Opinie Klientów

Châtel

58 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,5
Teren narciarski 8,5

Teren narciarski Châtel

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 100 m Gondole: 2
Min. wysokość: 1 200 m Trasy łącznie: 146 km
Wys. miejscowość: 1 191 m
Nartostrady:
62 km
Wyciągi łącznie: 41
Nartostrady:
62 km
Orczyki: 26
Nartostrady:
22 km
Krzesełka: 13

Teren narciarski Châtel

Z karnetem narciarskim "Châtel Espace Liberté" mają Państwo do dyspozycji około 146 km nartostrad, połączonych ze sobą 41 wyciągami i położonych w samym sercu regionu Les Portes du Sollei. Trasy narciarskie w Châtel położone są na wysokości 1200 - 2100 m. Przez bezpośredni dostęp do Jeziora Genewskiego region ten charakteryzuje się dużą ilością opadów. Jeśli opady śniegu są niewystarczające, 170 armatek śnieżnych dba o doskonałe warunki narciarskie od połowy grudnia do końca kwietnia (przy odpowiednich temperaturach). Karnet Châtel to nie tylko jazda w tej oto miejscowości, lecz także w Torgon, Morgins i La Chapelle d'Abondance.

W Châtel raz w tygodniu czeka na Państwo specjalna atrakcja: dzień na stoku przedłużyć można do godziny 21:30 i cieszyć się nocną jazdą przy muzyce na trasie Linga. Również najmłodsi nie będą się tu nudzić. Na narciarskim placu zabaw można stawiać pierwsze kroki na nartach lub wziąć udział w kursach narciarskich w jednej z 5 szkółek dla dzieci. Dla najmłodszych w wieku od 3 miesięcy do 6 lat polecamy przedszkole narciarskie. W Châtel przeważają zielone i niebieskie trasy, stąd jest szczególnie polecana dla początkujących i narciarzy rekreacyjnych. Jednak z 26 czerwonymi i 9 czarnymi trasami również zaawansowani narciarze znajdą tu coś dla siebie.

Smoothpark w Super-Châtel oferuje ponadto różne przeszkody dla początkujących i zaawansowanych.

Z karnetem narciarskim "Les Portes du Soleil" mają Państwo do dyspozycji 650 km nartostrad, które pozwalają dotrzeć do Avoriaz lub na szwajcarską stronę do Torgon i Morgins (patrz region narciarski).
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Châtel

Nocna jazda na nartach w Portes du Soleil odbywa się w trzech miejscowościach regionu na przepięknych trasach. Dwa tereny narciarskie położone są po szwajcarskiej stronie mega-regionu narciarskiego, a jeden po francuskiej. Na stadionie Linga na obrzeżach Châtel w każdy czwartek otwarta jest czerwona trasa do nocnej jazdy na nartach. Z Châtel dostępne jest bezpośrednie połączenie z terenem narciarskim Morgins w szwajcarii. Tu dostępna jest kolejna możliwość do nocnej jazdy na nartach. Domaine de la Foileuse ma 2 km długości i dostępna jest dzięki 3-os. wyciągowi krzesełkowemu.

W Champéry w Szwajcarii znajdą Państwo trzeci wariant nocnej jazdy na nartach. Na obszarze Les Crosets dwa razy w tygodniu oświetlona jest tu 2,5 km trasa. Trzy różne wyciągi zapewnia wygodne korzystanie z trasy.

Après-ski Châtel

Po dniu na stoku jest bardzo wiele możliwości spędzenia czasu po nartach: począwszy od aktywności sportowych a skończywszy na delektowaniu się dobrą kuchnią. Jazda na łyżwach, wędrówki w rakietach śnieżnych i jazda nocna na nartach to tylko niektóre z propozycji. Ze sportowych nowinek szczególnie polecamy małe gokarty do jazdy w śniegu, Yooner oraz sanki bodyboard, jak również kolejkę Fantasticable. Miłośnikom naprawdę niskich temperatur polecamy łowienie ryb pod lodem oraz nurkowanie po taflą lodu.

Interesującym doświadczeniem może być wizyta w miejscowej mleczarni, gdzie zobaczyć można proces produkcji sera. Specjalnością regionu jest serowe fondue, które jest serwowane w bardzo wielu restauracjach.

Od lata 2014 w miejscowości dostępny jest rozbudowany aquapark Center Forme d'O. Różne zbiorniki widne w środku i na zewnątrz budynku gwarantują wspaniały wypoczynek i relaks z całą rodziną poza stokiem.

Snowpark: Smoothpark Snowpark Châtel

Smoothpark znajduje się na terenie narciarskim Super- Châtel w samym sercu Les Portes du Soleil i oferuje zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom zróżnicowane możliwości do wykonywania ewolucji. Rails, Kickery, Slideboxy, a także Boarder Cross gwarantują świetną zabawę wszystkim miłośnikom freestylu. Ten, kto potrzebuje przerwy, może zrelaksować się w strefie Chill-Zone oraz w bacówce położonej w samym środku parku.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Châtel nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Châtel

W skład testu dotyczącego Châtel wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Châtel

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Châtel

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter