Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Fie allo Sciliar

94 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 9,4

Teren narciarski Val Gardena/Alpe di Siusi

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 518 m Gondole: 14
Min. wysokość: 1 236 m Trasy łącznie: 178 km
Wys. miejscowość: 880 m
Nartostrady:
52 km
Wyciągi łącznie: 84
Nartostrady:
105 km
Orczyki: 29
Nartostrady:
21 km
Krzesełka: 41

Teren narciarski Val Gardena/Alpe di Siusi

Z karnetem narciarskim „Val Gardena/Alpe di Siusi“ mają Państwo do dyspozycji 178 km tras narciarskich i około 84 wyciągi na terenie zapierających dech w piersiach Dolomitach. Teren narciarski Alpe di Siusi znany jest przede wszystkim z pewnego śniegu oraz z rodzinnej atmosfery. Przewaga niebieskich i czerwonych tras sprawia, że teren ten zaliczany jest do największego położonego na hali górskiej terenu narciarskiego Europy. Początkujący narciarze mogą szczególnie cieszyć się urokami szerokich tras Laurin i Florian, podczas gdy zaawansowani próbują swoich możliwości i mierzą prędkość zjazdu na odcinkach przeznaczonych do slalomu. Czarny slalomowy zjazd Puflatsch jest uznawany za jeden z najtrudniejszych i cechuje się różnicą wysokości wynoszącą 250 m. Snowpark na terenie Alpe di Siusi posiada elementy takie jak Kicker, Rails i Boxes, które są idealną rozrywką dla każdego snowboardzisty.

Jeszcze większym urozmaiceniem jest połączenie Val Gardeny z miejscowością St. Ulrich. Rozszerzenie karnetu na karnet Dolomiti Superski umożliwia korzystanie z 1200 km tras narciarskich na 12 różnych terenach narciarskich oraz ze spektakularnej trasy Sella Ronda i wyciągów na jej terenie.

We wszystkich ważniejszych miejscach terenu narciarskiego „Val Gardena/Alpe di Siusi” mają Państwo dostęp do bezpłatnych hotspotów Wi-Fi. Na terenach regionu „Dolomiti Superski” z łącza Wi-Fi można korzystać przy wielu wyciągach i w wybranych lokalach gastronomicznych.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Fie allo Sciliar

W spokojnej a zarazem bajkowej miejscowości Fie allo Sciliar znajdą Państwo wiele restauracji, w których delektować się można regionalnymi ale i międzynarodowymi daniami. Przytulne bary i kafejki osłodzą Państwu dzień smakołykami lokalnej kuchni.

Kulturową odmianę oferuje średniowieczny Zamek Presule oraz kościół parafialny z przepiękną amboną. Fie allo Sciliar znane jest również z odprężających kąpieli w sianie. Dzięki naturalnym kąpielom z domieszką ziół leczniczych wszelkie oznaki spięcia i zmęczenia należą do przeszłości.

Zdobywać nowe doświadczenia i podziwiać oplecione śniegiem pejzaże można także podczas pieszych wędrówek bądź kuligu. Idylliczne Fie allo Sciliar w lecie jedno z najpiękniejszych i najczystszych jezior Włoch przeradza się zimą na świetny naturalny teren.

Snowpark: Snowpark Seiser Alm Fie allo Sciliar

Dolomity, to nie tylko zapierająca dech w piersiach, górska panorama, ale również szeroka oferta dla fanów freestyle. Jeżeli lubią Państwo ryzyko i nie mają lęku wysokości, polecamy wybrać się do "Snowpark Seiser Alm". Na terenie o długości ponad 1,5 km czeka na sportowców ponad 60 parkowych elementów, odpowiednio dopasowanych do poziomów zaawansowania.

W górnej części parku znajduje się easy line - prosta trasa z różnymi kickerami i boxami, która zachęca do pierwszych skoków i pozwala powoli oswoić się z spektakularnymi trickami na śniegu. Wzdłuż całego parku zaawansowani i profesjonaliści mogą skorzystać z medium line i pro line, trasy z 5 kickerami, dwóch tras z poręczami i szczególnie trudnej tarsy z kickerami, która przeznaczona jest dla profesjonalnych freestylowców. Również fani "naturalnej jazdy" znajdą tutaj coś dla siebie, dzięki "wood line", czyli specjalnej trasy, której elementy powstały z drewna. Sporym urozmaiceniem są też eventy, które regularnie odbywają się w parku.

Czy teren narciarski Val Gardena/Alpe di Siusi nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Val Gardena/Alpe di Siusi

W skład testu dotyczącego Val Gardena/Alpe di Siusi wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Fie allo Sciliar

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Fie allo Sciliar

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex