Narty dla początkujących

Nie każdy początek musi być trudny. Pierwsze kroki na nartach może ułatwić wybór optymalnego terenu narciarskiego. Trasy narciarskie przeznaczone dla początkujących narciarzy muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim posiadać niebieskie - płaskie i szerokie trasy, czyli wystarczająco miejsca na ćwiczenie pierwszych skrętów. Duży wybór łatwych, niebieskich tras w pobliży doliny jest optymalny dla początkujących. Specjalnie wyznaczone dla początkujących i dzieci tereny to również gwarancja odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Tzw. czarodziejskie dywany oraz wyciągi krzesełkowe ułatwią dostęp do stoku. W spokojnym miejscu daleko od zgiełku można odważyć się na pierwszy zjazd z górki, oczywiście pod nadzorem profesjonalnych instruktorów.

Przedstawiamy Państwu regiony narciarskie, które oferują początkującym dużą ilość tras niebieskich oraz zielonych, wydzielone obszary na stoku oraz szkółki narciarskie.

Narty dla początkujących
Narty dla początkujących

Dlaczego warto zacząć naukę jazdy na nartach?

Początki na nartach nie zawsze bywają łatwe, ale jest wiele powodów, dla których warto podjąć to wyzwanie. Atrakcje czekają już na samym początku, kiedy po raz pierwszy widzimy malownicze łańcuchy górskie. Następnego dnia budzimy się, a za oknem właśnie pada śnieg! Pora zjechać ze stoku i poczuć rześkie górskie powietrze na twarzy. Dzień na nartach można natomiast zakończyć ciepłym posiłkiem w jednej z górskich chatek, gdzie na słonecznym tarasie można się delektować zapierającymi dech w piersiach widokami. Czy nie są to wystarczające argumenty?

Właściwy teren narciarski dla początkujących

Podczas poszukiwań terenu narciarskiego idealnego dla początkujących warto zwrócić szczególną uwagę na te o łatwym poziomie trudności z przewagą tras niebieskich. Trasy te nie są zbyt strome, a przy tym wystarczająco szerokie do ćwiczenia zakrętów. Ponadto warto się zdecydować na spokojny teren narciarski z wystarczającą ilością miejsca. Na naszej stronie dostępna jest wyszukiwarka terenu narciarskiego, umożliwiająca wybór dostosowany do naszych potrzeb - zarówno w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, jak i Francji.

Na co powinni zwrócić uwagę początkujący podczas planowania wyjazdu?

Większość początkujących nie posiada własnego sprzętu, warto zatem pomyśleć o jego wypożyczeniu bezpośrednio na miejscu lub też dorezerwowaniu odpowiedniego kursu narciarskiego, tak by pierwsze kroki na nartach przebiegły bez problemu. Bardzo często na stoku zapominamy o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej - niestety skutki mogą być dla nas bardzo bolesne! Krem oraz okulary przeciwsłoneczne to obowiązek podczas jazdy na nartach. Jeżeli weźmiemy sobie do serca te zasady, a jednocześnie wybierzemy właściwy teren narciarski, na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem!