Opinie Klientów

Flims Laax Falera

233 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 9,1

Teren narciarski Flims-Laax-Falera

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 018 m Gondole: 11
Min. wysokość: 1 020 m Trasy łącznie: 188 km
Wys. miejscowość: 1 016 m
Nartostrady:
88 km
Wyciągi łącznie: 28
Nartostrady:
81 km
Orczyki: 8
Nartostrady:
19 km
Krzesełka: 9 Trasy do skialpinizmu: 36 km

Teren narciarski Flims-Laax-Falera

Z karnetem narciarskim „LAAX” mają Państwo do dyspozycji teren narciarski Flims Laax Falera z 224 km tras narciarskich o każdym stopniu trudności (w tym trasy do skialpinizmu) i 28 wyciągów. Wszystkie trzy wioski oferują bezpośredni dostęp do terenu narciarskiego.

Spośród wielu zjazdów godna polecenia jest trasa „Fatschas" – czarna trasa na Crap Sogn Gion, gdzie wcześniej organizowane były zawody Pucharu Świata. Rajem dla fanów jazdy w głębokim śniegu jest trasa na Cassons na wysokości 2675 m. Tutaj największa część stoku nie jest specjalnie przygotowywana, aby przy świeżych opadach śniegu możliwy był jak najbardziej optymalny zjazd. Natomiast szerokie trasy znajdą Państwo przy Spaligna i przy lodowcu Vorab-Gletscher. Najdłuższy zjazd terenu narciarskiego mierzy 17 km i biegnie od lodowca w dół. Na dzieci w Laax czekają 3 specjalnie przygotowane stoki z licznymi atrakcjami, znajdujące się przy 3 stacjach narciarskich.

A ci którzy chcą się podzielić swoimi wrażeniami z rodziną i najbliższymi z szaleństwa w snowparku i poszczycić się zbudowanym przez siebie kickerem lub promieniami słońca powyżej lodowca, nie musi czekać na powrót do domu! Na terenie narciarskim oferowane są hotspoty Wi-Fi, co pozwala na bezpłatne przesyłanie wiadomości, zdjęć czy też filmów.

W Flims-Laax-Falera nie brakuje również snowparków. W czterech zróżnicowanych parkach mają miłośnicy zimowego szaleństwa do dyspozycji jumpy, boxy i raily oraz największa halfpipe w Europie!
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Flims Laax Falera

Laax to mekka dla fanów freestylu. Nic więc w tym dziwnego, że gmina ma wiele do zaoferowania młodszym, lubiącym zabawę miłośnikom sportów zimowych. W Laax i Flims czekają jednak na wszystkich liczne bary i kluby. Przy stacji narciarskiej Laax snowboardziści spotykają się np. w "Crap Bar". Godne polecenia są również "Riders Palace Club", "Indy Bar" i "II Pub". W Flims natomiast, warto wybrać się do "Arena Bar" i "Lagna Bar", w którym całe wyposażenie lokalu, jest wykonane z drewna.

Każdy, kto po wyczerpującym dniu na stoku, pragnie się wzmocnić, znajdzie tu nie tylko liczne małe bacówki. Flims i Laax kuszą bogatą ofertą gastronomiczną - od browarni, przez przytulne knajpki ze szwajcarskimi specjałami, aż po kuchnię azjatycką. Aktywnie mogą Państwo spędzić czas podczas zimowych wędrówek po oznakowanych szlakach o długości w sumie 100 km, lub podczas zjazdów na torach saneczkowych. Trasa o długości 3 km z Foppa do Flims jest także regularnie oświetlona.

Snowpark: NoName Snowpark Flims Laax Falera

Laax jest prawdziwym rajem dla fanów freestylu. Fakty mówią same za siebie: na tym terenie narciarskim mają Państwo do wyboru między czterema snowparkami. Dodatkowo znajduje się tutaj: największa halfpipe w Europie, "The Beast", gdzie co roku odbywa się najważniejszy konkurs dla snowboardzistów: Burton European Open. Ale to nie wszystko: w 2003 roku została założona tutaj Akademia Freestylu, ażeby wspierać młode pokolenie. Dodatkową atrakcją jest w 2010 roku otwarta hala sportowa Freestyle-Indoor-Halle, jedyna w swoim rodzaju w Europie, gdzie nie tylko miłośnicy białego szaleństwa mogą się wyszaleć, ale również fani deski i biker. Freestylowcy mogą tutaj z precyzją przygotowywać swoje triki, na przykład na trampolinie lub indoor-kicker z możliwością miękkiego lądowania w basenie z piankami.

Trzy z tych funparków znajdują się w centrum terenu narciarskiego i stacji górskiej Crap Sogn Gion. Tutaj znajduje się park dla początkujących, gdzie nowicjusze mogą stawiać swoje pierwsze kroki na 5 kickerach i 10 innych elementach z przeszkodami, takich jak railsy i boxy. Zaawansowani snowbordziści mogą się wyszaleć w "Ils Plauns" na kickerach i 15 innych przeszkodach lub spróbować swoich sił na największej halpipe w Europie, która znajduje się w parku NoName. Park ten oferuje również inne przeszkody jak jumpy czy slidy i Café NoName, która zaprasza na zrobienie przerwy. Snowpark Curnius znajduje się przy lodowcu Vorab-Gletscher na 3000 m wysokości i oferuje kickery, railsy i boxy dla każdego.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Flims-Laax-Falera nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Szwajcaria

Eksperci testują: Flims-Laax-Falera

W skład testu dotyczącego Flims-Laax-Falera wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Flims Laax Falera

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Flims Laax Falera

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter