Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Dalsze informacje podróżne

Koronawirus - aktualne informacje

Rezerwuj zimę 20/21 na specjalnych warunkach z naszą Gwarancją zwrotu pieniędzy - koronawirus!

Stan: 23.11.2020

Czy urlop zimowy 2020/2021 jest w ogóle możliwy?

Informacje posiadane dziś pozwalają stwierdzić, że urlop zimowy 2020/2021 będzie można zrealizować, nawet jeśli nastąpią ograniczenia lub sezon wystartuje później. Zarówno my, jak i nasi partnerzy ze Związków Turystyki, operatorzy wyciągów narciarskich, a także hotelarze przygotowywaliśmy się, aby móc zaoferować Państwu przyjemny i bezpieczny wypoczynek w ramach urlopu narciarskiego 2020/2021. Jeżeli jednak będzie nadal dochodziło do zamykania ośrodków - żaden problem: wszyscy nasi Klienci objęci są naszą nową Gwarancją zwrotu pieniędzy - koronawirus!

Nasza Gwarancja zwrotu pieniędzy - koronawirus

Jeżeli na cały okres Państwa pobytu ze względu na pandemię koronawirusa, zarezerwowany obiekt lub wszystkie tereny narciarskie, na które obowiązuje wykupiony karnet będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie anulować rezerwację. Obowiązuje to również w przypadku, gdy MSZ (lub adekwatny podmiot odpowiedzialny dla miejsca Państwa zamieszkania) odradza podróże, które nie są konieczne, do zarezerwowanego ośrodka lub zamknięcia granic kraju docelowego.
W takim przypadku mogą Państwo na 10 dni (i mniej) przed rozpoczęciem wyjazdu, mailowo bezpłatnie odwołać rezerwację. Anulowanie rezerwacji musi nastąpić najpóźniej na 2 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

Aby umożliwić sprawne i chronologiczne (zgodnie z datą wjazdu) opracowanie zgłoszeń, prosimy, aby nie kontaktowali się Państwo z nami przed upływem terminu (10 dni przed rozpoczęciem podróży), jeśli chcieliby Państwo anulować rezerwację. Prosimy o wyrozumiałość, iż ze względu na duży nakład pracy nie możemy zagwarantować wcześniejszej odpowiedzi i będziemy opracowywać wszystkie przychodzące wiadomości chronologicznie w zależności od daty rozpoczęcia wyjazdu.

Zwroty kosztów wyjazdu będą realizowane w ciągu 14 dni od anulowania rezerwacji. W zeszłym sezonie narciarskim 2019/20 zwróciliśmy 100% środków za rezerwacje odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Pieniądze naszych Klientów są dodatkowo zabezpieczone na wypadek niewypłacalności.

Aktualne informacje dotyczące urlopu zimowego i jazdy na nartach 2020/2021

Start sezonu w Austrii: Liczne tereny narciarskie planują start sezonu w połowie grudnia

Komisarz rządu federalnego ds. turystyki wierzy w urlopy narciarskie: Thomas Bareiß jest "przekonany, że jazda na nartach będzie możliwa."

Dyrektor zarządzający SnowTrex Thomas Bartel w wywiadzie: Urlop narciarski w obliczu koronawirusa: zimowy wypoczynek jest możliwy.

Austria publikuje informacje o bezpiecznym podróżowaniu "Bezpieczne podróże w Austrii."

Korzystanie z wyciągów krzesełkowych zostało sklasyfikowane jako nieszkodliwe: wirusolog Prof. Alexander Kekulé w podcaście MDR aktuell Kekulés Corona-Kompass "nie ma powodu do zamykania wyciągów krzesełkowych."

Jazda na nartach sama w sobie sklasyfikowana jako dyscyplina sportowa niezagrożona koronawirusem: Prof. Dr Ralf Roth z Niemieckiej Wyższej Szkoły Sportowej w Kolonii ocenił na jednym z wydarzeń incjatywy "Twoja zima. Twój sport" jazdę na nartach jako dobrą okazję do uprawiania sportu z zachowaniem odpowiedniej odpowiedzialności osobistej.

Oferta testowa "Bezpieczna gościnność" wystartowała w Austrii: W trosce o bezpieczeństwo gości i gospodarzy od 1 września pracownicy obiektów noclegowych, a także kempingów, schronisk młodzieżowych i restauracji będą mogli regularnie poddać się testom.

Aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania i przepisy dotyczące przyjazdu

Na stronie można znaleźć aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania za granicę opublikowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz ważne informacje dotyczące podróżowania po Polsce (Ilość przypadków w poszczególnych województwach).

Ważne zewnętrzne linki z licznymi informacjami, dotyczącymi koronawirusa w oferowanych przez nas destynacjach