Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Passo del Tonale

104 Liczba ocen:

85 % Rekomendacja:

Miejscowość 7,7
Teren narciarski 8,9

Teren narciarski Pontedilegno Tonale

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 016 m Gondole: 4
Min. wysokość: 1 121 m Trasy łącznie: 100 km
Wys. miejscowość: 1 886 m
Nartostrady:
24 km
Wyciągi łącznie: 28
Nartostrady:
61 km
Orczyki: 5
Nartostrady:
15 km
Krzesełka: 19

Teren narciarski Pontedilegno Tonale

Karnet narciarski "Pontedilegno Tonale" gwarantuje dostęp do 100 km nartostrad i 32 wyciągów. Teren narciarski przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy, dzięki czemu cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Mierząca 3 km długości trasa "Paradiso" należy do najtrudniejszej w tym regionie przez co zachęca do wykazania swoich umiejętności nie jednego profesjonalisty. Czy to oświetlona 1 km trasa "Valena", czy też liczący 700 m snowpark czynią ten teren narciarski niezwykle urozmaiconym. Dodatkowo zapierający dech w piersiach widok na białe kolosy okalające dolinę powoduje za każdym razem nowe przeżycia białego szaleństwa. Dodatkowym atutem jest 11 km zjazd Ponte di Legno z różnicą wysokości wynoszącą 1691 m, który jest jednocześnie jednym z najdłuższych w Europie. Lodowiec Presena zaprasza do 3 km zjazdu na wysokości 3000 m w śniegu mieniącym się od promieni słońca.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Passo del Tonale

Passo del Tonale we włoskim Trentino należy do Val di Sole i oferuje dostateczne możliwości, aby zapewnić stoki do jazdy po zachodzie słońca. Jednocześnie miłośnicy narciarskiej jazdy mogą tu poszusować na kilku szczytach w świetle gwiazd. Przykładem może być trasa Pista Valbione przy Ponte di Legno. Wyciąg pracuje tu dłużej w wysokim sezonie w środy w godz. 20:30 - 22:50 i w soboty w godz. 20:00 - 22:50. Trasa o dł. ok. 1,2 km obsługiwana jest przez 4-os. wyciąg krzesełkowy. Oprócz Pista Valbione pracuje również dłużej wyciąg krzesełkowy przy trasie Valena. Tutaj można korzystać z nocnej jazdy na nartach na długości ok. 1 km w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:30 - 23:00.

Après-ski Passo del Tonale

Po wyczerpującym dniu na stoku na chwilę wytchnienia zapraszają tutejsze tradycyjne bacówki i bary. Przy lampce wina i kawałku smacznej pizzy można zrelaksować się w towarzystwie wspominając miniony dzień na stoku. Polecamy również wspaniałą panoramę w Sky Bar na wysokości 3000 m. Miłośnikom sportu proponujemy spróbować swoich sił przy zaprzęgu psów Haskich w oddalonym o 10 km Ponte di Legno. Romantycznie będzie podczas przejażdżek konnych lub bryczkami przez zaśnieżony krajobraz górski. 300 m nocny tor saneczkowy Carezze znajduje się przy wyciągu krzesełkowym Scoiattolo i cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych. W Trentino czekają dalsze atrakcje poza stokiem: w ramach Trentino Ski Sunrise mają Państwo możliwość pojeździć na świeżo przygotowanym śniegu i przy tym cieszyć się przepiękną panoramą. Można też rozważyć wspinaczkę lodową. W towarzystwie przewodnika, przy wyposażeniu w raki, czekan i kask gwarantowany jest skok adrenaliny!

Snowpark: Snowpark Passo del Tonale

Na terenie narciarskim Pontedilegno Tonale położony jest "Snowpark Tonale" o długości 700 m, będący prawdziwym hitem dla miłośników freestylu. Do tego wlicza się Ski Cross, Exprert Area, Beginner Area oraz strefa chill-out.

Snowpark Passo del Tonale podzielony jest na dwie części. Znajduje się tutaj ponad 25 przeszkód dla początkujących i profesjonalistów wliczając w to elementy typu kicker, box i jib. W górnej części parku położone są trudniejsze, bardziej zaawansowane skocznie, jak również do dyspozycji każdego pozostają małe i płytkie przeszkody do ćwiczeń. Na ćwiczeniowym stoku „easy Area“ znajdują się szczególnie łatwe przeszkody.

Obie części parku dysponują w sumie ok. 1 km trasą do ski- i snowcrossa z falami i ostrymi zakrętami. Całorocznym hitem jest Presena-Gletscher: „z głową w chmurach“ białe szaleństwo freestylowców w tym snowparku na wysokości 3000 m, który jest otwarty aż do lata – perfekcyjna reklama dla nigdy niekończącej się freestylowej zimy.

Czy teren narciarski Pontedilegno Tonale nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Pontedilegno Tonale

W skład testu dotyczącego Pontedilegno Tonale wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,2 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Passo del Tonale

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Passo del Tonale

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex