Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Dalsze informacje podróżne

Koronawirus - aktualne informacje dla podróżnych

Informacje dla naszych Klientów wyjeżdżających w marcu i kwietniu 2020


TravelTrex GmbH uważnie śledzi rozwój wydarzeń w związku z koronawirusem. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Partnerami oraz Klientami na miejscu, a także z odpowiednimi urzędami. Zasadniczo cała Unia Europejska jest dotknięta skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa, w związku z czym ogólna opinia, czy dany wyjazd w granicach UE stanowi podwyższone ryzyko, nie jest niestety możliwa. We wszystkich krajach UE istnieje ryzyko zarażenia koronawirusem, w związku z czym lokalne władze w pierwszej kolejności nie odradzają podróżowania, lecz szerzą zalecenia mające na celu zahamowanie epidemii wirusa. Niezależnie od miejsca pobytu należy przykładowo unikać dużych zbiorowisk ludzkich i bezpośredniego kontaktu z innymi (podawanie ręki itp.) i zachować szczególną higienę.

Niektóre kraje i regiony zdecydowały się jednak na wcześniejsze zamknięcie terenów narciarskich w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie mediów nie brakuje jednak Klientów, którzy są zaniepokojeni sytuacją i chcą w związku z tym zrezygnować z wyjazdu. Rozumiemy oczywiście Państwa obawy, każdy Klient ma również prawo do zdecydowania, czy weźmie udział w wyjeździe. Z drugiej strony prosimy jednak o Państwa wyrozumiałość, ponieważ bez wyraźnego zakazu podróży lub zamknięcia danego regionu, które uważane są za nadzwyczajne okoliczności, upoważniające do bezpłatnej rezygnacji, anulowanie wyjazdu może się odbyć wyłącznie z kosztami ustalonymi w umowie (patrz Ogólne Warunki Uczestnictwa, punkt 4a). Właściciele obiektów czekają bowiem na Gości i z naszej strony musimy pokryć koszt zakwaterowania, nawet w przypadku rezygnacji Klienta z wyjazdu.

Aktualne ostrzeżenia przed podróżą dostępne są na stronie:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Jeżeli chcą Państwo anulować wyjazd lub zmienić rezerwację, prosimy o wysłanie maila na adres rezygnacja-pl@snowtrex.com. Prosimy o wyrozumiałość, ponieważ opracowanie Państwa zgłoszenia może trochę potrwać. Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń, w miarę możliwości prosimy o kontakt mailowy, nie telefoniczny.

Austria
Tyrol / Ziemia Salzburska / Vorarlberg / Tyrol Wschodni / Karyntia
W regionach Tyrol, Ziemia Salzburska, Vorarlberg i Tyrol Wschodni sezon narciarski został wcześniej zakończony. Wszystkie wyciągi zostaną zamknięte z dniem 15.03.20. Również wszystkie obiekty zakwaterowania będą zamknięte od 16.03.20 aż do końca sezonu. Oznacza to, że nasze wyjazdy do tego regionu nie mogą być niestety realizowane od 16.03.20. Wszyscy Klienci, których dotyczy ta sytuacja, zostaną przez nas poinformowani i otrzymają możliwość bezpłatnej rezygnacji z wyjazdu lub zmiany rezerwacji (obowiązuje cena nowej rezerwacji).

Styria / Górna Austria
Wszystkie tereny narciarskie w Styrii oraz Górnej Austrii zostały zamknięte 16.03.20. Obecnie nie jest jeszcze wyjaśnione, czy obiekty zakwaterowania również pozostaną zamknięte. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Francja
Prawdopodobnie wszystkie tereny narciarskie we Francji zostaną zamknięte od 15.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Włochy
Cały teren Włoch został ogłoszony przez władze za strefę zamkniętą aż do 03.04. Z tego względu wszystkie nasze wyjazdy do Włoch w terminie do 03.04.20 nie mogą być niestety zrealizowane. W najbliższym czasie będziemy informować wszystkich Klientów, którzy do tej pory nie anulowali wyjazdu, i proponować bezpłatną rezygnację lub zmianę rezerwacji (obowiązuje cena nowej rezerwacji). W przypadku wyjazdów do Włoch odbywających się po 04.04.20 bezpłatna rezygnacja lub zmiana rezerwacji nie jest obecnie możliwa. Prosimy o wyrozumiałość i zapewniamy, że na bieżąco śledzimy rozwój sytuacji. W razie jakichkolwiek zmian, będziemy oczywiście informować Klientów.

Szwajcaria
Wszystkie tereny narciarskie w Szwajcarii zostaną zamknięte 15.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Czechy
Czechy ogłosiły stan wyjątkowy, co oznacza brak możliwości wjazdu do kraju przez niektórych naszych Klientów. Wszyscy Klienci, których dotyczy ta sytuacja zostaną przez nas poinformowani i otrzymają możliwość bezpłatnej rezygnacji lub zmiany rezerwacji (obowiązuje cena nowej rezerwacji).

Słowacja
Słowacja ogłosiła stan wyjątkowy, co oznacza brak możliwości wjazdu do kraju przez niektórych naszych Klientów. Wszyscy Klienci, których dotyczy ta sytuacja zostaną przez nas poinformowani i otrzymają możliwość bezpłatnej rezygnacji lub zmiany rezerwacji (obowiązuje cena nowej rezerwacji).

Polska
Polska zamknęła granice na 10 dni, co oznacza, że wjazd obcokrajowców na teren kraju nie jest obecnie możliwy aż do 24.03.20. Niezwłocznie skontaktujemy się ze wszystkimi Klientami, których dotyczy ta sytuacja, a którzy do tej pory nie anulowani wyjazdu. Klienci otrzymają propozycję bezpłatnej rezygnacji lub zmiany wyjazdu (obowiązuje cena nowej rezerwacji). Obecnie bezpłatna rezygnacja lub zmiana rezerwacji do Polski po 25.03.20 nie jest możliwa. Prosimy o wyrozumiałość, oczywiście śledzimy na bieżąco rozwój wypadków. W razie jakichkolwiek zmian, poinformujemy Klientów niezwłocznie.

Andora
Andora zdecydowała się na wcześniejsze zakończenie sezonu narciarskiego od dnia 14.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Niemcy
Oberstdorf / Kleinwalsertal
Teren narciarski Oberstdorf / Kleinwalsertal ogłosił zakończenie sezonu od 16.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Zugspitze
Teren Zugspitzbahn zakończył sezon narciarski w poniedziałek, 16.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Allgäu
Wszystkie wyciągi Oberallgäu zostaną zamknięte w poniedziałek, 16.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.

Sauerland
Wyciągi na terenie Winterberg zostaną zamknięte w poniedziałek, 16.03.20. Nie jest jeszcze pewne, czy dotyczy to również obiektów zakwaterowania. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, Klienci zostaną przez nas poinformowani.