Award
Opinie Klientów

Le Corbier (Les Sybelles)

370 Liczba ocen:

90 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,2
Teren narciarski 8,7

Teren narciarski Les Sybelles

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 620 m Gondole: 1
Min. wysokość: 1 100 m Trasy łącznie: 310 km
Wys. miejscowość: 1 550 m
Nartostrady:
71 km
Wyciągi łącznie: 68
Nartostrady:
217 km
Orczyki: 39
Nartostrady:
22 km
Krzesełka: 28

Teren narciarski Les Sybelles

„Les Sybelles” (1100 m – 2620 m) jest jednym z największych regionów narciarskich Francji - ponad 310 km różnorodnych tras narciarskich, w większości o łatwym i średnim stopniu trudności i 68 wyciągów - i łączy sześć terenów narciarskich. Terenami tymi są Le Corbier, Sorlin Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, La Toussuire, Les Bottières, jak również St. Colomban des Villards położone u stóp l'Ouillon (2431 m).

Ten ogromny teren narciarski doskonale nadaje się dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi. Liczne niebieskie nartostrady sprawią, że również niewprawienie jeszcze narciarze będą mogli cieszyć się zróżnicowaną jazdą. Równieżdoświadczeni narciarze będą się dobrze bawić na 200 km nartostrad o średnim poziomie trudności i niemal 22 km czarnych tras.

Oprócz wielu idealnych dla rodzin tras Les Sybelles oferuje także bardzo dobre warunki jazdy w głębokim śniegu na l'Ouilon, Bellard i Grand Truc. Tym, którzy preferują szybką jazdę na przygotowanym stoku, polecamy czarną trasę „Casse Pipe”. Dla snowboardzistów przygotowano snowpark La Toussuire na zboczach l’Ouillon z przeszkodami typu tables, slides i jumps. Ponadto skorzystać tu można z dwóch oświetlonych tras biegowych.

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2022/23 teren narciarski zainwestował ostatnio sporo pieniędzy w swoją pierwszą 10-osobową kolejkę gondolową Côte du Bois. Wyciąg zastępuje 4-osobową kolejkę krzesełkową Côte du Bois o tej samej nazwie i łączy obszar doliny La Toussuire z obszarem środkowym, gdzie poprzez kolejne wyciągi następuje połączenie z Ouillon i Le Corbier.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Le Corbier (Les Sybelles)

Narciarze i snowboardziści, którzy po długim dniu na stoku chcą kontynuować jazdę na nartach, mogą skorzystać z nocnej jazdy w La Toussuire. Tam oferowana jest nocna jazda na nartach przy świetle reflektorów w każdy wtorek, podczas ferii bożenarodzeniowych od godz. 17.15, a od połowy lutego do połowy marca od godz. 17.45, na łatwej, 300-metrowej trasie przy wyciągu Petite Verdette. To samo dotyczy trasy Lièvre w St Jean d'Arves. Tam trasa narciarska jest oświetlona na długości 500 m w czwartki podczas francuskich ferii szkolnych, w godzinach 18.00 - 20.00.

Après-ski Le Corbier (Les Sybelles)

Apres-Ski w Le Corbier przebiega raczej bardzo spokojnie. Miejscowość ta może zaoferować natomiast wiele miejsc, gdzie można dobrze zjeść i spędzić czas wolny na inny sposób. Oprócz bacówek i restauracji znaleźć można tu dyskotekę i pub, jak i dobry tuzin kawiarni i knajpek położonych bezpośrednio na stoku. Wszystkim tym, którzy pragną podziwiać miejscowość z lotu ptaka, polecamy rezerwację lotu na paralotni.

Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć region z perspektywy ptaka proponujemy skorzystanie z lotu paralotnią. Świetną alternatywną dla spragnionych wypoczynku i relaksu jest Spa z sauną i łaźnią parową .

Snowpark: Snowpark Sy'X Park Le Corbier (Les Sybelles)

Na terenie narciarskim Les Sybelles na fanów freestyle czeka „Sy'X Park”. Park jest położony na L'Ouilon w La Tousierre, na wysokości 2100 - 2370 m i jest największym tego rodzaju parkiem w okolicy. Tutaj na spragnionych mocnych wrażeń czekają czerwony i czarny moduł przeznaczone głównie dla zaawansowanych. Boxy, table, kickery wymagają kreatywności i dużych umiejętności. Dodatkowo dostępny jest również „Easy Park”, który dzięki niebieskim i zielonym odcinkom nadaje się idealnie dla początkujących.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Les Sybelles nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Les Sybelles

W skład testu dotyczącego Les Sybelles wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Le Corbier (Les Sybelles)

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Le Corbier (Les Sybelles)

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter