Opinie Klientów

Bernau im Schwarzwald

NOWY!

Na chwilę obecną brak opinii

Teren narciarski Spitzenberg/Köpfle, Hofeck

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 1 145 m Gondole: 0
Min. wysokość: 892 m Trasy łącznie: 12 km
Wys. miejscowość: 893 m
Nartostrady:
4,5 km
Wyciągi łącznie: 6
Nartostrady:
5 km
Orczyki: 6
Nartostrady:
2,5 km
Krzesełka: 0

Teren narciarski Spitzenberg/Köpfle, Hofeck

W Bernau można wybierać pomiędzy dwoma terenami narciarskimi o łącznej długości 12 km tras i sześcioma wyciągami: Spitzenberg/Köpfle w Bernau-Innerlehen oraz terenem narciarskim Hofeck w miejscowości Hof. Na terenie Spitzenberg/Köpfle cztery wyciągi narciarskie zapewniają dostęp do tras zjazdowych, które są oznaczone kolorem czerwonym na Köpfle i niebieskim na Spitzenberg. Jest tu także strefa dla dzieci z czarodziejskim dywanem, na którym młodzi narciarze mogą ćwiczyć pierwsze zjazdy. Przy świetle reflektorów, na ok. 2 km tras zjazdowych, przyjemność z jazdy na nartach można przedłużyć nawet do godzin wieczornych. Teren narciarski Hofeck znajduje się nieco dalej na północ, niedaleko ośrodka narciarstwa biegowego Bernau. Dwa wyciągi narciarskie zapewniają dostęp do niebieskich, czerwonych, a nawet czarnych tras. Oba tereny narciarskie mają możliwość sztucznego naśnieżania, są łatwe do opanowania i dlatego stanowią idealne miejsce dla narciarzy rekreacyjnych i rodzin z dziećmi.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Bernau im Schwarzwald

Oprócz jazdy na nartach w Bernau czeka na Państwa wiele innych możliwości poznania wyjątkowej przyrody i kultury Schwarzwaldu. Do wyboru jest łącznie 40 km zimowych szlaków turystycznych biegnących przez dolinę, z których 9 to nieco krótsze trasy o długości od 2 do 6 km - idealne dla rodzin z dziećmi. Ci, którzy są bardziej wysportowani, mogą również wybrać się na jedną z dwóch tras do wędrówek na rakietach śnieżnych o długości 3 i 7,5 km. Jeśli szlaki zimowe są walcowane, łatwo się po nich poruszać. Trasa do wędrówki na rakietach śnieżnych prowadzi również na Herzogenhorn, gdzie można zatrzymać się w schronisku Krunkelbach na wysokości 1300 m. Do schroniska można też wygodnie dojechać taksówką Pistenbully. Jeśli nie chcą Państwo pokonywać drogi powrotnej pieszo, mogą Państwo zjechać z 3,5-kilometrowego toru saneczkowego do doliny - jednego z najdłuższych torów saneczkowych w Schwarzwaldzie. W ośrodku narciarstwa biegowego w Bernau-Oberlehen na młodszych i starszych czeka tor snowtubingowy z trzema torami o długości 250 m.

Kiedy dłonie są zmarznięte, a stopy zmęczone, Bernau jest miejscem, w którym można rozpocząć przytulny wieczór. Kilkanaście restauracji, gospód i kawiarni zaspokoi podniebienia gości najlepszymi daniami kuchni regionalnej. Wśród restauratorów jest nawet czterech gospodarzy z parku przyrodniczego, którzy w swojej kuchni wykorzystują wyśmienite produkty z Parku Przyrody Południowego Schwarzwaldu, wspierając w ten sposób lokalne rolnictwo.

Snowpark: Snowpark Bernau im Schwarzwald

Niestety, w samym Bernau nie ma snowparku. Jednak zaledwie kilka kilometrów dalej leży miejscowość Feldberg z doskonałą ofertą dla freestylowców: MINI Snowpark w Feldberg należy do najlepszych snowparków w Niemczech i sprawia, że serca narciarzy i snowboardzistów biją szybciej. Na szczytach Feldberg czeka na Państwa dobrze opracowana i urozmaicona oferta. Specjalnością ekipy kształtującej tor są różnego rodzaju boxy i raile, a kilka różnej wielkości kickerów dopełnia ten wymagający tor.

Czy teren narciarski Spitzenberg/Köpfle, Hofeck nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Niemcy

Eksperci testują: Spitzenberg/Köpfle, Hofeck

W skład testu dotyczącego Spitzenberg/Köpfle, Hofeck wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(2 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w Bernau im Schwarzwald

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Bernau im Schwarzwald

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter