Hotele JUFA – oferta wypoczynku specjalnie dla rodzin

30/08/2020 - SnowTrex

Pod marką JUFA („Junge Urlaubsidee für alle”) znajduje się obecnie ponad 50 rodzinnych hoteli, ośrodków wypoczynkowych i pensjonatów w czterech krajach europejskich z udogodnieniami dla dzieci, w tym wiele z nich znajduje się w popularnych regionach alpejskich w Austrii. SnowTrex prezentuje szczegółowo siedem obiektów, w których zarówno rodzina jak i grupa mogą spędzić kolejny doskonały urlop narciarski:

Logo JUFA, tutaj w Montafon.

Czym są hotele JUFA?

Hotele, resorty i ośrodki wypoczynkowe JUFA specjalizują się w turystyce grupowej i rodzinnej. Hotele rodzinne z zapleczem rekreacyjnym dla dzieci znajdują się w wybranych ośrodkach wypoczynkowych w Niemczech i Austrii (dla turystyki letniej również na Węgrzech i w Liechtensteinie), których infrastruktura i tereny narciarskie znane są ze szczególnych udogodnień dla rodzin. JUFA jest obecna w regionach alpejskich, w szczególności w Styrii i Ziemi Salzburskiej.

JUFA Montafon w Bartholomäberg

W hotelu JUFA Montafon w Bartholomäberg motto brzmi: „Miar gots körig” (pl. Czuję się dobrze). Szczególna uwaga przywiązywana jest do ruchu i mobilności dzieci. Z tego powodu hotel posiada 47 pokoi oraz kryty świat przygód dla dzieci na kilku piętrach z torem przeszkód „Miar gots körig”, dużym obszarem wspinaczkowym i małą halą sportową. Podczas gdy dzieci uprawiają różne sporty, rodzice mogą korzystać z należącego do hotelu zaplecza wellness z sauną i łaźnią parową. Ze względu na bliskość Schruns, rodziny mają praktycznie na wyciągnięcie ręki region narciarski Montafon Brandnertal, gdzie czeka na nie łącznie 140 km tras zjazdowych z licznymi niebieskimi trasami. Autobus dla narciarzy zatrzymuje się bezpośrednio przed JUFA i zawiezie młodych i starszych narciarzy do najbliższego wyciągu. Oferowane jest także saneczkarstwo na naturalnych torach, częściowo z oświetleniem wieczorem.

JUFA Hotel Montafon w Bartholomäberg.

JUFA Wipptal w Steinach am Brenner

JUFA Hotel Wipptal znajduje się na spokojnych obrzeżach miejscowości Steinach am Brenner i z około 80 pokojami jest jednym z większych hoteli JUFA. Obiekt znajduję się zaledwie kilka metrów od terenu narciarskiego Bergeralm. W pobliżu znajduje się również popularny lodowiec Stubai Gletscher z 64 km tras zjazdowych oraz teren narciarski BIG Family. Każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie. Samo zakwaterowanie to także coś więcej niż tylko miejsce noclegowe. Znajduje się tutaj pokój z głazami i ścianka wspinaczkowa, hala sportowa, pokój zabaw dla dzieci, a także maluchów. Rodzice, którzy szukają odpoczynku, mogą zrelaksować się w strefie wellness. Z miejsca zakwaterowania można również wybrać się na wycieczkę do metropolii Innsbrucka, która znajduje się tylko około 30 km na północ od Steinach.

JUFA Hotel Wipptal w Steinach am Brenner.

JUFA Mariazell-Sigmundsberg

Hotel JUFA Mariazell-Sigmundsberg dysponuje 44 przyjaznymi pokojami oraz wewnętrznym i zewnętrznym placem zabaw, kręgielnią, stołami do tenisa stołowego i stołem bilardowym. Własna strefa wellness z sauną, krytym basenem, łaźnią parową i strefą relaksu zapewnia odprężające godziny po długim dniu spędzonym na nartach. Teren narciarski Schiland Voralpen znajduje się w odległości około 4 km i jest szczególnie przyjazny dla rodzin, z 42,5 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności oraz terenem narciarskim dla dzieci. Tuż obok hotelu położony jest tor saneczkowy, który zapewnia dodatkowe atrakcje – mnóstwo zabawy i frajdy gwarantowane!

JUFA Hotel w Mariazell-Sigmundsberg.

JUFA Almtal w Grünau

Spokojna miejscowość Grünau im Almtal znajduje się w Salzkammergut, jednym z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w Alpach. Dzięki bezpłatnemu autobusowi dla narciarzy, który zatrzymuje się bezpośrednio przed hotelem JUFA Almtal, narciarze i snowboardziści mogą dojechać do urozmaiconego terenu narciarskiego Kasberg. Goście nie będą się też nudzić w hotelu – pokój zabaw dla dzieci ze ścianką wspinaczkową, tenisem stołowym i placem zabaw dla dzieci na zewnątrz jest szczególnie atrakcyjny dla najmłodszych. Dla dorosłych dostępna jest sauna, ziołowy laconium i strefa relaksu. Na marginesie: narciarstwo biegowe w Grünau im Almtal jest nadal sekretną atrakcją. Narciarze biegowi mogą cieszyć się ciszą przyrody i pozwolić, by piękno gór zachwyciło ich na 5 km przygotowanych dla nich tras.

JUFA Hotel Almtal w Grünau.

JUFA Altenmarkt

W samym sercu Salzburskiego Świata Sportu i w regionie Ski amadé znajduje się przyjazny dla rodzin Altenmarkt. Zlokalizowany jest tutaj także nowoczesny JUFA Hotel Altenmarkt, który posiada 48 pokoi i dysponuje halą sportową, pokojem zabaw, stołami do tenisa stołowego i zapleczem do air-hockey. Strefa saun i relaksu zapewnia odpoczynek po długim dniu spędzonym na nartach. Przystanek autobusu dla narciarzy znajduje się bezpośrednio przy obiekcie i umożliwia bezproblemowe dotarcie do terenu narciarskiego Salzburger Sportwelt. Tam miłośnicy sportów zimowych mogą jeździć na nartach na niewiarygodnych 760 kilometrach tras z karnetem narciarskim „Ski amadé”. Dla dodatkowej porcji zabawy i relaksu dla całej rodziny polecamy również termy Erlebnistherme Amadé, które znajdują się tylko około 400 m od hotelu.

JUFA Hotel w Altenmarkt.

JUFA Eisenerz

Hotel JUFA w Eisenerz, który posiada 31 pokoi i jest jednym z mniejszych hoteli, oferuje szczególnie piękny widok na Erzberg. Dodatkowym atutem jest bezpośrednie położenie przy wejściu na trasę biegową i trasy do wycieczek narciarskich. Ale sam hotel zachęca również licznymi możliwościami aktywności fizycznej: plac zabaw dla dzieci ze ścianką wspinaczkową i pokojem z głazami oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby dać upust swojej energii. Przytulne wieczory goście spędzają chętnie w Almstüberl (tradycyjna gospoda), Rauchkuchl (tradycyjna kuchnia) z otwartym kominkiem lub w strefie wellness z sauną, pokojem wypoczynkowym i studio fitness. Ekscytującą alternatywą dla narciarstwa jest jazda na łyżwach na legendarnym Leopoldsteiner See w fantastycznej zimowej scenerii.

JUFA Hotel w Eisenerz.

JUFA Lungau w St. Michael im Lungau

Ten obiekt z 55 pokojami znajduje się w Parku Narodowym Hohe Tauern w przepięknej Ziemi Salzburskiej. Miejsca wycieczek i przyjazne dla rodzin tereny narciarskie są tutaj na wyciągnięcie ręki. Dla dzieci można znaleźć fascynujący zamek Mauterndorf i wspaniały świat lodu Werfen. Wejście do terenu narciarskiego Großeck-Speiereck znajduje się bezpośrednio w St. Michael, ale w pobliżu dostępny jest również Fanningberg z 30 km tras zjazdowych, teren narciarski Katschberg-Aineck z 70 km tras zjazdowych oraz mekka sportów zimowych Obertauern z 100 km tras zjazdowych. Do wszystkich terenów narciarskich można dotrzeć bezpośrednio z JUFA Lungau za pomocą wygodnego autobusu narciarskiego. Obok stoków narciarskich, na gości czekają naturalne lodowiska i nocne tory saneczkowe. Wieczornymi atrakcjami są kryty pokój zabaw dla dzieci, a także sauna i strefa relaksu. Obiekt posiada również dobre połączenia komunikacyjne z autostradą Tauern Autobahn A10, dzięki czemu możliwe są również jednodniowe wycieczki do pobliskiego kulturalnego miasta Salzburga.

JUFA Hotel Lungau w St. Michael im Lungau.
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter