Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Wengen

59 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,6
Teren narciarski 9,1

Teren narciarski Grindelwald/First & Kleine Scheidegg/Männlichen

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 500 m Gondole: 8
Min. wysokość: 944 m Trasy łącznie: 151 km
Wys. miejscowość: 1 274 m
Nartostrady:
63 km
Wyciągi łącznie: 38
Nartostrady:
67 km
Orczyki: 17
Nartostrady:
21 km
Krzesełka: 13 Trasy do skialpinizmu: 4 km

Teren narciarski Grindelwald/First & Kleine Scheidegg/Männlichen

Karnet narciarski "Jungfrau" obejmuje tereny Grindelwald/First, Kleine Scheidegg/Männlichen i Mürren/Schilthorn o łącznej długości 206 km tras narciarskich (szczegóły w zakładce "Region narciarski"). Aby z nich skorzystać, wystarczy okazać ważny karnet na wędrówki po regionie Jungfrau, karnet saneczkowy lub karnet narciarski "Jungfrau" oraz wypełnioną i ważną kartę gościa.

Karnet narciarski Grindelwald-Wengen obejmuje tereny Grindelwald-First i Kleine Scheidegg/Männlichen o łącznej długości 151 km tras zjazdowych. Wengen ma doskonałe połączenie z terenami narciarskimi dzięki kolejce górskiej Männlichen oraz z Interlaken dzięki różnym liniom kolejowym. Ponadto do Grindelwald kursuje bezpłatny skibus dla wszystkich gości regionu wypoczynkowego Interlaken.

Te dwa tereny narciarskie oferują odpowiednie stoki dla każdego miłośnika białego szaleństwa. First ze swoją szeroką gamą łatwych tras zjazdowych, jest szczególnie odpowiedni dla początkujących narciarzy. Jest tu nawet specjalna "strefa powolnego jeżdżenia na nartach". Ale jest to również ulubione miejsce snowboardzistów, bowiem snowpark "White Elements" przyprawia snowboardzistów o szybsze bicie serca.

Nartostrada "First-Egg-Bort-Grindelwald" o długości 6 km i różnicy wzniesień 1118 m wymaga maksimum wysiłku nawet od zaawansowanych narciarzy i jest uważana za jedną z najtrudniejszych tras narciarskich w regionie. Ekspertów przyciągają oczywiście okolice Kleine Scheidegg/Männlichen, gdzie można przetestować legendarną trasę zjazdową Lauberhorn. Na tym terenie znajdują się aż 102 km tras zjazdowych, więc mniej doświadczeni narciarze również znajdą tu coś dla siebie.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Wengen

W Szwajcarii znaleźć można tereny narciarskie, które w niektóre dni oferują nocną jazdę na nartach i są wieczorami oświetlone. W pobliżu Wengen również mają Państwo okazję do nocnej jazdy na nartach na Bodmi Arena. Od połowy grudnia w każdy środowy i piątkowy wieczór na tym terenie narciarskim oferowany jest tzw. „bodmiNIGHT”. W te dni narciarze mogą korzystać z tras w godz. 19:00 – 22:00. Oprócz nocnej jazdy na nartach istnieje oczywiście możliwość spędzenia przytulnego wieczoru z kubkiem grzanego wina przy trasach. Dla posiadaczy karnetu narciarskiego Jungfrau nocna jazda na nartach jest bezpłatna.

Après-ski Wengen

Także w dziedzinie apres-ski Wengen ma wiele do zaoferowania. Kto preferuje spokojny wypoczynek, może po całym dniu na stoku skorzystać z ofert licznych restauracji i kafejek. Wieczór przy kominku przy akompaniamencie muzyki na żywo można przykładowo spędzić w barze 'Sunstar'. Fani klasycznych imprez apres-ski mają do dyspozycji duży wybór barów, jak na przykład Hasenstall lub Pickel Bar. W klubie Blue Monkey imprezy trwają do białego rana.

Aktywny wypoczynek w Wengen nie ogranicza się jednak wyłącznie do szaleństw na stoku. Region Jungfrau jest również prawdziwym rajem dla wszystkich fanów saneczkarstwa. W samym Grindelwald jest aż 70 km torów saneczkowych, z czego 15 km długości ma 'Big Pintenfritz', natomiast 4,5 km 'Fox Run' w Wengen, ciągnący się od Wengernalp w dół doliny. Wieczorem oświetlony jest 3-kilometrowy tor 'Eiger Run'. Okolicę można podziwiać zarówno podczas pieszych wędrówek, jak i wypraw z rakietami śnieżnymi. Swoich sił można także spróbować na lodowisku.

Snowpark: White Elements Snowpark Wengen

Snowpark 'White Elements' w Grindelwald naprawdę warto zobaczyć. Podział na trzy części umożliwia białe szaleństwo zarówno początkującym i bardziej zaawansowanym, jak i absolutnym profesjonalistom. Na 850-metrowym odcinku dla zaawansowanych położonym przy wyciągu 'Bärgelegg' odpowiednią dawkę adrenaliny zapewni 25-metrowy kicker.

Park dla początkujących fanów freestyle znajduje się na terenie "Oberjoch" i posiada łatwiejsze elementy, takie jak małe kickery oraz boxy. Dodatkowo pośrodku przy wyciągu Schilt położony jest 4-torowy Audi Skicross Park. Codziennie przygotowywany snowpark 'White Elements' spełni oczekiwania najbardziej wymagających fanów sportu, wspierając jednocześnie wraz z organizacją "Summit Foundation" narciarstwo i snowboard przyjazne dla klimatu. Międzynarodowe konkursy, jak np. "End of Season Jam" dodatkowo zachęcają do odwiedzenia parku.

W Grindelwald znajduje się również specjalny park dla fanów freeride: w Centrum Lawinowym w Mammut można wypróbować różne techniki poszukiwania zasypanych pod lawiną.

Czy teren narciarski Grindelwald/First & Kleine Scheidegg/Männlichen nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Szwajcaria

Eksperci testują: Grindelwald/First & Kleine Scheidegg/Männlichen

W skład testu dotyczącego Grindelwald/First & Kleine Scheidegg/Männlichen wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Wengen

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Wengen

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex