Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Davos

549 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,6
Teren narciarski 9,6

Teren narciarski Davos Klosters Mountains

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 844 m Gondole: 14
Min. wysokość: 810 m Trasy łącznie: 214 km
Wys. miejscowość: 1 560 m
Nartostrady:
65 km
Wyciągi łącznie: 47
Nartostrady:
107 km
Orczyki: 20
Nartostrady:
42 km
Krzesełka: 13 Trasy do skialpinizmu: 61 km

Teren narciarski Davos Klosters Mountains

Karnet narciarski „Davos Klosters Mountains” umożliwia Państwu absolutną radość z narciarstwa na niemal 275 km nartostrad (włącznie ze Skirouten) na pięciu terenach narciarskich Madrisa, Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn i Pischa (oprócz Schatzalp). Na wysokości między 810 i 2844 m znajdują się stoki o różnych stopniach trudności, jak również 47 wyciągów, które zapewnią Państwu wielkie urozmaicenie. Do tego dochodzi szczególnie duża gwarancja śniegu, dzięki której można rozkoszować się śniegiem aż do kwietnia!

Komfortowym wyciągiem Pendelbahn, który umożliwia transport 100 osób przejadą Państwo wygodnie z Davos do terenu narciarskiego Jakobshorn. Hitem jest 12 kilometrowa trasa z Weissfluhgipfel do Küblis z 2034 m różnicy wysokości. Oprócz tego znajdują się tutaj liczne tereny dla freeriderów, oświetlone stoki, a dla cracksów parę czarnych, świetnych zjazdów. Także dla snowboarderów okolica ta jest rajem: regularnie odbywają się tutaj narodowe i międzynarodowe zawody w funparkach.

Godną wzmianki jest Jakobshorn – od lat mekka snowboardu - z Nidecker Monsterpipe. Także na innych terenach narciarskich znajdą się kicker, rails jak również boardercross z kicker – tutaj spełnią się wszystkie życzenia! Teren narciarski Pischa posiada przeważnie tereny dla freeriderów i tym samym należy do największych w Szwajcarii.

Na łatwych stokach i na terenach przeznaczonych do nauki jazdy przy Rinerhorn, szczególnie rodziny znajdą tu dobre warunki. W Bolgen, u podnóża Jakobshorn młodsi mogą rozwijać swoje sportowe zainteresowania w szkółce narciarskiej z przeszkodami z disneya, podczas gdy ich rodzice mogą odpocząć na słońcu na leżakach. Również Madrisa Land jest ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi.

W restauracjach górskich mają Państwo bezpłatny dostęp do ok. 20 hotspotów Wi-Fi.

Jeżeli wstają Państwo wcześnie polecamy wybrać się na teren narciarski Parsenn, gdyż można tam podziwiać piękny wschód słońca na świeżo przygotowanych, jeszcze nie naruszonych trasach i zapewnić sobie wspaniały początek dnia!
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Davos

W Szwajcarii można znaleźć kilka miejscowości, w których możliwa jest nocna jazda na nartach. Również na terenie narciarskim Davos Klosters znajduje się taka okazja. W każdą środę i piątek w Davos w godz. 19:00 – 23:00 oświetlona jest trasa Rinerhorn. W tym czasie na tej trasie można również jeździć oświetlonej trasie na sankach. Inna alternatywa występuje przy wyciągu Selfrange w Klosters, gdzie narciarze i snowboardziści mogą szusować we wtorki w godz. 19:00 – 21:00 oraz w piątki w godz. 19:30 – 21:30. Oprócz jazdy na nartach oferowane jest również narciarstwo biegowe. W Davos mają Państwo do wyboru ok. 2,5 km trasę, która jest codziennie oświetlona do 21:30. Okazja do biegu występuje na 3,2 km trasie w Klosters, która do dyspozycji jest w każdy wtorek i czwartek do godz. 21:30. Karnet upoważniający do korzystania z nocnej jazdy na nartach można zakupić na miejscu.

Après-ski Davos

Ze stoku na imprezę – szeroki wybór wśród dyskotek, nocnych klubów, barów i pubów, zapewni spędzenie wieczoru w wyborowym towarzystwie i w dobrym humorze. Także poza stokiem istnieje wiele możliwości spędzenia dnia: np. park wodny "Eau-là-là" ze strefą wellness, hala sportowa Färbi z boiskami do tenisa i squasha i ścianą do wspinaczki, 156 km szlaków do wędrówek, tory saneczkowe, największy, paralotnie, hala do jazdy konnej, kuligi i dużo, dużo więcej!

Jeśli chcecie Państwo zaczerpnąć trochę z życia kultury, to znajduje się tutaj kino, różne muzea (muzeum sportów zimowych!) i duża liczba restauracji z lokalnymi i międzynarodowymi specjałami, jak również piękna promenada ze sklepami.

Snowpark: JatzPark Davos

Już od późnych lat 80-tych Jakobshorn jest uważany za mekkę miłośników freestylu, i tak już w 1993 roku otworzono tutaj specjalny hotel dla snowboardowców "Bolgenschanze". Jednak snowpark i superpipe to właściwe gwiazdy w Jakobshorn. "Park Jatz" jest położony bezpośrednio przy wyciągu "Jatz Junior" i posiada wszystko, co może ucieszyć miłośnika freestylu. Położony na wysokości 2300 m park, oferuje 3 różne lines: medium jib, medium slopestyle i pro slopestyle. Różnego rodzaju kickery, takie jak 18 m big air, wallride spine, traktor tire bonk oraz różnego typu railsy, jak elbowrail albo straight pipeline o długości 6 m. W "Jatz Park" można dać się ponieść kreatywności i wypróbować nowe tricki.

Osoby, które po idealnym dniu freestylu nadal czują adrenalinę i mają ochotę na dalszą imprezę, najlepiej odwiedzą "Jatzhütte", która olśniewa jacuzzi i tarasem słonecznym. Regularnie można tutaj przy tonach muzyki granej przez międzynarodowych DJ-ów mile zakończyć udany dzień na snowboardzie.

Oprócz tego możliwym jest trening na pipe kilka razy w tygodniu również wieczorem, dzięki temu, iż jest on oświetlony. Dzięki regularnym kontrolom halfpipe jest ona zawsze optymalnie przygotowana do zjazdów.

Oprócz olbrzymiego parku dla miłośników freestylu, który można porównać z rajem dla freestylowców przy Jakobshorn, znajdują się tutaj jeszcze mały snowpark przy Rinerhorn i kolejny przy wyciągu Selfrangalift, jak również wyścigowe trasy narciarskie i snowboardowe przy Parsenn i Madrisa. Dla miłośników "freestylowego" urlopu polecamy Davos/Klosters. Tutaj ten rodzaj urlopu na pewno się powiedzie.

Czy teren narciarski Davos Klosters Mountains nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Szwajcaria

Eksperci testują: Davos Klosters Mountains

W skład testu dotyczącego Davos Klosters Mountains wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,5 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Davos

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Davos

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex