Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Informacje o terenie narciarskim
Region Berchtesgaden
Maks. wysokość: 1 800 m
Min. wysokość: 630 m
Wys. miejscowość: 573 m
Wyciągi łącznie: 29
Orczyki: 23
Krzesełka: 5
Gondole: 1
Trasy łącznie: 60 km
Nartostrady:
27 km
Nartostrady:
27 km
Nartostrady:
6 km
Trasy do skialpinizmu: 1 km
Opinie Klientów

Alpinhotel Berchtesgaden

24 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Zakwaterowanie 9,5
Miejscowość 8,6
Teren narciarski 7,9

Teren narciarski Region Berchtesgaden

Teren narciarski Region Berchtesgaden

Region narciarski „Berchtesgaden” obejmuje 6 terenów narciarskich dostępnych z karnetem „Region Berchtesgaden”. Narciarze mogą korzystać z 49 km nartostrad na wysokości od 630 do 1800 m i z 28 wyciągami.

Dla rodzin z dziećmi idealne są łagodne trasy na „Hochschwarzeck”. Początkujący mogą rozkoszować się 6-kilometrową trasą, prowadzącą ze szczytu Rossfeld do Oberau (tylko przy dobrych warunkach śniegowych).

Snowboardziści spotykają się przy Götschen, gdzie znajduje się boarderpark ze 120-metrową halfpipe. Dzięki trasom zjazdowym, przystosowanym do Pucharu Świata, jak i rozgrywanym tutaj Mistrzostwom Świata w saneczkarstwie, bobsleju i snowboardzie, teren ten cieszy się międzynarodową sławą! Teren narciarski Zinken daje dodatkowo możliwość szusowania w sąsiadującej Austrii. Propozycja od nas: mając do dyspozycji karnet Berchtesgaden, który obejmuje 6 terenów narciarskich, można każdego dnia szusować w innym terenie narciarskim.

W wielu regionach mają Państwo dostęp do hotspotów Wi-Fi.

Uwaga: Dzięki zakończeniu prac i otwarciu nowej kolejki Jennerbahn, wszystkie trasy w obrębie terenu Jenner są już czynne bez przeszkód. Dodatkowo 10-os. gondola zapewnia wyższy komfort.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Berchtesgaden

W Niemczech narciarze chętnie wybierają się na nocną jazdę na nartach, gdy tylko na danym terenie znajdują się trasy oświetlone i umożliwiające nocną jazdę na nartach. Również w okolicach Berchtesgaden w określonych terminach w regionie niektóre tereny narciarskie uruchamiają nocną zmianę. Na przykład teren narciarski Rossfeld otwarty jest do nocnej jazdy na nartach w każdą środę w godz. 18:00 – 21:00 i oferuje 1 km trasę przy wyciągu Großer-Lift. Na terenie narciarskim Götschen w piątki w godz. 18:00 – 21:30 znajdą Państwo przy 3-os. wyciągu krzesełkowym Götschenkopfbahn trasę do nocnych biegów narciarskich. Można tutaj skorzystać z nawet 1,8 km oświetlonej trasy do nocnej jazdy na nartach. Do tego w każdy czwartek czynna jest Skiarena Obersalzberg i zaprasza do nocnej jazdy na nartach.

Après-ski Berchtesgaden

Oferta après-ski w Berchtesgaden zainteresuje każdego: wieczory można spędzić w bacówkach lub romantycznie we dwoje podczas jazdy kuligiem. W barach rozkręca się zabawa, a restauracje przyciągają wspaniałymi propozycjami kulinarnymi. W dyskotekach można bawić się do białego rana!Dodatkowo organizowane są zimowe wędrówki górskie, wędrówki nocą z pochodniami lub zorganizowane wycieczki wśród przepięknych krajobrazów szczytu Watzmann.

Szukający akcji znajdą ją na pełnym zakrętów torze saneczkowym przy Obersalzberg, dokąd można wygodnie dojechać kolejką linową. Z karnetem narciarskim na Region Berchtesgaden mogą Państwo korzystać z dodatkowych atrakcji, jak na przykład pełnego zakrętów toru saneczkowego na Obersalzberg, do których można wygodnie dotrzeć wyciągiem linowym (zależnie od pogody). Dodatkowo zapewnia on zniżkę do Watzmann-Therme, gdzie na 900 m² mogą Państwo odpocząć korzystając z wielu oferowanych zabiegów.

Snowpark: Snowpark Ski- und Snowboardzentrum Götschen Berchtesgaden

W regionie Berchtesgadener Land mają Państwo okazję do szalonej zabawy i freestylu niezależnie od pory roku. W rejonie centrum narciarskiego i snowboardowego Götschen można trenować ramie w ramię z gwiazdami sportów zimowych i podejrzeć wiele dobrych tricków. Doskonałe nartostrady oraz prawdziwy raj dla fanów deski z halfpipe tworzą wspaniałą ofertę i zachęcają do pracy nad coraz lepszymi skokami, akrobacjami i do jazdy w głębokim śniegu.

Również ci, którzy mimo wszystko wolą patrzeć na zapierające dech w piersiach ewolucje z boku, będą zadowoleni. W Berchtesgaden odbywają się bowiem liczne konkursy i eventy dla narciarzy i snowboardzistów. W szaleńczych wyścigach i podczas zjazdów freestyle najlepsi boarderzy walczą o tytuł mistrza, tworząc jednocześnie niepowtarzalną atmosferę sportowych zmagań. Państwo również chcą w tym uczestniczyć? W takim razie zapraszamy do Berchtesgaden!

Czy teren narciarski Region Berchtesgaden nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Niemcy

Eksperci testują: Region Berchtesgaden

W skład testu dotyczącego Region Berchtesgaden wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex