Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolnie dowolnie
dowolnie dowolnie
dowolnie
Teren narciarski polecany dla
dowolnie
dowolnie
dowolnie
Pozostałe
dowolnie
dowolnie
dowolnie
dowolnie
Dane wycieczki
dowolnie
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolnie Początkujący: dowolnie Snowpark: dowolnie długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolnie Zaawansowani & freeride: dowolnie Wyciągi & gondole: dowolnie Kraj: dowolnie
Km tras biegowych: dowolnie Opinie Klientów: dowolnie Cena za osobę: dowolnie
Rodzina & dzieci: dowolnie Après-ski: dowolnie Czas podróży : dowolnie
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Valmeinier

4 217 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,6
Teren narciarski 8,8

Teren narciarski Galibier-Thabor

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 750 m Gondole: 2
Min. wysokość: 1 430 m Trasy łącznie: 160 km
Wys. miejscowość: 1 800 m
Nartostrady:
60 km
Wyciągi łącznie: 30
Nartostrady:
85 km
Orczyki: 11
Nartostrady:
15 km
Krzesełka: 17

Teren narciarski Galibier-Thabor

Dzięki karnetowi narciarskiemu „Galibier Thabor” mają Państwo wybór między 30 wyciągami i trasami narciarskimi o łącznej długości 160 km. Piąty co do wielkości teren narciarski Savoie obejmuje miejscowości Valmeinier 1500, Valmeinier 1800 i Valloire (odbiór karnetów możliwy tylko i wyłącznie w Valmeinier).

Nad Valmeinier rozciągają się nieskończone stoki z bajecznymi trasami do uprawiania narciarstwa carvingowego i biegowego. Położone vis-a-vis górskie zbocza są natomiast naturalnie zachowane, co umożliwia fantastyczną jazdę w głębokim śniegu. W masywie Crey du Quart/Valloire przygotowano dla snowboardzistów snowpark z halfpipe i trasą boardercross. Dla wszystkich, którzy nie mają dość jazdy, Valmenier 1800 przygotowało możliwość jazdy także w godzinach wieczornych. Ponad 70% terenów narciarskich położona jest na wysokości ponad 2000 m, a ponad 400 armatek śnieżnych gwarantują największą pewność śniegu.

Orelle oddalona od Valmeinier o zaledwie 18 km stanowi idealną możliwość dostępu do regionu narciarskiego Val Thorens, punktu centralnego Les 3 Vallées. Tej wycieczki do największego regionu narciarskiego świata nie można sobie odpuścić!
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Valmeinier

Nocna jazda na nartach we Francji jest popularną formą spędzania czasu wolnego. Również na przyjaznym rodzinom, różnorodnym terenie narciarskim Galibier Thabor wieczorami jazda na nartach nie ma końca. Od strony doliny Valmeinier znajdą Państwo niewielki, ale przyjemny teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach i zapraszający poza standardowymi godzinami otwarcia. W miejscowości Valmeinier 1800 oświetlony jest stok o dł. ok. 600 m. 4-os. wyciąg krzesełkowy Pré Aynard prowadzi na wysokość 1949 m na początek zjazdu na średnim poziomie zaawansowania, prowadzącego do doliny. Kończy się on praktycznie pod drzwiami do knajp i barów. Z Valloire czyli po drugiej stronie terenu narciarskiego można dostać się wyciągiem na teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach. Z powrotem można wrócić górską drogą o długości ok. 10 km.

Après-ski Valmeinier

Valmeinier jest miejscowością, która stawia na jakość, a nie na wielkość. Dlatego też chaty są odpowiednio mniejsze, ale za to przytulniejsze i serwują zamiast gulaszu przepyszne potrawy regionalne. Liczne tarasy słoneczne zapraszają do knajpek na après-ski, a wieczorem stoją otworem bary, restauracje, kina i dyskoteka.

Oprócz tego na turystów czeka lodowisko na wolnym powietrzu, różne szlaki do wędrówek, tor saneczkowy, narty nocą i zjazdy z pochodniami, paragliding i ściana wspinaczkowa. Zachęcamy także do skorzystania z toru saneczkowego i kręgielni. A komu jeszcze mało narciarstwa biegowego, może wziąć udział w narciarstwie biegowym nocą, 2 razy w tygodniu (zależnie od sezonu).

Snowpark: Lac de la Vieille Valmeinier

Na terenie narciarskim Galibier-Thabor czeka na Państwa „Snowpark du Lac de la Vieille“. Położony na Crey du Quart znajduje się on nieopodal wyciągu „Chateau Ripaille“ na wysokości 2200 - 2400 m, praktycznie między Valmeinier i Valloire. W parku znajdą Państwo wszystko, czego serce miłośników freestyle może sobie tylko życzyć. Rozmaite railsy i kickery o 4 różnych poziomach trudności: niebieskim, zielonym, czerwonym i czarnym dają możliwość każdemu rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie freestyle.

Oprócz easy i medium strefy czeka na Państwa obszar dla profesjonalistów z big air i handrail. Poza boardercross trasą, z której mogą również skorzystać początkujący, znajduje się w snowparku „Lac de la Vieille“ 120 m halfpipe.

Na wszystkich, którzy mają ochotę na chwilę odpoczynku między ridesami lub chcą się zrelaksować po udanym dnu białego szaleństwa czeka chill zone z muzyczną rozrywką. A szczęściarze otrzymają nawet pyszne BBQ. "Snowpark du Lac de la Vieille " jest z pewnością wart odwiedzin.

Czy teren narciarski Galibier-Thabor nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Galibier-Thabor

W skład testu dotyczącego Galibier-Thabor wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w Valmeinier

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Valmeinier

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex