Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Obereggen

67 Liczba ocen:

97 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 9,4

Teren narciarski Val di Fiemme-Obereggen

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 388 m Gondole: 10
Min. wysokość: 860 m Trasy łącznie: 111 km
Wys. miejscowość: 1 550 m
Nartostrady:
37 km
Wyciągi łącznie: 50
Nartostrady:
57 km
Orczyki: 17
Nartostrady:
17 km
Krzesełka: 23

Teren narciarski Val di Fiemme-Obereggen

Karnet narciarski „Fiemme-Obereggen” upoważnia do korzystania z 5 zróżnicowanych terenów narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia-Bellamonte, Lavazé-Oclini, Passo Rolle oraz Ski Center Latemar. Dzięki temu turyści mają do wyboru trasy o wszystkich stopniach trudności o łącznej długości 111 km, pomiędzy 860 i 2388 m, które są połączone 50 wyciągami.

Początkujący powinni rozpocząć swój dzień na jednym ze słonecznych stoków w Alpe Lusia. Profesjonaliści natomiast mogą spróbować swoich sił na stromej nartostradzie olimpijskiej na terenie Alpe Cermis, powyżej Cavalese. Tutaj na długości 7,5 km można pokonywać różnice wysokości do 1400 m i zjechać aż do doliny.

Najbliżej położony teren narciarskich Ski Center Latemar gwarantuje narciarzom wiele wrażeń. Można korzystać tam bowiem nie tylko z klasycznych nartostrad, ale również ze snowparku „Snowpark Obereggen” i halfpipe. To doskonały „plac zabaw” dla odważnych. 100% tras można sztucznie dośnieżać. Wszystko to sprawia, iż nartostrady tego regionu już wielokrotnie były wyróżniane za doskonałe warunki.

Dla dzieci polecamy Brunoland w Obereggen, gdzie podczas zabawy można stawiać pierwsze kroki na nartach. 2 czarodziejskie dywany o różnej długości, program animacyjny i wiele innych atrakcji tj karuzela dla dzieci czy wiszący most umilą najmłodszym zimowe wakacje.

Od sezonu zimowego 2016/17 uruchomiono wyciąg tzw. Kombi-Bahn, który jest połączeniem wyciągu krzesełkowego i gondoli. Zastąpił on używany do tej pory 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Laner oraz zapewni większy komfort fanom jazdy na nartach. Poza tym mogą Państwo rozkoszować się finezyjnymi potrawami w nowej górskiej restauracji przy wyciągu Oberholz.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Obereggen

Prawdziwą atrakcją terenu narciarskiego Obereggen są liczne stoki, z których korzystać można również nocą. Trzy razy w tygodniu na terenie narciarskim Val di Fiemme-Obereggen oferowana jest możliwość cieszenia się z jazdy na nartach dłużej niż zazwyczaj, dotyczy to również jazdy na sankach. Teren narciarski ma się czym poszczycić: snowboardziści i fani freeride'u mogą wypróbować nocny, oświetlony snowpark. Czekają tutaj trzy trasy do nocnej jazdy na nartach: 1,5 km stok z sankami 2,5 km trasa, jak również 6 przeszkód w snowparku, które pozwolą na szybsze bicie serca fanom freeride'u i snowboardzistom. Kto posiada kilkudniowy karnet Val di Fiemme-Obereggen może bezpłatnie korzystać z bogatej oferty nocnej jazdy na nartach.

Après-ski Obereggen

Miejscowość licząca sobie 100 mieszkańców nie jest typową "twierdzą" aprés-ski. Mimo to lokale jak "Tipi" - położony na początku terenu narciarskiego umożliwią relaks po zejściu ze stoku. Tutaj również można odpocząć po nocnej jeździe na nartach czy na sankach. Dodatkowo lokalna szkoła narciarska i snowboardowa organizuje kilkakrotnie w sezonie "Obereggen Night Show" z pokazem sztucznych ogni, freestyl'em i dyskoteką open air.

Również fani jazdy na sankach znajdą coś dla siebie na 2,5 km naturalnym torze saneczkowym w Obereggen albo na jednej z tras w dolinie Eggental, na wys. między 800 i 2500 m. Wokół Obereggen dostępnych jest również niemal 20 km szlaków wędrownych, na których można podziwiać malownicze widoki.

Snowpark: Obereggen Obereggen

Snowpark Obereggen jest położony przy wyciągu Obereggen. Na wysokości 650 m do dyspozycji odwiedzających jest ok. 31 różnych struktur i przeszkód o wszystkich stopniach trudności. Dostępne są m.in. tables, poręcze, boxy i kickery, a także 80-metrowa halfpipe. Odpocząć można w clubhouse z chillarea i bezpłatnym Wi-Fi. W parku są organizowane również liczne eventy.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Val di Fiemme-Obereggen nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Val di Fiemme-Obereggen

W skład testu dotyczącego Val di Fiemme-Obereggen wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Obereggen

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Obereggen

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex