Opinie Klientów

Valmorel

105 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,5
Teren narciarski 8,5

Teren narciarski Le Grand Domaine

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 550 m Gondole: 3
Min. wysokość: 1 250 m Trasy łącznie: 165 km
Wys. miejscowość: 1 400 m
Nartostrady:
115 km
Wyciągi łącznie: 52
Nartostrady:
35 km
Orczyki: 32
Nartostrady:
15 km
Krzesełka: 17 Trasy do skialpinizmu: 7 km

Teren narciarski Le Grand Domaine

Karnet narciarski "Le Grand Domaine" umożliwi Państwu korzystanie ze 153 km nartostrad o różnym stopniu trudności i różnicy wysokości 1300 m. Teren narciarski położony jest poniżej przełęczy Col de la Madeleine, pomiędzy masywami górskimi: Massif du Cheval Noir i Massif de la Lauzière. Tereny narciarskie Valmorel i St. François-Longchamp połączone są ze sobą 52 wyciągami i tworzą tym samym bardzo atrakcyjną karuzelę narciarską. Rozległy teren narciarski (1250 - 2550 m) zaprasza do dziennych wycieczek, a bacówki do przyjemnych powrotów.

165 km nartostrad to przede wszystkim trasy o łatwym i średnim stopniu trudności, jednak wśród nich znajdzie się również kilka wymagających zjazdów dla zaawansowanych narciarzy, tras z muldami i do jazdy w głębokim śniegu. Najtrudniejszy zjazd to 3-kilometrowa trasa "Le Mottet" z różnicą wysokości 600 m. W Valmorel znajdziecie Państwo również funpark "Snow Zone" z elementami typu tables, slides, jumps, halfpipe oraz trasą boardercross. Na początkujących czeka teren "Cheval Blanc". Dzięki swemu położeniu i wielu urządzeniom naśnieżającym w Valmorel doskonałe warunki dla narciarzy panują do połowy kwietnia.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Valmorel

Bacówki ponad Valmorel zapraszają na przekąski lub obiad w ciągu dnia. W centrum znajduje się wiele kawiarni z tarasami, na których można zrelaksować się w popołudniowym słońcu.

Wieczorem mogą Państwo skorzystać z bogatej ofert barów, knajp i dyskotek. Jednak godnym polecenia jest oddanie się w ręce wielu przytulnych restauracji, które kuszą kulinarnymi specjałami.

Valmorel to również różnorodna oferta sportowo – rozrywkowa: jazda na sankach, jazda na łyżwach, wspinaczka po ścianie lodowej, wędrówki po szlakach turystycznych (ok. 60 km), jazda na skuterze śnieżnym i kuligi w zaprzęgach konnych.

Snowpark: Snow Zone Snowpark Valmorel

Na terenie narciarskim "Grand Domaine", bezpośrednio przy wyciągu krzesełkowym "Le Gollet" położony jest snowpark należący do Valmorel: "Snow Zone". Zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogą szlifować w nim swoje tricki na elementach takich jak table, slide, boxy czy kickery. Dla zwolenników dużych prędkości dostępna jest trasa do boardercrossu. Profesjonaliści mogą natomiast wyszaleć się na 120-metrowym halfpipe.

Jeżeli natomiast szukają Państwo jeszcze większych atrakcji, w St. Francois-Longchamp, przy wyciągu "Le Rocher Blanc" czeka kolejny snowpark. Powyżej wyciągu "La Lune Bleue" przygotowany został natomiast jeszcze jeden tor do boardercrossu.

Czy teren narciarski Le Grand Domaine nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Le Grand Domaine

W skład testu dotyczącego Le Grand Domaine wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w Valmorel

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Valmorel

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter