Award
Opinie Klientów

La Plagne

525 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,7
Teren narciarski 9,3

Teren narciarski La Plagne

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 250 m Gondole: 12
Min. wysokość: 1 207 m Trasy łącznie: 225 km
Wys. miejscowość: 1 970 m
Nartostrady:
139 km
Wyciągi łącznie: 98
Nartostrady:
59 km
Orczyki: 55
Nartostrady:
27 km
Krzesełka: 31

Teren narciarski La Plagne

Dzięki karnetowi narciarskiemu „Domaine La Plagne” mogą Państwo korzystać z 135 tras o łącznej długości 225 km i 94 wyciągów na wysokości pomiędzy 1207 i 3250 m. Przy czym wszystkie najważniejsze trasy zjazdowe prowadzą z czterech głównych szczytów: Roche de Mio (2700 m), La Grande Rochette (2505 m), Les Verdons (2500 m) i Le Biolley (2350 m), a kończą się w dolinie La Plagne. Tym samym dotrzeć można z każdej części miejscowości do każdego punktu terenu narciarskiego!

Szczególne wyzwanie stanowi 15-kilometrowa trasa z lodowca Bellecôte do Montchavin o różnicy wysokości ponad 2000 m! 2-osobowy wyciąg krzesełkowy „Traversée”, służący narciarzom przez 35 lat, został zastąpiony przez 4-osobowy , który zabierze Państwa bezpiecznie do tras na Bellecôte. Snowpark z halfpipe, trasą do boardercrossu i innymi atrakcjami uzupełniają tę ofertę. W La Plagne znajduje się również najdłuższy fun slope Europy!

Początkujący znajdą przy wszystkich stacjach płaskie stoki, a do pierwszych kroków na nartach szczególnie nadają się trasy zjazdowe przy Belle Plagne. W centrum La Plagne ułatwiono dostęp początkującym narciarzom do terenu narciarskiego poprzez nowe zielone trasy i szybki 6-osobowy wyciąg krzesełkowy.

Absolutnym hitem dla fanów off-piste są tereny przeznaczone do jazdy poza stokiem. Szczególnie przy Face Nord, północnym skrzydle lodowca Bellecôte, znajdą doświadczeni freeriderzy wspaniałe warunki, które jednak powinni być testowane pod okiem instruktora.

Z karnetem narciarskim „Paradiski Illimité“ (za opłatą) mogą Państwo korzystać z 425 km tras zarówno w Les Arcs, jak i w La Plagne. Tereny te połączone są ze sobą nowoczesną kolejką „Vanoise Express”!

W terminie 16.12.2017 - 20.04.2018 3-dniowy i dłuższy karnet narciarski "Domaine La Plagne" upoważnia do skorzystania z jednego dnia jazdy w obrębie regionu narciarskiego "Paradiski Illimité".Ponadto posiadacze 6-dniowego i dłuższego karnetu narciarskiego "Paradiski Illimité" mogą skorzystać z dodatkowych świadczeń, jak na przykład korzystać z jazdy na nartach już w dzień przyjazdu w godzinach popołudniowych, 1 x bezpłatnie zwiedzić jaskinię lodową Village Igloo Arc 2000 i wielu innych (wg info. na miejscu).
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach La Plagne

Również w temacie nocnej jazdy na narach region narciarski Paradiski jest prawdziwym rajem. Nocna jazda na nartach skupia się wokół Les Arcs. Popularna nocna jazda na nartach odbywa się tu regularnie jednocześnie na trzech trasach na różnych wysokościach: w Les Arcs 1600 na przykład mamy oświetloną 1 km niebieską trasę przy 3-os. wyciągu krzesełkowym Combettes. Wyżej, w Les Arcs 1800 również znajdą Państwo oświetlony stok. Dotarcie na ok. 1 km niebieski stok umożliwi 6-os. wyciąg krzesełkowy Marmottes. Obydwa zjazdy są na łatwym poziomie trudności, dzięki czemu w nocnej jeździe mogą uczestniczyć młodsi i starsi narciarze.

W nowym parku "Mille 8" w części Les Arcs' nazywającej się Chantel czeka za to wyjątkowa atrakcja dla fanów deski i freestylu: Boardercross-Fun-Areal "Les Bosses" oświetlony w technologii LED jest w każdy czwartek do godz. 20:30. Do snowparku można dotrzeć gondolą Villard. Z La Plagne do terenów umożliwiających nocną jazdę na nartach można dotrzeć dzięki Vanoise Express.

Après-ski La Plagne

Gdy dzień chyli się ku końcowi, dla niektórych dobra zabawa dopiero się zaczyna! Après-ski w La Plagne to jest to! Różne bary i dyskoteki zapraszają do świętowania i flirtowania. Ulubionym miejscem spotkań w Belle Plagne jest "Cheyenne" lub "La Tête Inn". "Spitting Feathers Ski Bar" w Plagne Bellecote jest popularny ze względu na transmisje sportowe na żywo i regularne Happy Hour. Specjalności regionu serwowane są w licznych chatkach znajdujących się przy stacjach kolejek. Bezpłatny autobus kursuje pomiędzy stacjami do północy!

Także w ciągu dnia zapewniony jest szeroki wachlarz rozrywek: lot helikopterem, wspinaczka lodowa na wyszukanej przez siebie wieży lodowej lub na zamarzniętych wodospadach, szybka jazda skuterem śnieżnym czy też jazda bobslejem na torze olimpijskim z 1992, który znajduje się w La Plagne, zapewni każdemu bezgraniczną zabawę! Czas spędzić można tu również w spokojny sposób. Piesze wędrówki, jazda na łyżwach lub kulig z psim zaprzęgiem - to tylko niektóre atrakcje możliwe do zorganizowania.

Snowpark: Snowpark La Plagne

W La Plagne na fanów zimowego szaleństwa czeka snowpark o powierzchni 2,5 ha z najdłuższym fun slope w Europie! Oprócz snowparku w Les Arsc jest to największy funpark w regionie "Paradiski Illimitè".

W parku dostępne są: halfpipe, trasa do boardercrossu oraz różne trasy przejazdowe odznaczone 4 stopniami trudności. Na niebieskich, zielonych, czerwonych i czarnych liniach (stopnie trudności) porozmieszczane są poręcze, kickery, boxy i butter boxy. Całość została zbudowana tak, iż zarówno początkujący jak i zaawansowani snowboardziści mogą szlifować tu swoje umiejętności. Jednocześnie podziwiać można malownicze widoki na jeden z większych terenów narciarskich w Europie. Dzięki air bag w parku można doskonalić również trudniejsze tricki.

A jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę na chwilę wypiąć narty lub odstawić na bok snowboard, warto skorzystać z profesjonalnego toru saneczkowego w "Colorado Park" i razem z przyjaciółmi urządzić tutaj szalone wyścigi.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski La Plagne nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: La Plagne

W skład testu dotyczącego La Plagne wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w La Plagne

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski La Plagne

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter