Award
Opinie Klientów

Val Thorens

872 Liczba ocen:

93 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 9,6

Teren narciarski Val Thorens-Orelle

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 230 m Gondole: 8
Min. wysokość: 1 800 m Trasy łącznie: 150 km
Wys. miejscowość: 2 300 m
Nartostrady:
76 km
Wyciągi łącznie: 29
Nartostrady:
59 km
Orczyki: 6
Nartostrady:
15 km
Krzesełka: 15

Teren narciarski Val Thorens-Orelle

Dzięki karnetowi narciarskiemu Val Thorens-Orelle macie Państwo dostęp do tras o długości 150 km, położonych w najpiękniejszej, a przede wszystkim zapewniającej wyśmienite warunki narciarskie dolinie „Les 3 Vallèes“. 29 wyciągów zawiezie Państwa szybko na teren narciarski, szczególnie kolejka górska na „Cime de Caron“ (3200 m). Widoki i zjazd z tego szczytu gwarantują niezapomniane przeżycie - po prostu bajeczne miejsce! Dwie z 6-osob. kolejek - „Plan de l'Eau” oraz „Portette”, zostały dodatkowo powiększone i oferują więcej miejsca.

Kolejną atrakcją jest snowpark o wielkości 70 000 m²! Dodatkowo na wszystkich czeka tu trasa boardercross o długości 1,4 km z jumping table. Ogromna liczba terenów do jazdy w głębokim śniegu sprawi iż serce niejednego zabije mocniej! Dla narciarzy z wyśmienitą kondycją polecana jest 12-kilometrowa trasa "Col de l'Audzin", która położona jest na wysokościach z różnicą 1400 m. Amatorzy dużej dawki adrenaliny powinni natomiast wypróbować czarną trasę "Combe de Caron", mierzącą 6 km. Zaawansowanym i bardzo dobrym narciarzom polecamy karnet narciarski „Les 3 Vallées“.

W większości gondoli, stacjach kolejek i restauracjach mają Państwo dostęp do hotspotów Wi-Fi.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Val Thorens

We Francji wiele terenów narciarskich przedłuża swoje godziny pracy, tak aby móc zaoferować nocną jazdę na nartach. Również 3 Vallées zapewnia taką wyjątkową atrakcję swoim gościom. Na terenie narciarskim Courchevel w każdy wtorek uruchamiane jest sztuczne oświelenie. 8-os. gondola „Verdon” kursuje na górną stację, gdzie można skorzystać z nocnej jazdy na stoku o tej samej nazwie („Verdon”) oraz w family parku. Dodatkową atrakcją jest jazda w family park przy dźwiękach muzyki. Zatroszczono się tu również o wyżywienie podczas nocnej jazdy na nartach: restauracja „Les Verdons” dostosowała swoje godziny otwarcia do czasu pracy wyciągów. Można więc cieszyć się tutaj kompleksowym podejściem do nocnej jazdy na nartach.

Après-ski Val Thorens

Val Thorens zasłużyło sobie w ostatnich latach na miano mekki francuskiego après-ski. W ponad 20 barach i 3 dyskotekach każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza wskazówka: znany bar "Le Monde" o międzynarodowym charakterze! Gdy zajdzie słońce, zabawa przenosi się z dużego tarasu do izby lub przyjemnego baru w piwnicy. Po północy wszyscy udają się do dyskoteki „Malaysia".

Dodatkową atrakcją turystyczną jest najwyżej położony w Europie klub na otwartym powietrzu „La Folie Douce” w Val Thorens. Klub został uznany przez Skiresort.de, największy na świecie portal oceniający tereny narciarskie jako najlepsze miejsce na zabawę 2014 r. Klub „La Folie Douce” znajduje się na wysokości 2600 m przy stacji gondoli Pionniers oraz przy stacji 6-krzesełkowego wyciągu Plein Sud. Do Państwa dyspozycji jest około 700 m² przestrzeni do tańca z muzyką na żywo, Funky-Soul-House gdzie atmosfera przypomina zabawę na Ibizie.

Dla tych, którzy po jeździe na nartach mają jeszcze ochotę na uprawianie sportu, centrum sportowe proponuje bogatą ofertę: 3 korty tenisowe, 2 sale do squasha, kryty basen, sauna, jacuzzi, sala gimnastyczna i masaże. Dla dzieci natomiast przygotowano funpark z trampolinami, dmuchanymi zamkami i basenem z piłeczkami. A może macie Państwo ochotę na odwiedzenie najwyżej położonego na świecie toru saneczkowego "Le Toboggan"? Pokonajcie Państwo 700 m wysokości w 30 minut - niezapomniane przeżycie!

Snowpark: Snowpark Val Thorens

W najwyżej położonym terenie narciarskim w Europie mogą Państwo skorzystać ze snowparku o wysokim standardzie. Na wysokości 2500 m - 2600 m w sektorze "Plateaux", nieopodal gondoli "Grand Fond" znajduje się "Val Thorens Snowpark" o powierzchni ok. 70 000 m² i długości 600 m. Tutaj czekają na miłośników sportów zimowych przeróżne moduły, jak rails, tables i box na różnych poziomach trudności, które pozwalają wszystkim fanom freestylu, zarówno początkującym jak i zaawansowanym na polepszanie swoich umiejętności. Oprócz tego wszyscy entuzjaści szybkiej jazdy i inni boarder - fani mogą się zmierzyć z innymi uczestnikami na trasie. Spragnionym ryzyka polecamy elementy typu "Hips-Quarter", czy "Jump Air". Wzdłuż parku znajduje się wyciąg orczykowy, który szybko dowiezie Państwa z powrotem na górę.

Dodatkowo w snowparku w Val Thorens znajduje się pierwszy we Francji funslope! Bezpośrednio przy wyciągu 2 Lacs w centrum terenu narciarskiego zlokalizowany jest ok. 900 m odcinek. Czekają tu na Państwa pofalowane tory, banked waves, tunel, ostre zakręty i mosty, a na mecie spotka Państwa Slopy, maskotka tego odcinka, czekająca na „piątkę” i chcąca pogratulować przejechania toru.

Po dniu pełnym wrażeń chwilę relaksu przy akompaniamencie muzyki znajdą Państwo w chill zone! W sezonie zimowym można wziąć tutaj również udział w licznych konkursach.

Tym którzy szukają nowych wyzwań proponujemy teren narciarski Meribél 2, gdzie dostępne są kolejne 2 świetnie spreparowane parki: "Elements Park", stworzony przez Ho5Park i szczególny highlight "DC Area 43 Snowpark".

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Val Thorens-Orelle nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Val Thorens-Orelle

W skład testu dotyczącego Val Thorens-Orelle wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Val Thorens

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Val Thorens

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter