Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Bormio

159 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,9
Teren narciarski 8,9

Teren narciarski Bormio

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 012 m Gondole: 2
Min. wysokość: 1 225 m Trasy łącznie: 50 km
Wys. miejscowość: 1 225 m
Nartostrady:
14 km
Wyciągi łącznie: 15
Nartostrady:
34 km
Orczyki: 8
Nartostrady:
2 km
Krzesełka: 5

Teren narciarski Bormio

Karnet narciarski "Bormio" ważny jest poza Bormio również na terenie narciarskim Valdidentro i Santa Caterina/Valfurva, a tym samym na 36 wyciągach i trasach zjazdowych o długości 110 km. Doskonałe warunki narciarskie gwarantuje położenie terenu narciarskiego na wysokości 1225-3012 m oraz różne urządzenia naśnieżające. Z Bormio można się wygodnie dostać do najwyższego punktu terenu góry Cima Blanca (3012 m) dzięki 2 gondolom. Do doliny biegną wspaniałe, szerokie trasy, w górnych partiach głównie bez drzew., ta jak m.in. trasa olimpijska "Stelvio".

Nie lada gratką dla zwolenników wysokiej dawki adrenaliny jest długa na 2 km czarna trasa "Betulle". Dodatkową atrakcją jest najdłuższy zjazd w Bormio "Cima Bianca- Bormio", który na 8 km długości przekracza wysokość 1787 m. Świetne warunki do freerideingu posiadają obszary "Ortler" oraz "Cevedale", a snowboardziści będą mogli się wyszaleć w "Snowparku Bormio", znajdującym się na środkowej stacji kolejki. Dla wymagających godna polecenia będzie 3 km oświetlona trasa "Stelvio". W przeciwieństwie do terenu Valdidentro dysponującego średnimi jak i łatwymi trasami, Santa Caterina zaprasza na czarne i czerwone trasy, na których sama olimpijka Deborah Compagnoni odnosiła pierwsze sukcesy.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Bormio

Również w Lombardii sportowcy zimowi mają możliwość nocnej jazdy na nartach. Nie dziwi, że teren narciarski Bormio posiada takie stoki. Nocna jazda na nartach w Bormio we włoskim Sondrio odbywa się na specjalnym stoku. Oświetlona jest znana z zawodów Pucharu Świata trasa "Stelvio", na której każdego roku rozgrywane są zawody. Stromy zjazd znany jest jako jeden z najbardziej trudnych odcinków w zawodach. Dla gości przybywających na urlopie ziomowym udostępniony odcinek nie powinien być aż tak wymgający, jednak powinni z niego mimo wszystko korzystać bardziej doświadczeni narciarze jeżdżący na czerwonych trasach.

Trasa ma 3 km i dostarcza odpowiednią ilość różnorodności. W każdy czwartek 8-os. gondola Bormio przedłuża czas pracy, dzięki czemu przyjemność narciarska na "Stelvio" trwa między godz. 20:00 - 23:00.

Après-ski Bormio

    W ciągu dnia turystów zapraszają do środka liczne bacówki. Ci, którzy po dniu spędzonym na stoku mają jeszcze ochotę na sport mogą skorzystać z następujących atrakcji: lodowisko, paragliding, trasy do wędrówek. Dodatkowo w miejscowości jest kryty basen, solarium, sauna, studio fitness i gorące źródła. Również wieczorem Bormio ma dużo do zaoferowania. Na gości czekają liczne przytulne kafejki, bary i puby, typowe restauracje i pizzerie oraz dyskoteka. Tutaj każdy będzie mógł się zrelaksować: różnorodne termy w Bormio zapraszają po całym dniu narciarskiego szaleństwa do odprężenia! Warty polecenia jest spacer po malowniczej starówce. Miłośnikom zakupów polecamy wycieczkę do Livigno. W strefie bezcłowej zakupić można markowe produkty po okazyjnych cenach!

Snowpark: Snowpark Bormio Bormio

Santa Caterina, w której odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie to doskonały teren narciarski dla zaawansowanych. Pod kątem freestylu bawić się tu mogą natomiast zarówno początkujący, jak i zaawansowani. "Snowpark Bormio" na terenie narciarskim o tej samej nazwie posiada trzy różne trasy dopasowane do każdego poziomu zaawansowania. Na easy line znajdują się 2,3 i 5-metrowe funboxy, 1-metrowy kicker. To doskonałe miejsce dla nowicjuszy, którzy mogą ćwiczyć tu swoje pierwsze ewolucje na śniegu. Jeżeli pierwsze skoki na snowboardzie mają już Państwo za sobą, odpowiednie będą natomiast medium line i rails line. Do dyspozycji tutaj są step up, 3-metrowy bonk ball, 9-metrowy box, oraz 2 kickery (5 i 10 m) z 10 metrowym table.

Zespół shaperów troszczy się o odpowiednie warunki w parku i przygotowanie poszczególnych przeszkód. Pozostaje tylko przetestować je na własnej skórze!

Czy teren narciarski Bormio nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Bormio

W skład testu dotyczącego Bormio wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,5 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Bormio

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Bormio

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex