Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Polska

Tereny narciarskie Polska

Urlop narciarski w rodzimych stronach to wspaniałe tereny narciarskie oraz korzystne ceny, które w porównaniu do skali europejskiej są niskie i przyciągają licznych turystów z zagranicy. Ulepszona infrastruktura autostrad ułatwi dotarcie do ośrodków zimowych, a tym samym i do terenów narciarskich. Tatry Wysokie i Karkonosze to doskonałe tereny do uprawiania sportów zimowych.

Niedaleko trójstyku Polska-Czechy-Niemcy położony jest popularny ośrodek narciarski Szklarska Poręba. Znajduje się jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich Karkonoszy i zalicza się on, obok Karpacza, do najpopularniejszych ośrodków zimowych. Teren narciarski w Szklarskiej Porębie składa się z dwóch części: jedna znajduje się w pobliżu miejscowości i posiada łatwe nartostrady, natomiast druga część położona jest na szczycie Szrenica, na wysokości 1362 m. Wyjątkowy klimat zapewnia tutaj idealne warunki śniegowe, które są zazwyczaj charakterystyczne są dla położonych wysoko regionów alpejskich. Dodatkowo o komfortowe szusowanie dba jeden z największych kompleksów urządzeń naśnieżających w Europie.

Również ośrodki narciarskie w okolicach Zakopanego dają różne możliwości spędzenia urlopu zimowego. Na szczególna uwagę zasługuje Kasprowy Wierch. Zarówno początkujący jaki i wprawieni narciarze odnajdą tu przyjemność w szusowaniu pośród pięknych krajobrazów.

Après-ski Polska

Polacy słyną ze swojej gościnności - tutaj każdy, gość zapowiedziany czy też nie, jest zawsze serdecznie przyjmowany. Ważną rolę odgrywa nasza kuchnia, która cieszy się dużą popularnością również za granicą. W naszych rodzimych potrawach można znaleźć niemieckie, rosyjskie, ukraińskie, tureckie jak i żydowskie akcenty. Przybysze "z daleka" chwalą sobie polską kuchnię oraz produkty pochodzące prosto z naszych pól, które zachwycają zagranicznych turystów wychowanych w dobie fastfoodu. Rarytasem są liczne potrawy składające się z ziemniaków, kapusty kiszonej, buraków, ogórków, jaj oraz grzybów. Nasze mięso, również w postaci kiełbasy, zasługuje na uwagę. Wystarczy tutaj wymienić naszych niemieckich sąsiadów, którzy wprost zajadają się kiełbasą krakowską. Do potraw mięsnych nie może zabraknąć symbolicznego kieliszka wódki na stole.

Atrakcje Polska

Pod względem turystycznym Polska to prawdziwa perełka. Kraj kusi pięknymi krajobrazami, ale również miastami z ogromnym kulturalnym potencjałem.

Podczas odwiedzin w Krakowie koniecznie należy zobaczyć średniowieczny rynek, krakowski Wawel, który był niegdyś siedzibą królów Polski oraz żydowską dzielnicę miasta - Kazimierz. Niedaleko od Krakowa turyści mają możliwość spotkania z historią górnictwa: Kopalnia soli w Wieliczce, a przede wszystkim Kaplica Św. Kingi 101 m pod ziemią robi niesamowite wrażenie.

Największe polskie miasto i jednocześnie stolica kraju to Warszawa. Najlepszy widok gwarantuje platforma widokowa Pałacu Kultury - 230-metrowy kolos jest symbolem Warszawy i jej najwyższym budynkiem. W Warszawie warto zobaczyć stare miasto, Pałac na wodzie oraz Muzeum Historyczne i Muzeum Chopina.

Trzecie co do wielkości polskie miasto to Łódź, jedno z ważniejszych centrów kulturowych kraju. Znajduje się w nim znana polska szkoła filmowa, której absolwentem jest m.in. reżyser Roman Polański. Łódź posiada nawet własną "Aleję Gwiazd". Ulica Piotrkowska o długości 4 km jest najdłuższą ulicą handlową w Europie.

Jednym z najładniejszych i najstarszych miast polskich jest Wrocław - Europejska Stolica Kultury na rok 2016. Miasto leży u podnóża Sudetów i przyciąga przede wszystkim starym miastem z gotyckimi budowlami. Na planie miasta wyróżnia się również gmach uniwersytetu - warta odwiedzenia jest przede wszystkim gotycka Aula Leopoldina.

Również ci, którzy interesują się religią, znajdą w Polsce interesujące miejsca. W Wadowicach urodził się i wychował Papież Jan Paweł II. Warto wspomnieć również i klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie, który jest ważnym centrum pielgrzymkowym. W Częstochowie znajduje się również 14-metrowa statua polskiego Papieża.

Miejscowości Polska

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
480 m Winterpol Karpacz 2,5 km 730 - 805 m
886 m Szklarska Poręba 12 km 707 - 1 362 m
450 m SKI & SUN Świeradów-​Zdrój 2,5 km 620 - 1 060 m
833 m Kasprowy Wierch 15 km 1 014 - 1 987 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex