Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Molveno

74 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 10,0
Teren narciarski 10,0

Teren narciarski Paganella

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 125 m Gondole: 2
Min. wysokość: 1 030 m Trasy łącznie: 34 km
Wys. miejscowość: 864 m
Nartostrady:
10 km
Wyciągi łącznie: 18
Nartostrady:
23 km
Orczyki: 4
Nartostrady:
1 km
Krzesełka: 12 Trasy do skialpinizmu: 1 km

Teren narciarski Paganella

Z karnetem narciarskim „Paganella” mają Państwo do dyspozycji 35 km nartostrad (w tym trasy do skialpinizmu) i 18 wyciągów, na wysokości od 1030 do 2125. Przeważające średnio-trudne i łatwe trasy narciarskie są idealnie dopasowane do potrzeb całych rodzin. W głębiej położonych częściach terenu trasy przebiegają przez malowniczy krajobraz lasu świerkowego. Na legendarnej nartostradzie „3-Tre”, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w sportach zimowych, wyszaleć mogą się także profesjonaliści. Można zmierzyć się z mistrzami, jak np. Zeno Colò, którzy przed ponad 40 latami zapisali się tu w historii sportu zimowego. Do wyboru jest także trasa zjazdowa Olympia, mierząca 6 km, położona na wysokości 1070 m. Amerykański klub jazdy na nartach ma tu swoje europejskie centrum treningowe. To na tych nartostradach mistrzowie świata i Europy trenują supergiganta i bieg zjazdowy. Malownicze są także inne regiony do jazdy w głębokim śniegu, które mają swój początek na szczycie Paganella. Dla fanów deski nie lada gratką będą przeszkody takie jak slides i jumps w parku „Dosson”.

Bezpośrednio na obrzeżach miasta Molveno znajduje się wyciąg kabinowy, dzięki któremu łatwo dotrą Państwo do trasy o długości 1,5 km. Wszystkie inne nartostrady znajdują się w miejscowości Andalo (oddalonej o 3 km), a także w Fai della Paganella. Dla najmłodszych przygotowano Paganella Kinder Club. Trzy strefy do zabawy, przeszkody i sanki stanowią wyśmienity teren dla dzieci!

Karnet narciarski „Combi (5+1)” obowiązuje 5 dni na wszystkich stokach na terenie narciarskim Paganella oraz 1 dzień na innym, wybranym terenie z regionu Skirama: np. Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo del Tonale, Pejo, Monte Bondone czy Folgaria.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Molveno

Dolomity są znane we Włoszech ze swoich fascynujących formacji skalnych, dobrych warunków śniegowych i długich słonecznych godzin - marzenie dla narciarza! Ale również, gdy już słońce zajdzie za górami, piękno natury na terenie narciarskim Paganella nie ma końca! Szczególną atrakcją jest tutaj nocna jazda na nartach. Jest ona wówczas szczególnym przeżyciem, kiedy jest już ciszej, spokojniej i wszystko pogrążone jest w mroku. Rozbłysk światła potrafi czarować. Stąd nie dziwi, że oferta nocnej jazdy na nartach w Paganella cieszy się sporym powodzeniem. W każdy wtorek i czwartek Doss-Pelà gondola przedłuża swoje godziny pracy i umożliwia korzystanie z 3 km zjazdu Cacciatori-1. Czas pracy wyciągu to godz. 19:30 - 22:30. Zadbano również o posiłek, gdyż bacówka Dosson dopasowuje swoje godziny otwarcia do godzin nocnej jazdy na nartach.

Après-ski Molveno

Podczas après-ski w Molveno, w jednej z licznych restauracji, zasmakują Państwo przede wszystkim kulinarnych pyszności, po czym można udać się na parkiet do dyskoteki „La Voglia“. Wielbicielom nocnego życia polecamy także dyskoteki „Discoteca Shuttle“ lub „Artcafé la Flaca“ w sąsiedniej miejscowości Andalo.

Poza tym oferowane są także inne możliwości spędzania wolnego czasu: wędrówki w rakietach śnieżnych, kulig z zaprzęgiem konnym lub centrum sportowe Molveno z boiskiem do siatkówki i koszykówki, sala gimnastyczna i ścianka do wspinaczki. Dla zainteresowanych motoryzacją polecamy wybranie się do Andalo Ice Racing Kart. Gokarty na zimowo...

Snowpark: Snowpark Dosson Molveno

Fani freestylu będą się dobrze bawić na terenie narciarskim "Paganella" w snowparku "Dosson", gdzie można dojechać 8-os. gondolą "Andalo-Doss Pela". Posiada on 4 tables z 11 urządzeniami i jumps. Miłośnicy białego szaleństwa mają tutaj do dyspozycji rozmaite elementy z przeszkodami: picnic table, jib tank czy boxy o różnych stopniach trudności, a także jeden big airbag (9x15 m).

Czy teren narciarski Paganella nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Paganella

W skład testu dotyczącego Paganella wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Molveno

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Molveno

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex