Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Folgaria

134 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,8
Teren narciarski 8,4

Teren narciarski Folgaria-Lavarone

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 1 850 m Gondole: 0
Min. wysokość: 1 150 m Trasy łącznie: 101 km
Wys. miejscowość: 1 170 m
Nartostrady:
56 km
Wyciągi łącznie: 45
Nartostrady:
37 km
Orczyki: 22
Nartostrady:
8 km
Krzesełka: 23

Teren narciarski Folgaria-Lavarone

Z karnetem narciarskim „Folgaria-Lavarone" mogą Państwo korzystać z najlepiej przygotowanych terenów narciarskich w karuzeli narciarskiej „Skitour di Forti" w sumie 101 km tras. Na płaskowyżu Alpe Cimbra znajdują się tereny przystosowane do zjazdów dla rodzin przez grzbiet górski w okolicach miejscowości Lavarone, Folgaria i Luserna.

Region ma w swoje ofercie głównie trasy dla średnio zaawansowanych, jednak zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze znajdą tutaj coś dla siebie. Najdłuższa trasa regionu Cima Sommo Alto – Costa (Emozioni) ma 2,5 km długości i przy różnicy wysokości 400 m świetnie nadaje się dla początkujących miłośników białego szaleństwa. Najtrudniejsza trasa regionu Fondo Grande (Martinella Nord) pomimo, że ma długość 1,5 km, sprawi radość i wiele emocji nawet doświadczonym narciarzom.

Snowboardziści mogą ćwiczyć swoje umiejętności w kilku snowparkach. Snowpark Mazinga Park w regionie Fondo Piccolo jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, w pozostałych trzech snowparkach zwłaszcza początkujący miłośnicy snowboardu będą się dobrze bawić.

Teren narciarski Lavarone z ok. 27 km tras znajduje się w Bertoldi w odległości ok. 15 km. Stąd kursuje 3-osobowy wyciąg krzesełkowy na Tablat, gdzie znajdują się głównie niebieskie trasy narciarskie, jak również czerwona trasa „Tablat”. Poprzez sąsiednią górę Ust i nad pięknym górskim jeziorem w Malga Laghetto prowadzą dalsze wyciągi do najwyższego punktu terenu narciarskiego w Lavarone - Virgo Maria na wysokości 1700 m. Biegnie stąd między innymi 2 km czarna trasa „Avez del Prinzipe”, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych tras w regionie Trentino. Jej nazwa wzięła się od rosnących w pobliżu 300-letnich wysokich na 60 m jodeł.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Folgaria

Tak, jak w wielu innych alpejskich krajach, tak również we Włoszech znajdziemy tereny narciarskie z oświetlonymi trasami, umożliwiającymi nocną jazdę na nartach. Takim terenem jest na przykład Folgarida-Marilleva, gdzie do wyboru są dwie trasy do nocnej jazdy na nartach. W Folgaridzie trasy czynne są we wtorki w godz. 16:30-19:00 na "Stadio Slalom-Hang“. Jeżeli ktoś chciałby pojeździć jeszcze później, w Marillevie znajdzie taką możliwość w czwartki w godz. 21:00-23:00 na trasie "Biancaneve". Dla osób ceniących nocną jazdę na nartach polecamy odwiedzenie pobliskiego terenu narciarskiego Pejo, gdyż tam w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 20:45-22:45 trasa do nocnej jazdy na nartach "Mezoli" daje możliwości do nocnej jazdy. Dla posiadaczy ważnego karnetu na teren narciarski uczestnictwo w nocnej jeździe na nartach nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. W innym wypadku można na miejscu nabyć karnety do nocnej jazdy.

Après-ski Folgaria

Folgaria to idealne miejsce na relaks po dniu spędzonym na nartach, można tu wygodnie odpocząć w spokojnej atmosferze. Miejscowe restauracje zapraszają na lokalne specjały kuchni włoskiej a przytulnie urządzone bary na odpoczynek przy drinku, tutaj można zasmakować prawdziwego włoskiego stylu życia. Kto preferuje bardziej imprezowy styl spędzania wolnego czasu powinien odwiedzić lokal Rifugio Stella d’Italia w miejscowości Francolini, tutaj dobra atmosfera jest gwarantowana. Kolejnymi popularnymi miejscami spotkań są Igloo Ski Bar oraz Bar La Calkera.

Miłośnicy aktywnego trybu życia oraz miłośnicy przyrody mogą wybrać się na wędrówki w rakietach śnieżnych organizowane przez lokalne biura turystyczne, do aktywności zachęcają również szlaki turystyczne oraz trasy narciarstwa biegowego, można również wybrać się na pobliski tor saneczkowy. Miejscowość ma w swojej ofercie również lodowisko oraz centrum sportowe z krytym basenem.

Snowpark: Snowpark Mazinga Park, Prinze Park Folgaria

Folgaria-Lavarone oferuje więcej parków rozrywki i snowparków dla początkujących i doświadczonych miłośników freestylu: w Folgarii znajduje się „Mazinga Park", w którym można rozpocząć swoją narciarską przygodę. Do parku z atrakcjami dla początkujących można dotrzeć wyciągiem krzesełkowym Cengio-Rosso. Sprosta on wymaganiom każdego odważnego i zdobywającego pierwsze doświadczenia narciarza. Czekają tutaj niewielkie skocznie i boxy, dodatkowo również 6 m wave box, 8 m kinky box i 9 m mammuth box, a cały park dopełnia stok o długości 550 m więc jest to istny raj dla wkraczających w świat freestyle. Do tego dochodzą trzy parki dla zupełnie początkujących narciarzy stylu wolnego w tym takie obszary, jak Francolini, Alpe di Folgaria-Coe i Costa z małymi skoczniami.

Na terenie narciarskim Lavarone w „Prinze Park" dla użytkowników dostępny jest hotspot. Park jest położony na łagodnym stoku przy niebieskiej trasie na zboczu góry Tablat i przystosowany jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Elementy typu kicker ułatwiają naukę zdobywającym pierwsze doświadczenie nawet bardzo młodym narciarzom stylu dowolnego. Bardziej zaawansowani narciarze mają możliwość skorzystania z wielu elementów typu funbox, na przykład 7 m kickbox, jupbox, piramidy, flatbox, rainbow- i mega-butter-box. Szusowanie przy muzyce umożliwia dostępny zestaw stereo, do którego można podłączyć własnego iPoda.

Czy teren narciarski Folgaria-Lavarone nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Folgaria-Lavarone

W skład testu dotyczącego Folgaria-Lavarone wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Folgaria

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Folgaria

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex