Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Informacje o terenie narciarskim
Oberstaufen
Maks. wysokość: 1 708 m
Min. wysokość: 750 m
Wys. miejscowość: 791 m
Wyciągi łącznie: 26
Orczyki: 22
Krzesełka: 1
Gondole: 3
Trasy łącznie: 53 km
Nartostrady:
13 km
Nartostrady:
27 km
Nartostrady:
13 km
Opinie Klientów

Golf & Alpin Wellness Resort Hotel Ludwig Royal

15 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Zakwaterowanie 9,3
Miejscowość 8,6
Teren narciarski 7,9

Teren narciarski Oberstaufen

Teren narciarski Oberstaufen

Dostęp do czterech terenów narciarskich w Allgäu zapewnia „Oberstaufen PLUS Card”, a w szczególności do terenów Sinswang, Hochgrat, Hündle/Thalkirchdorf i SkiArena Steibis liczących łącznie ponad 50 km nartostrad. Nieważne czy są Państwo doświadczonymi narciarzami, czy rozpoczynają swoją przygodę z nartami - na terenie narciarskim Oberstaufen każdy znajdzie coś dla siebie.

Największy wybór tras znajduje się w SkiArena Steibis liczący 18 km nartostrad i 12 wyciągów, jak również w małej karuzeli narciarskiej między Hündlekopf, a Thalkirchdorf posiadającej 18 km tras oraz 10 wyciągów. Obydwa tereny posiadają przeważnie łatwe i średniozaawansowane trasy. W szczególności najszersze i najlepiej przygotowane stoki na Thalkirchdorf-Hündle przeznaczone są dla dzieci i początkujących narciarzy. Bardziej zaawansowanym polecamy trasy w Steibis lub na Hündle – na przykład Hündle-Steilhang, znany z zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim Pań lub wypróbowanie stoków w Steibis am Fluh i Steibis am Bärenlochlift.

Jako wskazówkę dla narciarzy warto podać występowanie stromych stoków w Hochgrat. Mały teren narciarski w Sinswang z wieloma wyciągami treningowymi przeznaczony jest głównie dla początkujących i rodzin z dziećmi.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Oberstaufen

Jazda na nartach w niemieckim Allgäu to czysta przyjemność, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Nocna jazda na nartach cieszy się coraz większą popularnością, a co za tym idzie z roku na rok oferta jest bogatsza. Również goście regionu narciarskiego Oberstaufen mają możliwość wypróbować jazdę po zachodzie słońca. Właśnie w Thalkirchdorf przy Schwandlift znajdą Państwo właściwe miejsce. Ten orczyk pracuje dłużej w każdy piątek w godz. 18:30 - 21:30. W ten sposób do dyspozycji narciarzy oddany jest 800 m zjazd po zachodzie słońca jeszcze przez trzy godziny. Przy bezchmurnej nocy pełnej gwiazd to przeżycie gwarantujące narciarzom i snowboardzistom szybsze bicie serca.

Après-ski Oberstaufen

Po aktywnym dniu na stoku w Oberstaufen można skorzystać z ofert licznych kawiarni i pubów serwujących różnorodne ciepłe i zimne napoje i odprężyć się po narciarskim wysiłku. Wieczorami w centrum miejscowości można spotkać się również na drinka w na przykład „Bermuda-Dreick“, „Bubi's“, „Apostel's" i „Weinbauer“, jak również w „Enzianhütte”.

Kto poza stokiem potrzebuje jeszcze odrobinę aktywności, może skorzystać z szybkiego zjazdu na sankach przy Imberk albo na 6 km odcinku przy Hochgrat. Dodatkowo można podziwiać piękny krajobraz podczas zimowych wędrówek - „sportowa” część Steibis ma wiele do zaoferowania. Na lodowisku w centrum miejscowości można pojeździć na łyżwach oraz pograć w hokeja na lodzie.

Dla tych, którzy wolą spokojniej spędzać czas, przewidziano odprężenie dla zmęczonych mięśni w pływalni Aquaria, która poza 1000 m² strefą kąpielową dysponuje również dużą strefą saun i wellness.

Snowpark: Almdudler Steibis Snowpark Oberstaufen

Teren narciarski SkiArena Steibis jest nie tylko świetną propozycją dla całych rodzin, ale również posiada snowpark, w którym zarówno starsi i młodsi znajdą różne przeszkody. „Almdudler Steibis Park“ znajduje się w Bärenloch i można do niego dotrzeć wyciągami Imbergbahn i Fuckskarlift. Trzy różne strefy posiadają w sumie 14 różnego rodzaju elementów, które zadowoloną zarówno początkujących, jak i doświadczonych narciarzy pozwalając uwolnić ich kreatywność. Nowością jest tutaj podwójny kickerline ze skoczniami dla rozpoczynających przygodę ze snowparkiem i profesjonalistów.

Podczas, gdy „Easy line” z różnymi elementami typu butterbox i downbox oraz 3 m skocznia przeznaczone są z założenia dla nowych amatorów freesylu, to „Main Line” posiada już bardziej różnorodne railsy, wallride, pole jap i stair setup. „Kicker line" oferuje dodatkowo roller z 5 m stołem i pyro jump. Przynależący do parku wyciąg Hohenegglift znacząco skraca kolejki. Jeśli chodzi o przerwę w trakcie jazdy, warto skorzystać z oferty „Bärenstadl” znajdującego się przy parku oferującego przystępne ceny i przyjemną muzykę - dobrego miejsca spotkań.

Czy teren narciarski Oberstaufen nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Niemcy

Eksperci testują: Oberstaufen

W skład testu dotyczącego Oberstaufen wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,9 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking