Award
Opinie Klientów

Méribel

148 Liczba ocen:

97 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,9
Teren narciarski 9,7

Teren narciarski Méribel

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 952 m Gondole: 14
Min. wysokość: 1 450 m Trasy łącznie: 150 km
Wys. miejscowość: 1 450 m
Nartostrady:
85 km
Wyciągi łącznie: 46
Nartostrady:
47 km
Orczyki: 16
Nartostrady:
18 km
Krzesełka: 16

Teren narciarski Méribel

Teren narciarski "Vallée de Méribel" z olimpijską przeszłością (1992 Albertville) szczyci się swoimi 150 km tras narciarskich i 46 wyciągami. Zmodernizowana w 2012 roku gondola "Saulire Express" dowozi turystów w przeciągu zaledwie 12 minut (wcześniej 22 minuty) na szczyt Saulire na wysokość 2738 m. Również korzystając z wyciągu "Les Plattières" położonego w centrum 3 Dolin można zaoszczędzić czas. Po niespełna 10 minutach drogi (wcześniej 22 minuty) w wygodnej 10-kabinowej gondoli znajdą się Państwo przy górnej stacji kolejki. Stamtąd można udać się do Méribel lub w kierunku Les Menuires.

Jako jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Alpach, region ten charakteryzuje się doskonałymi warunkami śniegowymi. Nawet na początku maja jazda na nartach, czy też snowboardzie nie stanowi problemu. Nartostrada "Les Bosses" o długości 1 km w Méribel uchodzi za jedną z najtrudniejszych w całym regionie i wymaga od narciarzy sporo odwag. Tutaj swoje umiejętności i kondycję mogą sprawdzić wytrenowani narciarze.

Doświadczonym miłośnikom narciarstwa i snowboardzistom polecamy rozszerzenie karnetu na region narciarski "Les 3 Vallées" (patrz region narciarski). Ponad 600 km przygotowanych tras narciarskich i 166 wyciągów dostarczy niesamowitych przyjemności podczas jazdy na nartach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Méribel

Nocna jazda na nartach jest pewnym przeżyciem, którego powinni doświadczyć narciarze i snowboardziści. Również we Francji znajdziemy tereny narciarskie lub wydzielone części stoków, które kontynuują prace również po zmroku. Na największym terenie narciarskim na świecie, 3 Vallées fani nocnej jazdy na nartach znajdą coś dla siebie. Teren narciarski Courchevel przedłuża swój czas pracy w każdą środę, tak aby 8-os. gondola umożliwiła dostanie się na trasę. Zarówno zjazd „Verdons”, jak i family park są sztucznie oświetlone. W family park nocna jazda na nartach odbywa się przy muzyce. Restauracja „Les Verdons” dostosowuje swoje godziny otwarcia w zależności od czasu pracy wyciągu i oferuje gościom nawet o późnej porze posiłki i napoje.

Après-ski Méribel

Po długim dniu spędzonym na stoku, nie można nudzić się w Méribel. Piękne butiki zapraszają na zakupy, a kawiarnie i restaurację mogą być świetnym początkiem, by zakończyć dzień zabawą après-ski. Kino oraz kręgielnia mogą być kontynuacją rozpoczętego przez Państwa wieczoru après-ski. Noc w Méribel nie kończy się szybko, gdyż później zabawa przenosi się do barów i dyskotek. Szczególnie warty polecenia jest bar "Le Poste de Secours", ze względu na nowoczesny wystrój i bardzo dobrą ofertę. Jeśli to wszystko to wciąż za mało, to zapraszamy Państwa do Val Thorens, gdzie do białego rana możecie się bawić w dyskotekach.

Oczywiście w Méribel można również spędzać czas na sportowo podczas paragliding, wspinaczek lodowych lub biorąc udział w przejażdżce w konnym zaprzęgu. Ponadto Méribel daje możliwość wędrówek w rakietach śnieżnych, jazdy na łyżwach, bowlingu, przejażdżki skuterem śnieżnym i innych atrakcji.

Szczególną atrakcją dla rodzin będzie z pewnością stanowił tor do nocnej jazdy na sankach "Himalaya By Night", czynny w każdy czwartek od 26.12.2019 o długości 2 km. Gorące napoje i pianki oczywiście w pakiecie.

Snowpark: DC Area 43 Snowpark Méribel

Z karnetem narciarskim mają Państwo dostęp do wyjątkowo atrakcyjnych snowparków w Méribel. W "Elements Park", który został stworzony przez grupę shaperów Ho5Park znaleźć można ścieżki na wszystkich poziomach zaawansowania. Przede wszystkim początkujący będą zadowoleni z licznych przeszkód, takich jak: boxy, rails i jibs oraz ścieżki do boardercrossa.

Kolejna atrakcja w regionie czeka na Państwa przy wyciągu "Plattiere 2". DC Shoes Europe zdecydował, aby utworzyć w Méribel park "DC Area 43 Snowpark". Przy powstawaniu parku współudział miał zespół Hill Technics i m.in. Benjamin Ravanel, shaper znany na arenie europejskiej. Dzięki temu park odpowiada wysokim standardom technicznym. Park jest położony na wysokości 2300 m, ma długość 1200 m i oferuje 40 poręczy, 45 kickerów o różnych stopniach trudności (zielony, niebieski i czerwony i czarny). Do dyspozycji sportowców jest również strefa jibowa z wieloma elementami, poduszka powietrzna "BagJump", trasa do boardercrossu oraz 2 halfpipe z tego jedna wyłącznie dla profesjonalistów. Dzięki funkcji "DC Live Park" można zarejestrować na taśmie swoje akrobacje w obu parkach, a następnie przeanalizować je online. Strefa odpoczynku "Chill Zone" zaprasza na chwilę relaksu przy muzyce.

Czy teren narciarski Méribel nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Méribel

W skład testu dotyczącego Méribel wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Méribel

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Méribel

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter