Award
Opinie Klientów

Val d'Isère

46 Liczba ocen:

93 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,4
Teren narciarski 9,7

Teren narciarski Tignes - Val d'Isère

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 456 m Gondole: 11
Min. wysokość: 1 550 m Trasy łącznie: 300 km
Wys. miejscowość: 1 850 m
Nartostrady:
170 km
Wyciągi łącznie: 86
Nartostrady:
78 km
Orczyki: 34
Nartostrady:
52 km
Krzesełka: 41 Trasy do skialpinizmu: 20 km

Teren narciarski Tignes - Val d'Isère

W rodzinnej miejscowości Val d'Isere trzykrotnego mistrza olimpijskiego Jean-Claude Killy znajduje się ogromny obszar narciarski. Karnet narciarski "Tignes - Val d'Isère" umożliwia Państwu korzystanie z 300 km tras położonych na wysokości od 1550 m do 3456 m , jak i dwóch terenów narciarskich, z których korzystać można również letnią porą.

Na terenie narciarskim Val d'Isère mają Państwo do dyspozycji 150 km tras oraz 37 nowoczesnych wyciągów. Teren oferuje szerokie trasy narciarskie, jak Bellevard i Col de Fresse. Nadają się one w sam raz dla początkujących, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił na nartach. Także płaskowyż na lodowcu Pissaillas posiada łatwe pod względem trudności trasy. Z tego powodu ten teren narciarski posiada znak jakości "Famille Plus", ponieważ tutejsze zjazdy nadają się w szczególności dla rodzin, a oferta opieki dla dzieci jeżdżących na nartach jest tutaj także bogata. W Tignes dzieci mogą ćwiczyć jazdę na nartach na Col du Palet, a także na zielonych i niebieskich trasach nad miejscowością Tignes-Le Lac. Bardziej wymagający narciarze mogą wypróbować swoich sił na obszarze narciarskim na lodowcu Grande Motte, gdzie znajdą Państwo wspaniałe widoki i strome zjazdy w 3.456 m wysokości. Zabezpieczone i kontrolowane stoki z głębokim śniegiem w Vallon de la Sache sprawiają, że teren narciarski wokół Tignes jest rajem dla fanów freeride i fanów jazdy poza trasami. Tutaj można na długości 2,8 km pokonać różnice wysokości 1198 m.

Dla snowboardzistów i miłośników freestyle cały teren oferuje rozmaite snowparki z halfpipe przy zjeździe do Tignes (patrz opis snowparku) oraz strefę do freeride'u "Le Spot" m. in. z trasą do boardercrossu. Z dolnej stacji kolejki można zobaczyć szczyt lodowca Grande Motte (3656 m) i jego strome stoki. Doświadczeni narciarze z pewnością pokochają zjazd "La Face de Bellevarde" w rejonie Val d'Isère: trudne trasy ciągną się na długości prawie 3 km i na wysokości 959 m! Bardzo przyjemna jazda czeka na stokach przy Tovière Ciesz, od Col de Fresse do La Daille oraz na zjeździe "Santon", który prowadzi aż do centrum miejscowości.Na lodowcach "La Grande Motte" w Tignes i "Pointe du Montet" w Val d'Isere znajdą Państwo od czerwca do września dobre warunki śniegowe..

Punktualnie na rozpoczęcie sezonu 2016/2017 zostanie uruchomiona 10-osobowa gondola "Solaise", który zastąpi Solaise-Express. Przez to wydajność transportu zwiększyła się o 40 %, a czas oczekiwania skrócił się znacznie. Kolejka posiada także Wi-Fi i podgrzewane fotele. .

Do dobrej infrastruktury ośrodka narciarskiego należą również bezpłatne hotspoty Wi-Fi w kilku stacjach górnych i dolnych kolejek górskich.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Val d'Isère

W Val d'Isère na zimowych sportowców czeka wiele możliwości après-ski: restauracje, bary, dyskoteki, puby i kawiarnie. Po zakończeniu pracy wyciągów zaczynają się już pierwsze imprezy, które trwają często do późnej nocy. I tak można rozpocząć wieczór przy drinku w "Boubou Bar" czy w nowoczesnej "Cafe Face". Kto jeszcze nie ma ochoty położyć się do łóżka, może odwiedzić klub nocny "Le Graal" lub "Dicks Tea Bar" i świętować aż do rana. Komu mało sportu na stokach, polecamy lodowisko lub wielofunkcyjną halę sportową (ze ścianką wspinaczkową i boiskami dla różnych dyscyplin sportowych). Natomiast wspaniałą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest 2-kilometrowy tor saneczkowy przy wyciągu Savonnette.

Snowpark: Val d'Isere Snowpark, Gliss'Park, Gletscher Park, Swatch Snowpark, Acticross Val d'Isère

Z karnetem "Tignes - Val d´Isere" mają Państwo dostęp do rozszerzonej oferty fun sportów. Park "Val d'Isere Snowpark" położony na wysokości 2300 m pomiędzy Val d’Isere i Tignes, w pobliżu wyciągu krzesełkowego "Montblanc" przy Bellevarde, sponsorowany przez Oakley stoi na liście jako pierwszy do przetestowania. Do dyspozycji mają tutaj Państwo 4 różne line: zieloną, niebieską, czerwoną i czarną, z takimi elementami jak rampy, kickery i boksy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego czeka tutaj na Państwa trasa do boardercrossu i specjalne rampy. Kto ma ochotę na syte danie po wyczerpującym dniu na stoku, może wstąpić do "Chill Chalet" na soczyste barbecue w skrócie BBQ).

Na terenie narciarskim Tignes, do którego mają Państwo dostęp z karnetem narciarskim, znajdują się 3 snowparki: duży "Swatch Snowpark" położony na wysokości 2400 - 2600 m, mały, bezpośrednio położony przy miejscowości "Gliss Park" i "Gletscher-Snowpark" w Tignes. W "Swatch Snowpark" czeka na Państwa w sumie 16 kickerów i różnych ramp, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Czy to początkujący, czy też zawodowiec dla każdego znajdzie się tutaj wystarczająca liczba przeszkód i kickerów. Godną polecenia jest funkcja "Shoot my Ride" w Swatch Snowpark, która umożliwia nagranie osobiście wykonanego skoku, np.: na Big Airbag, który następnie można przeanalizować i podziwiać na telebeamie.

Mniejszy snowpark Gliss Park w miejscowościTignes jest również dobrym miejscem do ćwiczeń, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Przygotowane są tutaj dla Państwa różne trasy parcours, jak również boardercross, parcour z przeszkodami i parallelslalom. Park ten jest nie do pogardzenia, na co wskazuje dostępny tutaj "burn"-Airbag.

Przy lodowcu "Grande Motte" położony jest snowpark na lodowcu w Tignes, na wysokości 3456 m z różnego rodzaju elementami takimi jak: kickery, railsy, boksy, woopsy, które tylko czekają na początkujących, jak i na zawodowców w tej dziedzinie sportu. Nadzwyczajność tego snowparku polega na tym, iż również latem można oddać się tutaj przyjemności jazdy na snowboardzie, co oznacza niezmąconą jazdę i trening przez cały rok. Oprócz tego lines są regularnie zmieniane co wpływa na urozmaicenie i nikt się tutaj nie będzie nudził.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Tignes - Val d'Isère nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Tignes - Val d'Isère

W skład testu dotyczącego Tignes - Val d'Isère wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Val d'Isère

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Val d'Isère

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter