Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Dalsze informacje podróżne

Koronawirus - aktualne informacje

Urlop zimowy w sezonie 2021/2022

Stan: 09.02.2022

Czy urlop zimowy 2021/2022 jest w ogóle możliwy?

Urlop narciarski w sezonie 21/22 powinien odbywać się bez przeszkód dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców (poza dodatkowym obowiązkiem okazania negatywnego testu w niektórych krajach). Osoby niezaszczepione przeciw Covid-19 będą zobowiązane do okazania negatywnego testu i muszą się liczyć z ograniczeniami, wraz z możliwym zakazem wjazdu lub zakwaterowania, zależnie od sytuacji w kraju docelowym. Poniżej znajdą Państwo przydatne linki odnośnie aktualnej sytuacji w krajach docelowych.

 Dzieci będą na równi z osobami zaszczepionymi również bez testu, w zależności od wieku i kraju docelowego:
  • Do 11. roku życia włącznie w Austrii, Francji oraz we Włoszech
  • Do 15. roku życia włącznie w Szwajcarii
  • Do 5. roku życia włącznie w Niemczech

Nasza Gwarancja zwrotu pieniędzy - koronawirus

Jeżeli przez cały okres Państwa pobytu ze względu na pandemię koronawirusa zarezerwowany obiekt lub wszystkie tereny narciarskie, na które obowiązuje wykupiony karnet będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie anulować rezerwację. Obowiązuje to również w razie zamknięcia granic kraju docelowego.
W takim przypadku mogą Państwo na 12 dni (i mniej) przed rozpoczęciem wyjazdu, bezpłatnie odwołać rezerwację. Prawo do bezpłatnej rezygnacji nie przysługuje Państwu w razie dokonania rezerwacji na mniej niż 12 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, jeżeli powód odwołania wyjazdu, na który się Państwo powołują, był już znany w momencie dokonywania rezerwacji. Anulowanie rezerwacji musi nastąpić najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu (do godz. 14:00).

Zwroty kosztów wyjazdu będą realizowane w ciągu 14 dni od anulowania rezerwacji. W ubiegłych sezonach narciarskich 2019/20 oraz 2020/21 zwróciliśmy 100% środków za rezerwacje odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Pieniądze naszych Klientów w przypadku imprez turystycznych są dodatkowo zabezpieczone przez Niemiecki Fundusz Gwarancyjny dla Podróżnych (DRSF).

Aby umożliwić sprawne i chronologiczne (zgodnie z datą wjazdu) opracowanie zgłoszeń, prosimy, aby nie kontaktowali się Państwo z nami przed upływem terminu (12 dni przed rozpoczęciem podróży), jeśli chcieliby Państwo anulować rezerwację. Prosimy o wyrozumiałość, iż ze względu na duży nakład pracy nie możemy zagwarantować wcześniejszej odpowiedzi i będziemy opracowywać wszystkie przychodzące wiadomości chronologicznie w zależności od daty rozpoczęcia wyjazdu.

Radość bez ryzyka: prawo do bezpłatnej rezygnacji do 30.09.2022 na wyjazdy w sezonie 22/23

Zwłaszcza w obecnej sytuacji ważne jest, by cieszyć się na nadchodzący urlop narciarski. Na wszystkie wyjazdy w sezonie 22/23 gwarantujemy prawo do bezpłatnej rezygnacji do 30.09.2022. Prawo to obowiązuje najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem. Warto rezerwować już teraz!

Aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania i przepisy dotyczące przyjazdu

Na stronie można znaleźć aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania za granicę opublikowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz ważne informacje dotyczące podróżowania po Polsce (Ilość przypadków w poszczególnych województwach).

Ważne zewnętrzne linki z licznymi informacjami, dotyczącymi koronawirusa w oferowanych przez nas destynacjach