Dolomiti Superski

12 dolin, 1200 km nartostrad, 450 wyciągów, 400 barów na stoku, 24 snowparki, a to wszystko na wysokości między 1500 i 3200 m. Region i karnet narciarski "Dolomiti Superski" nie ma sobie równych! Najlepsze w tym wszystkim: białe szaleństwo bez granic możliwe jest z jednym karnetem. Warto odkryć ten teren narciarski najwyższej klasy i przyjrzeć się naszym wyjątkowym obiektom.

Dolomiti Superski
Dolomiti Superski

Region narciarski Dolomiti Superski

A może by tak osobiście poznać region Dolomiti Superski? Rozległy obszar Dolomitów gwarantuje niepowtarzalne widoki i wyjątkowe atrakcje dla miłośników sportów zimowych. Z karnetem "Dolomiti Superski" można szusować w regionie, który od roku 2009 znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Najwyższy szczyt Marmolada (3342 m) określany jest natomiast mianem "królowej Dolomitów". Widok na strome zbocza i ogromne masywy górskie jest nieodłącznym elementem tego regionu, podobnie jak słynne trasy: odcinek Pucharu Świata w Gröden, Alta Badia oraz Cortina d'Ampezzo, Trametsch przy Plose, „La Bellunese“ na lodowcu Marmolada - najdłuższa trasa w Tyrolu Południowym, a także znana na całym świecie Sellaronda.

Jazda na nartach w regionie Dolomiti Superski

Cortina d’Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Gröden, Seiser Alm, Fassatal/Karerpass, Arabba/Marmolada, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Passo Rolle-Pass, Eisacktal, Trevalli oraz Civetta – wymienione tereny narciarskie od lat przyciągają miłośników białego szaleństwa z całego świata. Bogata oferta tras, która w 85% obejmuje odcinki niebieskie i czerwone, z pewnością przypadnie do gustu każdemu - zarówno rodziny, początkujący, jak i zaawansowani mają tu możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Nie zabraknie tu również czarnych tras oraz terenów do freeride dla profesjonalistów.

Aktywności sportowe w regionie Dolomiti Superski

Preferujecie jazdę na sankach po idealnie przygotowanych torach, czy może wędrówki zimowe w rakietach śnieżnych? Oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie w regionie Dolomitów można liczyć na wiele innych atrakcji w dziedzinie sportów zimowych. Również jazda na łyżwach jest na stałe wpisana w tradycję tego regionu, zarówno w halach, jak i pod gołym niebem. Dzięki kolejce linowej Marmolada w ciągu kilku minut można dotrzeć do tarasu panoramicznego z fascynującym widokiem.

Podsumowując: jest wiele powodów, dla których warto spędzić kolejny urlop we włoskim Tyrolu Południowym. Warto już teraz odkryć ten region narciarski najwyższej klasy!