Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Kanada

W Kanadzie wyraźnie widać różne oblicza narciarstwa. W odróżnieniu od Europy, szczególne znaczenie mają tu freeride i jazda w głębokim śniegu. Każdy wyciąg daje Państwu rozmaite możliwości zjazdu, zarówno na wyznaczonych trasach jak i poza nimi. Także podział stoków na różne stopnie trudności przebiega tu nieco inaczej niż w Europie. Zielone trasy należą do łatwych, niebieskie są średnio trudne, natomiast trudne trasy oznaczone są czarnym diamentem. Dwa czarne diamenty wyróżniają trasy bardzo trudne, specjalnie oznaczone są często również tereny do jazdy poza stokiem.

Kanada jest szczególnie znana z wyjątkowo dobrych warunków śniegowych, heliskiing i niekończących się tras wśród lasów. Suche powietrze sprawia, iż śnieg jest tu wyjątkowo sypki, gwarantując doskonałe warunki narciarskie nie tylko początkującym. Także oferta dla miłośników freestyle jest w tym regionie niezwykle różnorodna. Standardem na kanadyjskich terenach narciarskich są ogromne snowparki.

Największym terenem narciarskim w Kanadzie jest Whistler/Blackcomb. Rozciągający się na 33 km² nowoczesny ośrodek narciarski posiada wszystko, czego potrzeba narciarzom i snowboardzistom. W kanadyjskich Górach Skalistych z oszałamiającą panoramą położone są tereny narciarskie Sunshine i Lake Louise, znane przede wszystkim z organizowanych tu zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W ośrodkach narciarskich gminy Übersee nie należy się spodziewać natłoku turystów. Ze względu na wielkość, różnorodność tras i niewielką liczbę odwiedzających często można tu korzystać z niemal pustych stoków.

Miejscowości Kanada

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
670 m Whistler Blackcomb 200 km 652 - 2 284 m