważalny. To odpowiedni miejsce dla zwolenników relaksu, lecz nie można tutaj mówić o nudzie. Stacja dla narciarzy wraz z znajdującymi się na niej liczne restauracje i bary zapewni odpoczynek dla narciarzy po całym dniu na stoku. Dla szukających towarzystwa oraz oferty Après-Ski w godzinach popołudniowych polecamy wizytę w "Bar Bichette", w której można skorzystać z promocji happy hour oraz w"Le Schuss Bar", w którym organizowane są uwielbiane przez turystów wieczory tematyczne oraz jest możliwość dostępu do internetu -Hotspot. Teren narciarski, który jest dba o urozmaicenie oferty czasu wolnego dla całej rodziny np. wędrówki z pochodniami czy puszczanie lampionów wzbogaca wieczorny program rozrywkowy dla całej rodziny.

Spragnieni imprez Après-Ski polecamy wycieczkę się do Huez znajdującego się na przeciwległym stoku, gdzie mają miejsce liczne imprezy. Popularną miejscowością na tym terenie narciarskim jest La Folie Douce", gdzie imprezy trwają do białego rana. Prosimy nie zapominać, że w późniejszych godzinach jedyną możliwością powrotu do Auris jest przejazd samochodem.

Kto ma ochotę na aktywne spędzenie czasu wolnego po szaleństwie na stoku, polecamy wypróbować snowtubing lub rundę rowerem górskim po śniegu oraz przejażdżkę saniami z psim zaprzęgiem. Trasy saneczkarskie na których można się rozpędzić do zawrotnej prędkości to Rif Nel i de l'Eclose. W bardziej spokojny sposób można skorzystać z oferty wędrówek zimowych oraz wędrówek w rakietach śnieżnych. Oferta spędzania czasu wolnego w Auris jest bardzo urozmaicona.

Snowpark: Snowpark Alpe d'Huez Auris

Na terenie narciarskim Alpe d'Huez do dyspozycji wielbicieli freestylu sa do dyspozycji 2 snowparki. Duży "Snowpark Alpe d'Huez" położony jest centralnie na tym terenie narciarskim i otoczony jest przez zielone trasy zjazdowe dla początkujących. Wyciąg DMC 1 zabierze Państwa do początku tego parku, gdzie znajdują się 4 różne trasy, podzielone według różnych stopni trudności, począwszy od prostych (zielonych) do trudnych (czarnych) oraz prowadzące przez rozmaite przeszkody. Teren oferuje rozmaite elementy typu rail do kicker oraz przeznaczone dla profesjonalistów elementy big-air-lines z elementami monster-kickern. 50 m na rozpęd który prowadzi do skoku, z lądowaniem bezpośrednio na bag jump, ogromnej poduszki powietrznej. Przy optymalnych warunkach śniegowych w parku formowane są elementy typu halfpipe.

Drugi snowpark Montfrais jest wyposażony w elementy typu skocznie, box i rails. Teren przyjazny dla początkujących położony jest powyżej Montfrais (1650 m) w niskich partiach L'Alpette (2050 m). Wejście na teren snowparku znajduje się powyżej wyciągu Montfrais i niebieskimi nartostradami Myrtilles.

W obu parkach do Państwa dyspozycji jest automatyczny serwis wideo. Kamery filmują wyczyny wyczyny fanów freestylu, które wyświetlane są na wielkim ekranie oraz z możliwością ściągnięcia filmiku na swojego smartphona. Liczne urządzenia naśnieżające zadbają o wymarzone warunki narciarskie.

Czy teren narciarski Alpe d'Huez Grand Domaine Ski nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

W skład testu dotyczącego Alpe d'Huez Grand Domaine Ski wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,2 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Auris

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Auris

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter