Opinie Klientów

Serre Chevalier

28 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,6
Teren narciarski 8,6

Teren narciarski Serre Chevalier

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 800 m Gondole: 7
Min. wysokość: 1 200 m Trasy łącznie: 250 km
Wys. miejscowość: 1 300 m
Nartostrady:
138 km
Wyciągi łącznie: 62
Nartostrady:
80 km
Orczyki: 34
Nartostrady:
32 km
Krzesełka: 21

Teren narciarski Serre Chevalier

Z karnetem narciarskim „Serre Chevalier” mają Państwo dostęp do 250 km nartostrad (na wysokości 1200 - 2800 m) i do 62 wyciągów narciarskich. Z każdej z 4 stacji narciarskich: Briançon, Chantemerle, Villeneuve - La-Salle-les-Alpes i Monêtier-les-Bains można gondolą i wyciągami krzesełkowymi wygodnie dostać się do terenu narciarskiego. Wiele stromych stoków przyciąga tu przede wszystkim zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Stąd pochodzi znany sportowiec narciarstwa alpejskiego Luc Alphand. Czarna trasa Casse du Boeuf prowadząca do doliny Vileneuve lub „Olympique” do Chantemerle to tylko niektóre wyzwania, które czekają Państwa w Serre Chevalier. Do tego dochodzi jeszcze 9 czarnych oznakowanych nartostrad do freeridu.

Trasy narciarskie w Vileneuve spełnią oczekiwania także początkujących narciarzy. Tutaj znajdują się trzy areały dla początkujących, z czego jeden położony jest bezpośrednio przy kolejce gondolowej Aravet. Z samego szczytu Serre Chevalier prowadzi niebieska trasa do doliny. Dla miłośników freeridu teren narciarski wokół Vileneuve to prawdziwy raj: tutaj znajdą Państwo 4 snowparki, gdzie można się wyszaleć do woli.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Serre Chevalier

Na terenie narciarskim Serre Chevalier narciarze mogą korzystać jednocześnie z dwóch stacji do nocnej jazdy na nartach: ze stacji Briançon kursuje gondola, a dzięki oświetlonej trasie Vauban można znaleźć się z powrotem na dole. Prowadzi ona wzdłuż położonej niżej sekcji gondoli Prorel. Kto potrzebuje krótkiej przerwy podczas nocnej jazdy na nartach, może po prostu zamówić napój lub danie w czynnej dłużej restauracji Pra Long znajdującej się przy stacji gondoli. W Briançon nocna jazda na nartach możliwa jest codziennie podczas ferii zimowych, zawsze do godz. 22:30. Również w czasie ferii zimowych czynny jest orczyk przy stacji Villeneuve. Przebiega tutaj zielona, oświetlona trasa o dł. 0,6 km. Przeznaczona jest przede wszystkim dla początkujących i rodzin z dziećmi.

Après-ski Serre Chevalier

La Salle-les-Alpes uważane jest za małą mekkę après-ski regionu Serra Chevalier. Największy bar w miejscowości „La Grotte” wraz ze swym ogromnym tarasem, położony jest u stóp nartostrady i przez to doskonale nadaję się na miejsce do spędzenia pierwszej przerwy. Wieczorem Place de l'Avaret jest prawdziwym centrum wydarzeń. Tutaj znajduje się wiele barów i restauracji. Również w miejscowości Chantemerle, w barach „Yeti”, „Kitzbühel” lub „eXtreme Bar” już po południu dużo się dzieje. Najbliższa dyskoteka znajduje się w La-Salle-les-Alpes i w Chantemerle.

Ci, którzy preferują spokojniejsze restauracje z regionalnymi przysmakami, powinni udać się w kierunku dzielnicy Le Bez w La Salle. Również w pozostałych miejscowościach w dolinie można doskonale się zrelaksować i skosztować lokalnych przysmaków. W kasynie w Briançon można natomoast spróbować swojego szczęścia w grze.

Również dla osób, które czas po nartach spędzają w spokojniejszy sposób, dostępny jest ciekawy program. Mogą one udać się na zakupy, bądź do strefy wellness. Serra Chevalier zaprasza na wypróbowanie nowości sportowych takich jak: ski-jöring, kiteskiing, wędrówek w rakietach śnieżnych i jazdy samochodem po lodzie, tudzież wycieczki skuterem śnieżnym. Nie brakuje tu toru saneczkowego i oświetlonego lodowiska. A przy gorszej pogodzie można korzystać z zadaszonych kortów tenisowych, boiska do squasha, gry laserowe czy kręgle.

Spragnionym relaksu polecamy wizytę na krytym basenie lub przejażdżkę autobusem do pobliskiego Monêtier les Bains. Tam znajduje się terma XXL „Grands Bains” Tutaj w kompleksie o powierzchni 4500 m² można wspaniale się odprężyć!

Snowpark: Snowpark Serre Chevalier

Teren narciarski "Serre Chevalier" jest rajem dla miłośników freestylu, przede wszystkim możliwość wyboru między czterema różnymi snowparkami, sprawia, iż jest ten teren jedyny w swoim rodzaju. Pierwszy snowpark godny odwiedzenia znajduje się na 2000 m wysokości z trzema różnymi regionami i strefą do zrelaksowania. Początkujący znajdą tutaj slopestyle trasy z tablesami, boxami i railami. Zaawansowani mogą skorzystać z trudniejszej slopstyle,

Ponadto mają Państwo możliwość skorzystania z trasy boardercross, funnycross, która znajduje się w naturalnej dolinie z muldami i zony mélè, gdzie znajduje się funpark, którego elementy wykonane zostały z lokalnego drewna modrzewiowego.

Czy teren narciarski Serre Chevalier nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Serre Chevalier

W skład testu dotyczącego Serre Chevalier wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Serre Chevalier

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Serre Chevalier

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter