Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Informacje o terenie narciarskim
Santa Caterina
Maks. wysokość: 2 880 m
Min. wysokość: 1 722 m
Wys. miejscowość: 1 734 m
Wyciągi łącznie: 9
Orczyki: 5
Krzesełka: 2
Gondole: 2
Trasy łącznie: 35 km
Nartostrady:
2 km
Nartostrady:
27 km
Nartostrady:
6 km
Opinie Klientów

Aparthotel Tre Signori

121 Liczba ocen:

93 % Rekomendacja:

Zakwaterowanie 8,3
Miejscowość 8,5
Teren narciarski 8,9

Teren narciarski Santa Caterina

Teren narciarski Santa Caterina

Dzięki karnetowi narciarskiemu „4 Valli” mogą Państwo korzystać z terenów narciarskich Cima Piazzi-San Colombano i Bormio (36 wyciągów i 110 km tras). Gwarancją dobrych warunków śniegowych jest położenie terenów narciarskich (1225 do 3012 m) oraz liczne urządzenia naśnieżające. Santa Caterina, gdzie odbywały się w 1985 i 2005 Mistrzostwa Świata w narciarstwie, posiada 35 km tras narciarskich z przewagą średnio-trudnych tras (27 km). 9 wyciągów - wśród nich dwie nowoczesne 8-osobowe gondole wygodnie dowożą narciarzy na teren narciarski.

Największym wyzwaniem jest czarna trasa zjazdowa "Adler" o długości 2 km z różnicą wysokości 600 m. Także czarna trasa nosząca nazwę mistrzyni świata „Deborah Compagnoni” jest wyzwaniem dla cracksów. Najdłuższa trasa w Santa Caterina mierzy 6 km o różnicy wysokości ponad 1000 m.

Snowboardziści natomiast mogą wyszaleć się w snowparku i na terenach freeride'owych w Bormio. Trasy w Cima Piazzi-San Colombano natomiast są łatwiejsze i idealne na wypad rodzinny.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Santa Caterina

Dolce vita - to hasło najlepiej oddaje tereny narciarskie dookoła Santa Caterina i to nie tylko w ciągu dnia, ale również nocną jazdę na nartach. Przede wszystkim zjazdy wśród zapierającej dech w piersiach górskiej panoramy w pięknych Włoszech czynne i oddane do nocnej jazdy na nartach. Stoki przygotowywane są do późniejszej jazdy i oferują wszystko, co poruszy serce narciarza pod rozgwieżdżonym niebem. Nie tylko dzięki mistrzyni świata Deborah Compagnoni znany jest główny szczyt Santa Caterina, ale jest również czynny do nocnej jazdy na nartach: również oddalone o jedynie kilka km Bormio dostarcza trasy do nocnej jazdy na nartach. Oczywiście w trakcie czasu otwarcia terenu narciarskiego posilić się można w okolicznych bacówkach i barach.

Après-ski Santa Caterina

Mała miejscowość Santa Caterina jest spokojniejsza niż sąsiednie Bormio. Pomimo tego również tutaj przygotowano dla turystów ofertę après-ski. Różne tradycyjne bacówki oraz przytulne kafejki i restauracje serwują regionalne i narodowe specjalności. Przytulne słoneczne tarasy na terenie narciarskim zachęcają do pozostania na drinka po ostatnim zjeździe. Miejscowa dyskoteka staje się wieczorem ulubionym miejscem spotkań. Dodatkowo w sąsiednich miejscowościach Bormio i Livigno czeka na przyjezdnych wiele atrakcji.

Jako alternatywę polecamy jazdę na łyżwach, grę w tenisa oraz wspinaczkę (w hali). Zainteresowani kulturą powinni odwiedzić tutejsze muzea. Miłośnicy natury mogą podziwiać okazy fauny i flory w Parku Narodowym Stilfser.

Snowpark: Snowpark Bormio Santa Caterina

Santa Caterina, w której odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie to doskonały teren narciarski dla zaawansowanych. Pod kątem freestylu bawić się tu mogą natomiast zarówno początkujący, jak i zaawansowani. "Snowpark Bormio" na terenie narciarskim o tej samej nazwie posiada trzy różne trasy dopasowane do każdego poziomu zaawansowania. Na easy line znajdują się 2,3 i 5-metrowe funboxy, 1-metrowy kicker. To doskonałe miejsce dla nowicjuszy, którzy mogą ćwiczyć tu swoje pierwsze ewolucje na śniegu. Jeżeli pierwsze skoki na snowboardzie mają już Państwo za sobą, odpowiednie będą natomiast medium line i rails line. Do dyspozycji tutaj są step up, 3-metrowy bonk ball, 9-metrowy box, oraz 2 kickery (5 i 10 m) z 10 metrowym table.

Zespół shaperów troszczy się o odpowiednie warunki w parku i przygotowanie poszczególnych przeszkód. Pozostaje tylko przetestować je na własnej skórze!

Czy teren narciarski Santa Caterina nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Santa Caterina

W skład testu dotyczącego Santa Caterina wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,2 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking