Award
Opinie Klientów

Avoriaz

137 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,3
Teren narciarski 9,4

Teren narciarski Avoriaz

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 460 m Gondole: 3
Min. wysokość: 1 100 m Trasy łącznie: 53 km
Wys. miejscowość: 1 800 m
Nartostrady:
30 km
Wyciągi łącznie: 35
Nartostrady:
16 km
Orczyki: 14
Nartostrady:
7 km
Krzesełka: 18

Teren narciarski Avoriaz

Z karnetem narciarskim "Avoriaz" mają Państwo dostęp do 53 km tras narciarskich i 35 wyciągów na wysokości 1000-2460 m. Prawie z każdego obiektu noclegowego można bezpośrednio udać się na stok narciarski. Nowoczesna gondola czyni poruszanie się między Vallée des Prodains i Avoriaz szybszym i komfortowym.

Avoriaz to nie tylko duża ilość, ale przede wszystkim niezwykłe zróżnicowanie nartostrad w regionie! Szerokie i łatwe nartostrady nadają się doskonale dla początkujących narciarzy, natomiast bardziej zaawansowani z pewnością znajdą coś dla siebie na trasie "Crozats”: 4 km długości i 1000 m różnicy wysokości sprawia, że jest to najbardziej stroma trasa całego regionu narciarskiego. Niedaleko znajduje się także legendarna "Mur Suisse", „szwajcarska ściana“, która jest ekstremalnie stroma i przeznaczona dla szczególnie dobrych narciarzy. Bezpośrednio w centrum Avoriaz najmłodsi narciarze znajdą w tutejszym kinderland najlepszą opiekę.

Z karnetem narciarskim "Les Portes du Soleil" mogą Państwo skorzystać z aż 580 km tras narciarskich, do których łatwo można dotrzeć połączeniami bezpośrednio z Avoriaz, jak również z miejscowości Torgon i Morgins (zobacz region narciarski).
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Avoriaz

Nocna jazda na nartach w Portes du Soleil odbywa się w trzech miejscowościach regionu. Dwa tereny narciarskie położone są po szwajcarskiej stronie i jeden po francuskiej. Z Avoriaz dostępne jest bezpośrednie połączenie z trasami w Châtel, Morgins i Champéry, a co za tym idzie do nocnej jazdy na nartach. Na obrzeżach Châtel na stadionie Linga w każdy czwartek oświetlona jest czerwona trasa do nocnej jazdy na nartach. Kilka szczytów i wyciągów dalej, na obszarze Morgins otwarty do późna jest następny stok narciarski. Domaine de la Foileuse ma 2 km długości i dostępna jest dzięki 3-os. wyciągowi krzesełkowemu.

Trzeci wariant nocnej jazdy na nartach znajduje się w Champéry w Szwajcarii. Dwa razy w tygodniu oświetlona jest tu 2,5 km trasa na obszarze Les Crosets. Trzy różne wyciągi zapewnia wygodne korzystanie z trasy.

Après-ski Avoriaz

Avoriaz to najbardziej tętniąca życiem miejscowość regionu Portes du Soleil, która w przypadku après-ski śmiało konkurować może z Austrią. Liczne bacówki położone na terenie narciarskim zachęcają niezwykłą atmosferą oraz zapachem francuskich smakołyków, jak Tartiflette, czy gorącymi napojami. Jeszcze długo po zamknięciu wyciągów, w licznych barach i dyskotekach panuje szampański nastrój! Nocnym Markom poleca się puby „le Choucas“, „La Cabane“ lub dyskoteki „le Festival“ i „La Fantastique“.

Dla lubiących spokój i ciszę urlopowiczów polecamy wyjście do kina, bądź do jednej z typowych dla regionu restauracji, gdzie poznać można smak fondue lub raclette. Prawdziwą alternatywą do dnia na stoku narciarskim jest szeroka paleta innych możliwości, jak np. airborden, Speedflying, Skydiving, czy skidoo, aż po spokojniejsze propozycje np. jazdę na sankach, łyżwy lub kulig.

Szczególnie godny polecenia jest nowy Park Wodny „Aquariaz“, o powierzchni 2400 m². Przyciąga on miłośników zabawy w wodzie, jacuzzi oraz zjeżdżalnią.

Snowpark: The Stash Avoriaz

W regionie "Les Portes du Soleil" dostępnych jest 13 snowparków i 4 odcinki do boardercossa w różnych miejscowościach, w tym 5 w samym Avoriaz. Na turystów czeka tutaj niecodzienna atrakcja: park "The Stash", który powstał w zgodzie z naturą i oferuje przeszkody z drewna i naturalnych materiałów, usytuowane w lesie Lindarets. Park jest sponsorowane przez markę "Burton". Snowboardziści mogą korzystać z elementów takich jak table, jib, wall ride, kicker i wielu, wielu innych. Łącznie dostępnych jest tu aż 37 przeszkód. To pierwszy w pełni ekologiczny snowpark w Europie posiadający 100% naturalnych przeszkód.

Niedaleko od miejscowości jest również położony snowpark "La Chapelle", który doskonale nadaje się dla początkujących i nieco bardziej wprawionych fanów freestyle. Dzięki trzem stopniom trudności w parku można obserwować swoje postępy i doskonalić poszczególne tricki. Park oferuje różne odcinki z elementami typu kick, rails i box. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy pomyślany jest park "Arare". Tutaj oprócz dużych kickerów, railsów i boxów jest big airbag, który daje świetne możliwości treningu. Warto wspomnieć o 120-metrowym superpipe.

Dla dzieci mamy do dyspozycji "Burton Kidspark" i "Lil'Stash Park". Przygotowano tu dla nich mniejsze przeszkody. Na pierwsze szusy kwalifikują się dzieci od 3 roku życia.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Avoriaz nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Avoriaz

W skład testu dotyczącego Avoriaz wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Avoriaz

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Avoriaz

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter