Urlop narciarski w Tyrolu

Tyrol jako serce Alp - tym porównaniem region promuje swoją bogatą ofertę rekreacyjno-turystyczną. Nie tylko tereny narciarskie przyciągają tutaj rzesze odwiedzających. Bez względu na to, jaki urlop najbardziej Wam odpowiada - w Tyrolu każdy znajdzie coś dla siebie. Zastanawiacie się, gdzie najlepiej spędzić urlop zimowy w Tyrolu Południowym? Warto już teraz przyjrzeć się naszym ofertom!

Urlop narciarski w Tyrolu
Urlop narciarski w Tyrolu

Region narciarski Tyrol

Z nazwy Tyrol jest prawdopodobnie najbardziej znanym regionem narciarskim w Alpach. Łącznie niemal 80 terenów narciarskich gwarantuje tu białe szaleństwo dla narciarzy i snowboardzistów, bez względu na umiejętności. Także jesienią i wiosną region ten jest dostępny dla miłośników sportów zimowych, dzięki trasom na lodowcach, otwartym aż do czerwca. Również w kwestii innych aktywności sportowych nie można tu narzekać: jazda na łyżwach, saneczkarstwo, wędrówki zimowe, przejażdżki psim zaprzęgiem i wiele więcej - Tyrol oferuje wszystko, czego dusza zapragnie.

Jazda na nartach w Tyrolu

Na wysokości pomiędzy 600 a 3340 m dostępnych jest w Tyrolu niemal 3400 różnorodnych tras o wszystkich poziomach trudności. Komfortowe wyciągi i nowoczesna infrastruktura sprawiają, że region ten jest niezwykle popularny zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych. Również rodziny z dziećmi docenią liczne zielone, niebieskie i czerwone trasy. Zaawansowani narciarze, którzy preferują czarne trasy, mogą jako cel podróży wybrać okolice Arlberg lub Doliny Ziller. Atrakcji nie zabraknie tu również dla fanów freeride i nocnej jazdy na nartach.

Dzięki temu, że Tyrol obejmuje wiele połączonych terenów narciarskich, dostępne karnety gwarantują swobodę i urozmaicenie. Dla dzieci i seniorów na większości terenów narciarskich dostępne są zniżki. Największy zasięg ma Snow Card Tirol, która gwarantuje białe szaleństwo w całym bundeslandzie. Oczywiście wykupić można również karnety na poszczególne tereny, specjalne karty na lodowce lub karnety całoroczne.

Dalsze atrakcje w Tyrolu

W tak popularnym regionie narciarskim jak Tyrol urlopowicze mogą liczyć nie tylko na białe szaleństwo, ale także wiele atrakcji poza stokiem. Do tego dochodzą m.in. niemal 4000 km biegówek, 250 torów saneczkowych oraz 3900 szlaków do wędrówek zimowych, prowadzących przez zamarznięte jeziora i ośnieżone lasy. Po aktywnym dniu na stoku można spędzić wieczór w jednej z licznych restauracji, serwujących lokalne przysmaki.
Warto poznać niezwykły urok tego regionu Alp! Z naszymi ofertami w Tyrolu kolejny urlop zimowy 2018/2019 z pewnością będzie udany!