Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Dalsze informacje podróżne

Koronawirus - aktualne informacje

Rezerwuj zimę 20/21 na specjalnych warunkach z naszą Gwarancją zwrotu pieniędzy - koronawirus!

Stan: 17.09.2020

Czy urlop zimowy 2020/2021 jest w ogóle możliwy?

TAK! Urlop zimowy 2020/2021 można zrealizować. Zarówno my, jak i nasi partnerzy ze Związków Turystyki, operatorzy wyciągów narciarskich, a także hotelarze cieszymy się z faktu, że możemy Państwu zaoferować przyjemny i bezpieczny wypoczynek w ramach urlopu narciarskiego 2020/2021. Otwarcie letnich ośrodków narciarskich, gondoli oraz lokali z nowymi zasadami higieny dowodzi, że jest to możliwe. Jeżeli jednak pojawią się informacje, że zimą dojdzie do zamykania ośrodków - żaden problem: wszyscy nasi Klienci objęci są naszą nową Gwarancją zwrotu pieniędzy - koronawirus!

Nasza Gwarancja zwrotu pieniędzy - koronawirus

Jeżeli na jeden dzień przed rozpoczęciem podróży (dzień przyjazdu) ze względu na pandemię koronawirusa zarezerwowany obiekt lub wszystkie tereny narciarskie, na które obowiązuje wykupiony karnet będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie anulować rezerwację. Obowiązuje to również w przypadku ogłoszenia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakazu podróży do zarezerwowanego ośrodka lub zamknięcia granic kraju docelowego.

Zwroty kosztów wyjazdu będą realizowane w ciągu 14 dni od anulowania rezerwacji. W zeszłym sezonie narciarskim 2019/20 zwróciliśmy 100% środków za rezerwacje odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Pieniądze naszych Klientów są dodatkowo zabezpieczone na wypadek niewypłacalności.

Aktualne informacje dotyczące urlopu zimowego i jazdy na nartach 2020/2021

Dyrektor zarządzający SnowTrex Thomas Bartel w wywiadzie: Urlop narciarski w obliczu koronawirusa: zimowy wypoczynek jest możliwy.

Austria chce, aby tereny narciarskie pozostały otwarte: Kanclerz Kurz podkreśla "Turystyka zimowa i jazda na nartach będą możliwe."

Korzystanie z wyciągów krzesełkowych zostało sklasyfikowane jako nieszkodliwe: wirusolog Prof. Alexander Kekulé w podcaście MDR aktuell Kekulés Corona-Kompass (23.05.2020) "nie ma powodu do zamykania wyciągów krzesełkowych."

Jazda na nartach sama w sobie sklasyfikowana jako dyscyplina sportowa niezagrożona koronawirusem: Prof. Dr Ralf Roth z Niemieckiej Wyższej Szkoły Sportowej w Kolonii ocenił na jednym z wydarzeń incjatywy "Twoja zima. Twój sport" jazdę na nartach jako dobrą okazję do uprawiania sportu z zachowaniem odpowiedniej odpowiedzialności osobistej.

Oferta testowa "Bezpieczna gościnność" wystartowała w Austrii: W trosce o bezpieczeństwo gości i gospodarzy od 1 września pracownicy obiektów noclegowych, a także kempingów, schronisk młodzieżowych i restauracji będą mogli regularnie poddać się testom.

Tereny narciarskie przy lodowcach prowadzą letni sezon narciarski: Czynne są letnie tereny narciarskie przy lodowcu Kitzsteinhorn, lodowcu Hintertuxer Gletscher, lodowcu Kaunertaler Gletscher, a także przy lodowcu Mölltaler Gletscher oraz lodowcu Stilfser Joch. Ma to miejsce za zgodą odpowiednich organów.

Aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania i przepisy dotyczące przyjazdu

Na stronie można znaleźć aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania opublikowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Natomiast na stronie można znaleźć aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania opublikowane przez rząd Niemiec. Ponadto tutaj można znaleźć aktualne przepisy dotyczące przyjazdu do każdego naszego kraju docelowego.

Ważne zewnętrzne linki z licznymi informacjami, dotyczącymi koronawirusa w oferowanych przez nas destynacjach