Opinie Klientów

Vars

77 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,4
Teren narciarski 9,0

Teren narciarski La Fôret Blanche

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 750 m Gondole: 2
Min. wysokość: 1 650 m Trasy łącznie: 185 km
Wys. miejscowość: 1 850 m
Nartostrady:
75 km
Wyciągi łącznie: 35
Nartostrady:
90 km
Orczyki: 16
Nartostrady:
20 km
Krzesełka: 17

Teren narciarski La Fôret Blanche

Karnet narciarski "La Fôret Blanche" umożliwia od sezonu zima 23/24 szusowanie po stokach w miejscowości Vars i Risoul. 185 km zróżnicowanych tras (w tym snowpark) rozciąga się na tle wymarzonego, pokrytego śniegiem krajobrazu leśnego.

Do terenu narciarskiego można dotrzeć bezpośrednio z miejscowości Vars, a z racji dużej ilości niebieskich i czerwonych tras, jest on szczególnie popularny wśród rodzin i początkujących narciarzy. Przykładowo najmłodszym narciarzom oferuje wygodny zjazd w kierunku Vars Sainte Marie trasą o długości 3.4 km, który zaczyna się na szczycie La Mayt. Także odcinki dookoła Montreal Mayt idealnie nadają się do stawiania pierwszych kroków w śniegu. Jednak i ci bardziej wymagający znajdą w Vars coś dla siebie. Punktem kulminacyjnym jest tor szybkiej jazdy Les Vautours, na którym odbywa się również tradycyjny wyścig Kilomètre Lancé w skalistej kotlinie poniżej Chabrières.

Fanom freeride'u spodoba się teren wokół L'Eyssina. Snowboardziści z kolei znajdą mogą skorzystać z kilku snowparków znajdujących się na całym terenie.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Vars

Na terenie narciarskim Vars znajduje się niewielki, przyjazny rodzinom teren umożliwiający nocną jazdę na nartach. Przy orczyku Ecrins w dzielnicy Vars les Claux można wypróbować popularną nocną jazdę na nartach w czasie obowiązywania francuskich ferii zimowych. Dokładne terminy znaleźć można na stronie internetowej operatora terenu narciarskiego.

Après-ski Vars

Po słonecznym dniu spędzonym na stoku, liczne kawiarnie, restauracje i bary zapraszają do spędzenia popołudnia w miłej atmosferze. Z kolei rodziny i miłośnicy filmów chętnie wybiorą się do kina znajdującego się w miasteczku. Nocą można też potańczyć w lokalnej dyskotece.

Kto jednak nie ma dość ruchu i także poza stokiem szuka sportowych wrażeń, ma możliwość polatać na paralotni, wybrać się na squasha lub na lodowisko. Głodni niecodziennych wrażeń mogą spróbować jazdy psim zaprzęgiem, spaceru w rakietach śnieżnych wśród malowniczych lasów lub wspinaczki lodowej. Dla miłośników szybkich zjazdów na sankach dostępny jest tor saneczkowy Caribou o długości 1027 m.

Snowpark: Vars Park Vars

Teren narciarski "Vars“ to raj dla wielbicieli funparków, na których czekają tutaj łącznie 4 różnorodne snowparki. "Vars Park" w miejscowości Vars dzieli się na 4 różne części. Obok "Kid Park" i "Girly Park", w którym przedstawicielki płci pięknej mogą szlifować swoje tricki na różowych boxach, do dyspozycji fanów deski są jeszcze 2 strefy z różnymi atrakcjami.

Najlepszą lokalizacją do uchwycenia stylów i skoków na filmie jest "Totem Park". Przypomina on indiańską wioskę, a barierki i drewniane słupy totemowe tylko czekają, by je sfotografować w imponujący sposób. Wspaniałą zabawę w Vars dopełnia 8-hektarowy "Park de l'Eyssina", położony na wysokości 2400 m. Dla tych, którzy chcą zmierzyć się w bezpośrednim pojedynku, przygotowano tor do boardercrossu.

Jeśli to nie wystarczy, istnieje również możliwość sprawdzenia się w Waouland, snowparku w Risoul. Funpark to także idealne miejsce na relaks po długim dniu, w strefie chill z rytmiczną muzyką i soczystym grillem!

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski La Fôret Blanche nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: La Fôret Blanche

W skład testu dotyczącego La Fôret Blanche wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w Vars

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Vars

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter