Award
Opinie Klientów

Flaine

146 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,8
Teren narciarski 9,1

Teren narciarski Grand Massif

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 480 m Gondole: 8
Min. wysokość: 697 m Trasy łącznie: 265 km
Wys. miejscowość: 1 600 m
Nartostrady:
135 km
Wyciągi łącznie: 67
Nartostrady:
95 km
Orczyki: 34
Nartostrady:
35 km
Krzesełka: 25

Teren narciarski Grand Massif

Grand Massif łączy w sobie 5 miejscowości narciarskich tworząc tym sposobem największy teren narciarski Francji. 265 km nartostrad na wysokości 697 - 2480 m spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Wyższe partie Lac de Gers, Grandes Platières oraz Tête Pelouse preferowane są wśród bardziej zaawansowanych narciarzy. Tym samym początkujący narciarze mogą rozkoszować się trasami zielonymi oraz niebieskimi.

Szczególną perełką jest 14 km trasa narciarska z Flaine aż do Sixt Fer à Cheval, która pozwala rzucić okiem na Mont Blanc oraz na położony w pobliżu rezerwat przyrody. Z odrobiną szczęścia można zobaczyćwspinaczy lodowych, którzy swoje zdolności sprawdzają na zamarzniętych wodospadach. Wyzwaniem jest 3,1 km nartostrada Diamant Noir z różnicą w wysokości 890 m. Ponadto trzy codziennie przygotowywane przez profesjonalistów jumparki dla fanów freestylu oraz dla snowboardzistów daję liczne możliwości do treningu.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Flaine

Miejscowość Flaine wyróżnia się nie tylko terenem narciarskim, a przede wszystkim świetnym aprés-ski. Liczne dyskoteki oraz bary zapraszają po szaleństwie na stoku - koniecznie zatrzymać należy się min. w "Chalet Bissac", "La Cascade" jak i w "Flying Dutchman". Bogate życie kulturowe nalży do codzienności w Flaine czemu dają wyraz liczne koncerty jak i rzeźby Picassa oraz Vasarelys w centrum miasta.

Ci którzy szukają atrakcji poza stokiem znajdą je na lodowym parkourze z Go-Kartem, jeździe na łyżwach, jaździe z psim zaprzęgiem czy też przy wspinaczce na lodzie. Pozostałe propozycje to kryty basen czy też studio fitness z strefą wellness. Dla prawdziwych smakoszy Flaine oferuje liczne restauracje z regionalną kuchnią.

Snowpark: Ho5Park Snowpark Flaine

Na terenie narciarskim Grand Massif czeka na freestylowców ogromna oferta w różnych funparkach, między innymi w Ho5Park. W Flaine w regionie Aujon znajduje się "Jampark", który ze swoją niebieską trasą i kickerami, boxami jak również whoopami nadaje się przede wszystkim dla początkujących. Natomiast trasa czerwono-czarna sprawi wielką satysfakcję profesjonalistom. Poza tym można tutaj znaleźć trasę boardercross, quarterpipe i jak przystało na prawdziwy funpark, chill zone z odpowiednim nagłośnieniem. Rodziny, przyjaciele i wszyscy, którzy szukają dobrej zabawy, powinni odwiedzić "Acticross" Parcour, na który dotrą wyciągiem "Petit Balacha", a tutejsi opiekunowie pomogą Państwu poprawić umiejętności i bezpiecznie wypróbować whoopsy, slalom lub super tunel. Na Grand Massif każdy znajdzie coś dla siebie, czy początkujący, czy profesjonaliści.

Czy teren narciarski Grand Massif nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Grand Massif

W skład testu dotyczącego Grand Massif wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Flaine

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Flaine

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter