Opinie Klientów

St. François-Longchamp

169 Liczba ocen:

97 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,5
Teren narciarski 8,8

Teren narciarski Le Grand Domaine

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 550 m Gondole: 3
Min. wysokość: 1 250 m Trasy łącznie: 165 km
Wys. miejscowość: 1 450 m
Nartostrady:
115 km
Wyciągi łącznie: 52
Nartostrady:
35 km
Orczyki: 32
Nartostrady:
15 km
Krzesełka: 17 Trasy do skialpinizmu: 7 km

Teren narciarski Le Grand Domaine

Teren narciarski Le Grand Domaine (3.600 ha) znajduje się poniżej przełęczy Col de la Madeleine, między masywami Massif du Cheval Nor i Massif de la Lauzière. Teren ten oferuje różnorodne trasy o łącznej długości 165 km i różnicy wysokości 1300 m. Dzięki połączeniu terenów w Valmorel i St. François-Longchamp oraz 56 wyciągom powstała tu atrakcyjna karuzela narciarska. Rozległy teren narciarski (1250 - 2550 m) zaprasza na dalekie wędrówki, a przytulne bacówki na odpoczynek.

W terenie tym przeważają trasy narciarskie o średniej trudności, ale zdarzają się też trasy dla zaawansowanych, trasy z muldami i różne możliwości jazdy w głębokim śniegu. Do najtrudniejszych tras zaliczana jest trasa "La Lauzière", o długości 1,8 km, po której zjeżdżając należy pokonać różnicę wysokości 700 m.

Najmłodsi uczestnicy wyjazdu mogą korzystać z dużego terenu dla początkujących ze specjalnymi wolno jeżdżącymi wyciągami, jak również z klubu dla dzieci. Istnieje tutaj możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi, podczas gdy dorośli sami chcą pojeździć na nartach. Dzięki optymalnemu położeniu teren ten może cieszyć się śniegiem do połowy kwietnia.

Na snowboardzistów czeka "Snow Zone" z takimi atrakcjami jak halfpipe, boardercross, jumps i wieloma innymi. W St. François znajduje się kolejny snowpark.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski St. François-Longchamp

Na posiłek lub krótką przerwę w drodze do doliny zapraszają liczne przytulne bacówki umiejscowione w tym terenie narciarskim.

W spokojnej miejscowości St. François-Longchamp brak ożywionej atmosfery arès-ski. W zamian oferuje turystom sport zimowy, wypoczynek w słońcu, relaks i odskocznię od szarej rzeczywistości. Wieczorem zawitać można do baru, restauracji lub kina.

Atrakcją są zjazdy nocą z pochodniami - tego nie można sobie odpuścić!

Snowpark: Snowpark Snow Zone St. François-Longchamp

Na terenie narciarskim "Grand Domaine", bezpośrednio przy wyciągu krzesełkowym "Le Gollet" położony jest snowpark należący do Valmorel: "Snow Zone". Zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogą szlifować w nim swoje tricki na elementach takich jak table, slide, boxy czy kickery. Dla zwolenników dużych prędkości dostępna jest trasa do boardercrossu. Profesjonaliści mogą natomiast wyszaleć się na 120-metrowym halfpipe. Jeżeli natomiast szukają Państwo jeszcze większych atrakcji, w St. François-Longchamp, przy wyciągu "Le Rocher Blanc" czeka kolejny snowpark. Powyżej wyciągu "La Lune Bleue" przygotowany został natomiast jeszcze jeden tor do boardercrossu.

Czy teren narciarski Le Grand Domaine nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Le Grand Domaine

W skład testu dotyczącego Le Grand Domaine wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w St. François-Longchamp

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski St. François-Longchamp

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter