Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Informacje o terenie narciarskim
Les 2 Alpes
Maks. wysokość: 3 560 m
Min. wysokość: 1 280 m
Wys. miejscowość: 1 650 m
Wyciągi łącznie: 52
Orczyki: 26
Krzesełka: 19
Gondole: 7
Trasy łącznie: 200 km
Nartostrady:
110 km
Nartostrady:
56 km
Nartostrady:
34 km
Trasy do skialpinizmu: 27 km
Opinie Klientów

Chalet Les Alpages

NOWY!

Na chwilę obecną brak opinii

Teren narciarski Les 2 Alpes

Teren narciarski Les 2 Alpes

Z karnetem narciarskim „Les 2 Alpes” narciarze mogą korzystać z Jandri Express oraz Metro Dôme Express i w przeciągu kilku minut dostać się na szczyt lodowca (3560 m). Tam na wielbicieli białego szaleństwa czeka 227 km tras narciarskich (w tym trasy do skialpinizmu) i widoki zapierające dech w piersiach! 6-osobowy wyciąg krzesełkowy „Diable” zabierze Państwa wygodnie bezpośrednio do terenu narciarskiego. Zaawansowani narciarze z pewnością skorzystają z tras w głębokim śniegu, a mniej doświadczeni będą mogli spróbować swoich sił na urozmaiconych niebieskich i czerwonych trasach. Wartym polecenia jest najdłuższy zjazd terenu narciarskiego: z najwyższego punku lodowca prowadzi on prawie 16 km w dół do Mont de Lans, najgłębszego punktu. W ten sposób przemierza się dobre 2280 m wysokości! Najtrudniejszy zjazd dla miłośników adrenaliny to „La Fée 5". Doświadczeni narciarze z pewnością docenią to, jak bardzo stromy jest to stok. Warto wypróbować również łatwiejszy zjazd „Vallée Blanche 1", który szczególnie rankiem jest pięknie nasłoneczniony.

Wyjątkowy jest również teren do nauki jazdy na nartach. Nie znajduje się on bowiem jak zazwyczaj w dolinie, lecz na wysokości prawie 3600 m. To oznacza idealne warunki śniegowe dla cieszących się pierwszymi szusami na nartach. Dla początkujących i rodzin w okolicy „La Toura” przygotowano trasy do nauki. Czekają tutaj liczne małe skocznie, elementy typu rails, hop i minirampa.

Szczególną atrakcją jest snowpark znajdujący się na lodowcu na wysokości 2600 m. Tutaj czekają na snowboardzistów 2 pół-rampy, trasa do boardercrossu, liczne elementy typu jumps i inne, jedyne w swoim rodzaju przeszkody. W strefie chillout z muzyką i napojem można podziwiać spektakularne skoki fanów freestylu. Nie bez powodu organizowane są tutaj różnego rodzaju konkursy i wydarzenia.

6-dniowy karnet narciarski Les 2 Alpes (jedynie w sezonie wysokim) jest dodatkowo ważny na: 2 dni w Alpe d`Huez/Oz/Vaujany (249 km tras) - autobus dla narciarzy kursuje 2 x/tydz. za opłatą oraz 1 dzień w Serre-Chevalier (250 km nartostrad), Puy St. Vincent (75 km nartostrad), Via Lattea/Sestrière (400 km nartostrad) i Montgenèvre Voie Lactée (75 km nartostrad) - co oznacza, że mają Państwo do dyspozycji ponad 1200 km tras!

W izbie turystycznej w Les 2 Alpes mają Państwo dostęp do Wi-Fi.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Les 2 Alpes

Tak, jak na wielu terenach narciarskich we Francji, również na terenie narciarskim Les 2 Alpes istnieje możliwość przedłużenia narciarskiej przyjemności do wieczora w niektóre dni tygodnia. W Les 2 Alpes wygląda to następująco: oprócz standardowych godzin pracy wyciągów wieczorami odbywa się rodzinna nocna jazda na nartach. Bezpośrednio przy centrum miejscowości zlokalizowany jest niewielki, ale przyjemny teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach, który przyciąga fanów nocnej jazdy. Trasa o dł. ok. 500 m jest sztucznie oświetlona. Wyciągiem orczykowym Lutins można dotrzeć na zjazd nadający się nawet dla dzieci, który jest zieloną trasą i oferuje piękny płaski teren. Dokładne godziny nocnej jazdy na nartach podane są w biurze turystycznym na miejscu.

Après-ski Les 2 Alpes

Przejście z jazdy na nartach do après-ski jest płynne, ponieważ nie tylko wszystkie apartamenty, ale również liczne bary après-ski położone są bezpośrednio na stokach. Wielu turystów kończy dzień w popularnym barze „Smokey Joes" lub wybiera się na jedzenie.

Kto nie jest zmęczony, może przetańczyć całą noc w jednej z wielu dyskotek w Les 2 Alpes, jak na przykład L’Avalanche. Ponadto regularnie odbywają się tutaj festiwale, koncerty i inne wydarzenia, które zagwarantują muzyczną rozrywkę podczas zimowego urlopu.

Z karnetem narciarskim Les 2 Alpes można bezpłatnie skorzystać z basenu i lodowiska. Świetna alternatywa na odpoczynek po nartach. Polecamy wybrać się na bowling lub laser game w ramach odpoczynku od stoku. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej adrenaliny to do wyboru jest ice glide, autoscooter na lodzie, przejażdżki skuterem śnieżnym lub paralotniarstwo z niesamowitym widokiem. W Les 2 Alpes nie sposób się nudzić!

Snowpark: Freestyle Land Snowpark Les 2 Alpes

Snowpark "Freestyle Land" w zimie znajduje się na wysokości 2600 m w "Toura Areal", natomiast w lecie na wys. 3200 m, na lodowcu i od lat jest jednym z ważniejszych punktów, przyciągających fanów freestyle we francuskie Alpy. Nie bez powodu to właśnie tutaj co roku odbywa się impreza i zawody "Uni Champ", podczas których studenci zmagają się w kategorii jazda na snowboardzie i freestyle.

Park ma powierzchnie ok. 24 ha i mnóstwo atrakcji dla turystów. Slopestyle parcour składa się z 3 kickerów, 3 poręczy, skoczni połączonej z dwoma quaterpipes i zakończonej poręczą w kształcie litery S. Na początku tej trasy umieszczony jest 4-metrowy kicker. W axe pipe dostępne są: wielofunkcyjny table, set up gap oraz up rail - poręcz, która prowadzi do quaterpipe oraz na zakończenie do poręczy down-rail. Halfpipe o długości 120 m i szerokości 5 m spełnia standardy międzynarodowych konkursów i jest odpowiednio przygotowywany przez specjalny zespół shaperów.

Park oprócz wielu atrakcji dla snowboardzistów, posiada również część przeznaczoną dla dzieci, część dla początkujących z hoops i tables, specjalną strefę z poręczami i boxami, poręcze dla początkujących i profesjonalistów oraz średniej trudności kicker. Nie zabraknie tu również trasy do boardercrossu.

Szeroką ofertę parku "2 Alpes Snowpark" uzupełnia strefa relaksacyjna z dobrym nagłośnieniem i możliwością posilenia się oraz specjalnie wydzieloną strefą dla widzów, którzy z bezpiecznej odległości mogą podziwiać akrobacje innych. "2 Alpes Snowpark" zaprasza w swoje progi wszystkich, którzy wspólnie chcą cieszyć się zimowym klimatem w malowniczej scenerii.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Les 2 Alpes nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja