Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Zermatt

87 Liczba ocen:

98 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 9,5

Teren narciarski Zermatt

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 883 m Gondole: 15
Min. wysokość: 1 562 m Trasy łącznie: 200 km
Wys. miejscowość: 1 608 m
Nartostrady:
32 km
Wyciągi łącznie: 32
Nartostrady:
117 km
Orczyki: 9
Nartostrady:
51 km
Krzesełka: 8

Teren narciarski Zermatt

Do jazdy na nartach w regionie Zermatt-Matterhorn upoważnia karnet narciarski „Zermatt”. Mają Państwo z nim dostęp do 200 km tras i 32 nowoczesnych wyciągów. Znajduje się tutaj też najwyżej położona kolejka 3-S (na trzech linach) na świecie. Region ten ma się czym pochwalić, mierzący niemal 4000 m lodowiec Matterhorn czyni z niego najwyżej położony teren narciarski w Alpach. Najwyżej położony wyciąg narciarski przy „Klein Matterhorn” dowozi narciarzy na wysokość 3883 m. Jest to najwyżej położona górska stacja Europy. Z tego punktu można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na 38 alpejskich szczytów i 14 lodowców. Teren narciarski na lodowcu Zermatt-Matterhorn ze względu na położenie i doskonałe warunki do jazdy jest najpopularniejszym, całorocznym terenem narciarskim w Szwajcarii. Najdłuższa nartostrada mierzy 25 km. Dzięki zróżnicowaniu tras (wszystkie poziomy trudności), każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy na narty w cieniu słynnego Matterhorn!

Z karnetem narciarskim „International” można jeździć na nartach również we włoskiej Cervinii i tym samym korzystać z 360 km tras (patrz opis regionu narciarskiego). Matterhorn ski safari to mus dla wszystkich, którzy chcą zwiedzić na nartach wszystkie tereny i szczyty regionu. Do wyboru są 2 różne trasy Safari Silber i Safari Gold, obie tak skonstruowane, że można cały dzień spędzić na nartach, nie korzystając 2 razy z tego samego wyciągu. Start jest przy Rothorn, a następnie trasa prowadzi przez Riffelberg, Theodulgletscher (lodowiec), Trockener Steg, Matterhorn glacier paradise, Breuil-Cervinia, Testa Griga i Stafelalp, a stamtąd z powrotem do Zermatt.

Jeżeli oferta wciąż nie jest dla Państwa wystarczająca, warto wspomnieć, że w regionie można korzystać z tzw. „Slow Slopes”. Są to specjalnie oznakowane trasy, na których narciarze muszą poruszać się powoli i z zachowaniem szczególnej kontroli. Dzięki temu jest to idealna propozycja dla spokojnych narciarzy, którym nie zależy na rozwijaniu zawrotnych prędkości. W regionie dostępnych jest również wiele snowparków i oznakowane trasy do jazdy off-piste.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Zermatt

Zjeżdzanie w dół doliny w gwieździstą noc z prawie pustymi stokami i podziwianie świateł Zermatt to bardzo szczególne przeżycie. Między grudniem a kwietniem miłośnicy śniegu mają możliwość korzystanie ze stoków na Rothornie nawet o późniejszej godzinie. Przy zakupie nocnego karnetu narciarskiego do dyspozycji jest również pyszne menu fondue w Restauracji Rothorn. Tutaj narciarze i snowboardziści mogą się wzmocnić, aby przeżyć to, co następuje.

Après-ski Zermatt

Również poza trasami Zermatt ma wiele do zaoferowania. Po dniu spędzonym na stoku można oddać się przyjemnościom après-ski i życiu nocnemu. W „Hennu Stall“ bezpośrednio przy dolnej stacji Furi do Zermatt każdego wiczoru grają DJ'e i dbają o świetną atmosferę. Ponadto jedyne miejsce zapraszające bez ściągania nart (ski-in & ski-out) o nazwie „Cervo“ zapewni Państwu niezapomniany widok na miejscowość. Przy ulicy Bahnhofstraße znajduje się najlepsze après-ski oraz wiele sklepów. Liczne butiki i bary z muzyką na żywo zapraszają, by do nich wstąpić.

Na tych, którzy wolą spokojniej spędzić wieczór czeka ponad 90 restauracji. Mogą Państwo wybierać między tradycyjną kuchnią w „Schwyzer Stübli“ lub międzynarodową w „The Pipe“, gdzie serwowane są dania afrykańskie, hinduskie, meksykańskie i tajlandzkie. Dodatkowo można tutaj grać w tenis ziemny, jeździć na łyżwach, uprawiać wspinaczkę górską lub paragliding. Miłośnikom kultury polecamy natomiast wizytę w Muzeum Matterhorn.

Snowpark: Snowpark Zermatt

Zermatt i lodowiec Zermatter Theodugletscher to największy i najwyżej położony całoroczny teren narciarski. Tutaj przez 365 dni w roku narciarze i snowboardziści mogą uprawiać sporty zimowe i szlifować swoją technikę freestyle. Snowpark „Zermatt Snow Park” oferuje zarówno początkującym, jak i zaawansowanym różne przeszkody, tak aby umożliwić spektakularne skoki i akrobacje. Zimą park składa się z linii dla początkujących z 12 skoczniami i 12 boxami, jak również parcour z przeszkodami z 3 rails i kilkoma skoczniami, jak również rail garden dla zaawansowanych.

Profesjonalni fani deski mogą korzystać z parku przez cały rok, również latem. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani znajdą tutaj coś dla siebie. Położenie na wysokości 3250 m i imponująca długość parku - 1200 m - mówią same za siebie.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Zermatt nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Szwajcaria

Eksperci testują: Zermatt

W skład testu dotyczącego Zermatt wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Zermatt

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Zermatt

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex