Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie USA

Tereny narciarskie USA

Stany Zjednoczone oferują liczne możliwości uprawiania wszelkich sportów zimowych. Nie tylko stan Kolorado i Utah proponują prawie w każdej dolinie gór Rocky Mountains duży wybór terenów narciarskich, ale również Nevada i Kalifornia.Góry Rocky Mountain słyną na całym świecie z doskonałych warunków śniegowych, przede wszystkim ze świeżego puchu, znanego jako „szampański puder”. Suche powietrze w tym regionie sprawia, że śnieg jest szczególnie puszysty i pozwala nawet początkującym narciarzom na jazdę w głębokim śniegu. Wyjątkowy klimat Gór Rocky Mountain umożliwia naturze wegetację nawet na terenach wysoko położonych. Drzewa osiągają wysokość do 3.750 m. Największe tereny narciarskie Rocky Mountain rozciągają się wzdłuż licznych szczytów, oferują ponad 100 kompleksów wyciągów narciarskich i 4000 hektarów terenów zjazdowych w znanych regionach, takich jak Mail, Summie Area, Aspen- Snowmass, Lake- Tahoe i wiele wiele więcej. Większość terenów narciarskich posiada zarówno trasy dla wymagających narciarzy jak i nieprzygotowane trasy, zwane Bowls. W licznych amerykańskich kurortach narciarskich odbywają się zawody pucharu świata oraz mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. W takich miejscowościach jak Vail/ Beaver Creek lub Aspen- Snowmass spotkać można światowej sławy gwiazdy. Na wyciągu usiąść więc można obok Georga Clooneya, czy Arnolda Schwarzeneggera. Odpowiedni serwis amerykańskich terenów narciarskich zajmuje tu istotną pozycję, dlatego też czas oczekiwania na wyciąg jest zminimalizowany. Odpowiednia obsługa zaopatruje narciarzy w wodę i krem do opalania, a w zimne dni w ciepłe koce, które ogrzewają turystów na wyciągach krzesełkowych.

Après-ski USA

Keep the party going! To główne motto oferty Après-Ski w Stanach Zjednoczonych. Kolorado, Kalifornia oraz inne tereny narciarskie przyciągają swoją ofertą Après-Ski nie tylko młodzież. A tych, którzy wolą spokojne i romantyczne wieczory, ogrzewa ciepło kominka dobrych restauracji. Tutaj też czeka się na wolny stolik przy barze, gdyż nie ma zwyczaju wcześniejszej rezerwacji miejsc. Kuchnia amerykańska znana jest przede wszystkim ze sztuki grillowania mięsa wołowego. W żadnym innym kraju miłośnicy specjalności mięsnych nie znajdą takiej gamy potraw jak właśnie w Ameryce. Czy to filet Mignon, czy New York Steak i T–Bone-Steak, czy może po prostu Burger – każdego dnia można pozwolić sobie na inną przyjemność. Kelnerzy mają niskie pensje i dlatego też są zdani na napiwki gości. Z reguły są bardzo mili i uprzejmi, dlatego też ogólnie przyjęła się kwota napiwków, która wynosi ok. 20% ceny rachunku. Duża oferta Après-Ski, wędrówki piesze, wycieczki skuterami śnieżnymi, jazda saniami z psim zaprzęgiem oraz kulig to tylko niektóre możliwości czekające na turystów przyjeżdżających do Ameryki.

Atrakcje USA

"Kraj nieskończonych możliwości" - to określenie mówi samo za siebie. Wyliczenie wszystkich wartych zobaczenia miejsc Stanów Zjednoczonych trwałoby godzinami. Niniejszym prezentujemy tylko niektóre wybrane atrakcje

Szybko, głośno i kolorowo - tak toczy się życie w słynnym Las Vegas. Podczas spaceru po znanej ulicy Strip można zachwycać się neonami kasyn i hoteli. "Venetian" wybudowany na wzór Wenecji z charakterystycznymi kanałami, czy "Luxor" - z 30-metrową piramidą to tylko przykłady charakterystycznych budowli. Turystów przyciągają również spektakle Cirque du Soleil (z fr. "Cyrk słońca") czy magika Davida Copperfielda. Tylko jednego z pewnością nikt tutaj nie znajdzie: spokoju. San Francisco przyciąga z kolei widokami niczym z najlepszej pocztówki. Wiktoriańskie domy widziane z perspektywy Alamo Square, Lombard Street - ulica pnąca się stromo do góry, czy sławny most Golden Gate Street - tego żaden turysta nie powinien przegapić. Golden Gate Recreation Area, to największy, miejski obszar parkowy o powierzchni 300 km². Należą do niego zarówno wydmy, plaże i lasy, jak i wyspa, na której znajduje się słynne więzienie Alcatraz. Kolejny punkt programu dla turystów to przejażdżka typowym dla San Francisco tramwajem - tzw. "Cable Car". A na zakończenie nie można zapomnieć o mieście aniołów i gwiazd czyli Los Angeles. Tutaj magiczną siłą przyciąga Hollywood, aleja ponad 2300 gwiazd - Walk of Fame oraz studia filmowe Universal Studios.

Niezapomniany widok gwarantuje także Wielki Kanion. Gigantyczny wąwóz o długości 450 km i głębokości 1,6 km został wyrzeźbiony przez rzekę Colorado. Spektakularny widok najlepiej podziwiać z południowego krańca kanionu. Odważni z pewnością powinni wejść na 22-metrową, szklaną platformę widokową. Moon National Monument w Idaho to iście księżycowy krajobraz. Potoki zastygłej lawy utworzyły w centrum niziny, którą przecina rzeka Snake teren zdominowany przez ostre skały, niemal bez jakiejkolwiek fauny czy flory. Nie tylko natura, ale także artyści tacy jak rzeźbiarz Gutzon Borglum czynią Stany Zjednoczone tak wyjątkowymi. W górze Mount Rushmore wykute zostały głowy 4 amerykańskich prezydentów: Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta i Abrahama Lincolna. Każda z nich o wysokości niemal 18 m.

Na koniec warto wspomnieć o najstarszym amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Na jego terenie można zobaczyć około 250 gejzerów. Yosemite Nationalpark jest natomiast znany dzięki granitowym skałom. "El Capitan" o wysokości 2307 jest najwyższym monolitem na świecie.

Miejscowości USA

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
2 445 m Beaver Creek 234 km 2 457 - 3 433 m
2 765 m Winter Park 143 km 2 743 - 3 676 m