Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Kanada

Tereny narciarskie Kanada

W Kanadzie wyraźnie widać różne oblicza narciarstwa. W odróżnieniu od Europy, szczególne znaczenie mają tu freeride i jazda w głębokim śniegu. Każdy wyciąg daje Państwu rozmaite możliwości zjazdu, zarówno na wyznaczonych trasach jak i poza nimi. Także podział stoków na różne stopnie trudności przebiega tu nieco inaczej niż w Europie. Zielone trasy należą do łatwych, niebieskie są średnio trudne, natomiast trudne trasy oznaczone są czarnym diamentem. Dwa czarne diamenty wyróżniają trasy bardzo trudne, specjalnie oznaczone są często również tereny do jazdy poza stokiem.

Kanada jest szczególnie znana z wyjątkowo dobrych warunków śniegowych, heliskiing i niekończących się tras wśród lasów. Suche powietrze sprawia, iż śnieg jest tu wyjątkowo sypki, gwarantując doskonałe warunki narciarskie nie tylko początkującym. Także oferta dla miłośników freestyle jest w tym regionie niezwykle różnorodna. Standardem na kanadyjskich terenach narciarskich są ogromne snowparki.

Największym terenem narciarskim w Kanadzie jest Whistler/Blackcomb. Rozciągający się na 33 km² nowoczesny ośrodek narciarski posiada wszystko, czego potrzeba narciarzom i snowboardzistom. W kanadyjskich Górach Skalistych z oszałamiającą panoramą położone są tereny narciarskie Sunshine i Lake Louise, znane przede wszystkim z organizowanych tu zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W ośrodkach narciarskich gminy Übersee nie należy się spodziewać natłoku turystów. Ze względu na wielkość, różnorodność tras i niewielką liczbę odwiedzających często można tu korzystać z niemal pustych stoków.

Après-ski Kanada

Oferta après ski w Kanadzie niczym nie ustępuje tej w Alpach. W licznych lokalach, często przy muzyce na żywo, trwają tu zabawy do późnego wieczora. Kto preferuje nieco spokojniejszy wypoczynek, może spędzić wieczór w jednej z restauracji lub przy kominku w lokalnym barze. Dodatkową atrakcją jest bez wątpienia bogata oferta aktywności poza stokiem. Wybierać można między innymi spośród snowtubing, wędrówek w rakietach śnieżnych wśród malowniczych parków narodowych, przejażdżek psim zaprzęgiem, czy też wypraw skuterem śnieżnym. Ośrodek narciarski Whistler oferuje ponadto liczne obiekty handlowe.

Atrakcje Kanada

Kanada jest pod względem powierzchni drugim co do wielkości krajem na świecie. Ze względu na niezwykle rozległy obszar, poznanie wszystkich miejsc godnych uwagi podczas jednego urlopu jest niemal niemożliwe. Pomimo tak znacznego obszaru, większe aglomeracje występują tylko w południowej części Kanady. Godne uwagi jest z pewnością miasto Vancouver, znane przede wszystkim z rozgrywanych tu w 2010 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Do najpopularniejszych atrakcji należą tu Harbour Center Tower z widokiem panoramicznym oraz szczyt Grouse Mountain, dostępny przy pomocy największej północnoamerykańskiej kolejki linowej. W tutejszym Parku Stanley'a znajduje się największe w Kanadzie akwarium, natomiast spektakularny most wiszący Capilano należy do najwyżej położonych i najdłuższych mostów dla pieszych na świecie.

Toronto przyciąga natomiast znaną CN Tower o wysokości 553 m (najwyższa wolnostojąca budowla w Ameryce Północnej) i ogromnym zoo (280 hektarów i ok. 5000 gatunków zwierząt). W mieście Calgary, podobnie jak w Vancouver, można z bliska poznać historię olimpijską, w 1988 roku były tu bowiem rozgrywane Zimowe Igrzyska. Wspaniały widok na miasto gwarantuje wysoka na 190 m wieża Calgary Tower. Stolica prowincji Kolumbia Brytyjska - Victoria - nazywana jest miastem ogrodów, natomiast Chemainus - miastem pomalowanych domów. 39 dużych malowideł naściennych na fasadach domów przedstawia historię miasta i kraju. Edmonton przyciąga w szczególności amatorów zakupowego szaleństwa, znajduje się tu bowiem West Edmonton Mall, będące jednym z największych na świecie centrów handlowo-rozrywkowych. Znaleźć tu można 800 sklepów, kawiarni i restauracji, 26 sal kinowych i 7 dodatkowych atrakcji, jak np. bungee jumping.

Amatorom natury polecamy wizytę w Parku Narodowym Jasper, ze względu na znajdujący się tu największy na południe od koła podbiegunowego obszar lodowcowy. Rozciąga się on na powierzchni 325 km² i należy do pozostałości ostatniej epoki lodowcowej. Daty widoczne na licznych szyldach wokół tego obszaru lodowcowego obrazują proces cofania się mas śnieżnych.

Miejscowości Kanada

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
Whistler
670 m Whistler Blackcomb 200 km 652 - 2 284 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex