Opinie Klientów

Les Arcs

31 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 9,4

Teren narciarski Les Arcs/Peisey-Vallandry

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 226 m Gondole: 9
Min. wysokość: 1 200 m Trasy łącznie: 200 km
Wys. miejscowość: 810 m
Nartostrady:
104 km
Wyciągi łącznie: 54
Nartostrady:
70 km
Orczyki: 19
Nartostrady:
26 km
Krzesełka: 26

Teren narciarski Les Arcs/Peisey-Vallandry

Z karnetem narciarskim „Les Arcs/Peisey-Vallandry” mogą Państwo korzystać z 200 km tras narciarskich, a tym samym z 125 nartostrad oraz 54 wyciągów należących do Les Arcs i Peisey-Vallandry, w tym także z nowoczesnej 8-osob. gondoli. Teren narciarski posiada wysoką gwarancję śniegu ponieważ większość nartostrad znajduje się na wysokości wyższej niż 1800 m. Dzięki licznym oraz zróżnicowanym trasom narciarskim, Les Arcs jest w stanie zaspokoić oczekiwania każdego narciarza! Imponujące tereny z głębokim śniegiem w Grand Col, teren w Arc 1800 dla freeriderów, a także Apocalypse Snowpark dla snowboardzistów zapewnią całkowitą satysfakcję. Początkującym narciarzom sugerujemy szusowanie w dolnych partiach Arc 1600 oraz 1800.

Szczególnie osobom z dobrą kondycją polecamy zjazd znaną na skalę światową trasą „Aiguille Rouge” która prowadzi ze szczytu na wysokości 3226 m przez strome zbocza aż do Villaroger. Trasa ma długość 7 km i największą różnicę wysokości spośród europejskich tras.

Teren ten jest atrakcyjny również dla snowboardzistów: doskonałe trasy do jazdy, rampa, 2 funparki to gwarancja doskonałej zabawy. Dla dzieci dostępne są 3 tereny: w Les Arcs 1800, 2000 oraz w Peisey-Vallandry, gdzie na początkujących czeka najdłuższa w Europie trasa dla początkujących - 7-kilometrowa „de la Forêt”. Ponadto dla dzieci otwarto kinderland. Dostępna jest również oświetlona trasa do jazdy po zmroku.

Przy wykupieniu rozszerzonego karnetu narciarskiego „Paradiski Illimité” posiadają Państwo dodatkowo możliwość skorzystania z terenu narciarskie wokół La Plagne i rozkoszować się łącznie 425 km tras narciarskich z 131 wyciągami. Regiony Les Arcs oraz La Plagne są ze sobą połączone dzięki dwupiętrowej kolejce linowej Vanoise Express, dzięki czemu można swobodnie zmieniać tereny narciarskie i korzystać z 60 bezpłatnych spotów Wi-Fi.

Karnet narciarski "Les Arcs/Peisey-Vallandry" ważny na co najmniej 3 dni obowiązuje również jeden dzień na terenie narciarskim "La Plagne".Ponadto posiadacze 6-dniowego i dłuższego karnetu narciarskiego "Paradiski Illimité" mogą skorzystać z dodatkowych świadczeń, jak na przykład korzystać z jazdy na nartach już w dzień przyjazdu w godzinach popołudniowych, 1x bezpłatnie zwiedzić jaskinię lodową Village Igloo Arc 2000 i wielu innych (wg info. na miejscu).

Od sezonu 19/20 w Bourg Saint-Maurice zostanie uruchomiona nowa kolejka linowa. Jest ona przeszklona dzięki czemu można cieszyć oko wspaniałą górską panoramą.

W roku 2021 zostaną otwarte dwa tarasy panoramiczne z widokiem na Mont Blanc: Le Vallandry na wys. 2138 m z możliwością ćwiczeń dla początkujących i muzeum lokalnej fauny oraz Belvédère der Carreley na wys. 2300 m.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Les Arcs

Region narciarski Paradiski również w temacie nocnej jazdy na nartach jest prawdziwym przykładem. Centrum nocnej jazdy na nartach znajduje się w Les Arcs. Na trzech trasach do nocnej jazdy na nartach na różnej wysokości fani narciarstwa mogą korzystać właśnie z nocnej jazdy. Niebieska trasa o dł. ok. 1 km w Les Arcs 1600 jest oświetlona. Z kolei 3-os. wyciąg krzesełkowy Combettes pracuje dłużej dzięki czemu bez problemu dostaną się Państwo na oświetlony stok. Również trochę wyżej w Les Arcs 1800 do dyspozycji jest oświetlony stok. Tutaj dzięki 6-os. wyciągowi krzesełkowemu Marmottes można dotrzeć na niebieską trasę, która prowadzi przez ok. 1 km. Obydwie trasy są na niskim poziomie trudności i każdy wieczorem może z nich bez trudu skorzystać.

Prawdziwa atrakcja czeka za to fanów deski i freestylu w "Mille 8" w części Les Arcs zwanej Chantel. W każdy czwartek oświetlony lampami led do godz. 20:30 jest ośrodek do boardercross "Les Bosses". Zlokalizowany jest on przy górnej stacji gondoli Villard.

Après-ski Les Arcs

Après-ski w Les Arcs koncentruje się w Arc 1800. Liczne dyskoteki, kawiarnie, bary i puby zatroszczą się o odpowiedni nastrój. Ci, którzy chcą bawić się do białego rana, powinni odwiedzić „Apokalypse” lub „Le J.O.”.

Les Arc to także bogata oferta rekreacyjna poza stokiem. Oferowane są m.in. kuligi, psie zaprzęgi, snowtubing, narty z paralotnią, wędrówki zimowe, wspinaczka lodowa czy bowling i paralotniarstwo. Dla tych, którzy szukają szczególnych atrakcji, polecamy grotę lodową przy Col de la Chal z lodowymi rzeźbami.

Kto szuka czegoś ciekawego w pobliżu terenu narciarskiego, nie będzie zawiedziony. Dzięki gondoli nawet osoby, które nie chcą jeździć na nartach mogą wygodnie dotrzeć na tor saneczkowy lub do parku wodnego Aqua Fun Center o pow. 3800 m², który oprócz zjeżdżalni i brodzików, oferuje piękny widok na Mont Blanc.

Snowpark: Snowpark Les Arcs

W Les Arcs znajduje się godny uwagi snowpark, położony na wys. pomiędzy Arc 1600 i Arc 1800. Dostać się tam można m.in. wyciągiem krzesełkowym Clair Blanc. Oprócz 14 kickerów o różnym stopniu trudności, w parku dostępnych jest 9 poręczy i 2 konstrukcje jibbowe. Dla odważnych polecamy air bag, wielką poduszkę, która pomoże polepszyć wyćwiczone już trick nawet o kilka poziomów. W strefie wypoczynkowej można zrelaksować się i jednocześnie przypatrywać się innym boarderom podczas wykonywania ewolucji. Oferty dla freeriderów dopełniają liczne trasy do boardercrossu rozmieszczone na całym terenie narciarskim Les Arcs.

A jeżeli mają Państwo ochotę na więcej wrażeń, można odwiedzić region narciarski „Paradiski Illimitè“, który obejmuje poza Les Arcs również La Plagne i Peisey Vallandry i ma do zaoferowania kolejne funparki i trasy do boardercrossu.

Czy teren narciarski Les Arcs/Peisey-Vallandry nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Les Arcs/Peisey-Vallandry

W skład testu dotyczącego Les Arcs/Peisey-Vallandry wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Les Arcs

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Les Arcs

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter