Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Oberwiesenthal

196 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,4
Teren narciarski 8,1
Informacje o terenie narciarskim
InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec
Maks. wysokość: 1 244 m
Min. wysokość: 763 m
Wys. miejscowość: 914 m
Wyciągi łącznie: 23
Orczyki: 15
Krzesełka: 7
Gondole: 1
Trasy łącznie: 47 km
Nartostrady:
23 km
Nartostrady:
18 km
Nartostrady:
6 km

Teren narciarski InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec

Teren narciarski InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec

Karnet InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec obejmuje teren narciarski wokół Fichtelberg (1215 m) o długości 15,5 km oraz 31,5 km tras na sąsiedniej czeskiej górze Klinovec. Na Fichtelberg dostaną się Państwo z Oberwiesenthal albo za pomocą najstarszej w Niemczech kolejki linowej (rok budowy 1924) albo dzięki nowoczesnemu 4-osob. wyciągowi krzesełkowemu.

Z racji łatwych i średnich nartostrad teren narciarski Fichtelberg nadaje się świetnie na wyjazdy rodzinne. Szczególnie godna polecenia jest 2,5-kilometrowa trasa rodzinna oraz tor saneczkowy o długości 1,8 km. Ponadto na dzieci czekają tu specjalne miejsca do ćwiczeń, czarodziejski dywan i przedszkole narciarskie.

Zaawansowani narciarze mogą skorzystać z trasy FISowskiej o długości 1,2 km, która znajduje się pod wyciągiem - wraz ze stokiem „Am Wäldchen” stanowi ona jedyną trasę FISowską we wschodnich Niemczech. U podnóża Kleiner Fichtelberg freestylerzy mają dostęp do funparku. Nowoczesne urządzenia naśnieżające (w sumie ponad 120 armatek śnieżnych) zadba o dobre warunki na stoku.

Oddalony o zaledwie 5 km, teren narciarski Klínovec przyciąga odwiedzających swoją ofertą 31,5 km tras narciarskich i górą Klínovec (1244 m), najwyższym szczytem w Rudawach. Tutaj większość stoków jest dla średnio-zaawansowanych, a największą popularnością cieszą się zjazdy w lesie po stronie północno-wschodniej.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Oberwiesenthal

W Oberwiesenthal zlokalizowanej przy niemiecko-czeskiej granicy, a dokładniej w regionie narciarskim Fichtelberg/Klínovec oferowana jest możliwość nocnej jazdy na nartach.Położone w pobliżu tereny narciarskie oferują nocną jazdę na nartach zarówno po czeskiej, jak i niemieckiej stronie. Stąd jeśli ktoś ma jeszcze dość sił, by wieczorem pojeździć na nartach może skorzystać z nocnych tras na czeskiej stronie terenu narciarskiego Klínovec. Również trasy terenu Oberwiesenthal mają przedłużone godziny otwarcia. Liczność niewielkich terenów narciarskich umożliwiających nocną jazdę na nartach w pobliżu granicy czyni okolicę szczególnie atrakcyjną dla narciarzy.

Après-ski Oberwiesenthal

Oberwiesenthal oferuje zarówno dla miłośników zabawy, jak i dla szukających spokoju wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Kto ma ochotę zakończyć dzień przy mocniejszym trunku, powinien się udać do „Sabines Schirmbar”, znajdującym się bezpośrednio przy wyciągu, koło teatru na świeżym powietrzu lub do „Pistenblick”, tuż przy stoku narciarskim. Ponadto w Oberwiesenthal znajduje się też wiele restauracji i karczm, w których mogą Państwo między innymi skosztować regionalnych specjałów ziemniaczanych.

Wszyscy ci, którzy chcieliby się zrelaksować po ciężkim dniu na stoku, mogą skorzystać z licznej oferty wellness, wybrać się na romantyczny spacer po zaśnieżonych górach lub przejechać się historycznym dyliżansem po okolicy.

Dla osób aktywnych dodatkową atrakcją będzie zapewne tor saneczkowy, a lubiący nowe wyzwania mogą wypróbować swoich sił w snowkiting. Tej ostatnio modnej dziedziny sportu można nauczyć się w specjalnej szkółce w Oberwiesenthal. Miłośnicy natury będą również zachwyceni szlakami turystycznymi (łącznie 20 km).

Snowpark: Oberwiesenthal

Region narciarski „Fichtelberg - Klinovec” ma do zaoferowania 2 snowparki - jeden po stronie niemieckiej i jeden po czeskiej stronie. Snowpark Oberwiesenthal zapewnia odwiedzającym rozmaite elementy typu jumps, kicker, rail, tubes czy wallride. Do tego dochodzą DIY wood line z pole jam, coping i down slider. Ofertę uzupełnia halfpipe o długości 110 m.

Czy teren narciarski InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Niemcy

Eksperci testują: InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec

W skład testu dotyczącego InterSkiregion Fichtelberg/Klinovec wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Oberwiesenthal

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Oberwiesenthal

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.