Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Obiekty

Proponujemy Państwu możliwość wyboru różnego typu obiektów. Nasza oferta obejmuje zarówno proste obiekty o funkcjonalnych pokojach, jak i luksusowe 5-gwiazdkowe obiekty o najwyższym standardzie. Obiekty wszystkich kategorii mogą nosić ślady zużycia. Kategorie obiektów odpowiadają typowej dla danego kraju klasyfikacji (gwiazdki) lub zostały one przyznane przez nas (słoneczka), jeżeli obiekt nie podlegał klasyfikacji lub jego stan odbiega od oficjalnych gwiazdek.

Zakwaterowanie - kategorie

* lub °
Bardzo proste obiekty z podstawowym wyposażeniem.

** lub °°
Proste obiekty klasy średniej (np.: proste pensjonaty lub apartamenty średniej klasy).

*** lub °°°
Obiekty klasy średniej o dobrym komforcie. Dobrze wyposażone.

**** lub °°°°
Obiekty o podwyższonym komforcie. Położenie spełnia wysokie oczekiwania gości.

***** lub °°°°°
Obiekty najwyższej klasy. Komfortowe wyposażenie wywierające wyjątkowe wrażenie.

Rodzaj zakwaterowania

Apartamenty, studia i domki typu chalet

Studia składają się z pokoju dzienno-sypialnego, apartamenty i domki chalet posiadają co najmniej jeden dodatkowy pokój. Wszystkie posiadają niszę kuchenną, gdyż w tego typu obiektach nie ma wyżywienia w ofercie. Przy tych typach zakwaterowania możliwa jest rezerwacja bez pełnego obłożenia, w takim przypadku pokój dzienno-sypialny służy jako pokój dzienny.
Sprzątanie końcowe częściowo jest wliczone w cenę, w innym przypadku płatne na miejscu, a czasami we własnym zakresie. Z tego względu na miejscu wymagane jest uiszczenie kaucji, którą z reguły odbiera się przy wyjeździe. Dokładne informacje widoczne są przy opisie obiektu noclegowego.
Jeżeli nie napisano inaczej bielizna pościelowa i ręczniki nie są zawarte w cenie, należy je zabrać ze sobą. Istnieje jednak możliwość wypożyczenia na miejscu.

Zajazdy i hotele

W tego typu obiektach mają Państwo możliwość zakwaterowania w jednoosobowym, dwuosobowym, jaki i wieloosobowym pokoju, łącznie ze śniadaniem lub wyżywieniem HB - dwa posiłki. Obiekty wyższej kategorii posiadają w swoim wyposażeniu minimum saunę, często nawet oddzielną strefę wellness (sauna, solarium, łaźnia, basen).

Pensjonaty

Zakwaterowanie w pensjonatach jest tańszą alternatywą do zakwaterowania w hotelach lub zajazdach. Przy tego typu zakwaterowaniu mają Państwo wybór pomiędzy pokojami jednoosobowymi, dwuosobowymi lub wieloosobowymi, ze śniadaniem włącznie.

Dojazd & powrót

Check-In/ -Out

W zajazdach, hotelach i pensjonatach można się z reguły zakwaterować w pokojach najpóźniej o godzinie 16:00, a apartamenty zająć można dopiero od godz. 17:00.
W dniu wyjazdu pokój/apartament należy opuścić najpóźniej do godz. 10:00. Dokładne informacje otrzymają Państwo na miejscu przy kwaterowaniu.

Opłata klimatyczna

Opłata klimatyczna jest opłatą lokalną, którą uiszcza się za dzień pobytu w danej miejscowości. Jej wysokość jest uzależniona od miejscowości.
Niekiedy opłata klimatyczna jest już doliczana do ceny wycieczki i przekazywana dalej do miejscowości, innym razem należy ją uiścić na miejscu.