Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Hintertux

9 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,8
Teren narciarski 9,3
Informacje o terenie narciarskim
Hintertuxer Gletscher
Maks. wysokość: 3 250 m
Min. wysokość: 1 500 m
Wys. miejscowość: 1 500 m
Wyciągi łącznie: 21
Orczyki: 9
Krzesełka: 6
Gondole: 6
Trasy łącznie: 52,4 km
Nartostrady:
12 km
Nartostrady:
35 km
Nartostrady:
5,4 km
Trasy do skialpinizmu: 8 km

Teren narciarski Hintertuxer Gletscher

Teren narciarski Hintertuxer Gletscher

Z karnetem Zillertaler Superskipass mają Państwo do dyspozycji aż 535 km tras w ramach Zillertal Arena, Mayrhofen, Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, jak również Hochzillertal – Hochfügen – Spieljoch. Należy również wspomnieć o 75 km tras w obrębie Wildkogel-Arena w Bramberg. Karnet daje pełną swobodę w Dolinie Ziller, jak i na lodowcu Hintertuxer Gletscher - na wysokości 630 - 3250 m.n.p.m.

Hintertuxer Gletscher jest jedynym w Austrii całorocznym terenem narciarskim, odznaczonym ponadto przez ADAC jako teren "ze szczególnie wysoką gwarancją śniegu". Dostępne tutaj są przede wszystkim czerwone, a także kilka niebieskich tras. Nartostrady "Lärmstange", "Waldabfahrt" lub "Schwarzen Pfanne" polecane są w szczególności wytrawnym narciarzom. Najdłuższa trasa o długości 12 km prowadzi do doliny i pokonuje różnicę wysokości 1750 m! Szczególną atrakcją jest tu ponadto gondola - zawieszona na dwóch linach jest wyjątkowo stabilna. Dwa snowparki - Betterpark dla zaawansowanych i Familypark dla początkujących - to gwarancja świetnej zabawy przez cały rok.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Hintertux

Oferta après-ski na lodowcu Hintertux jest wspaniała: Hohenhaus-Tenne przy dolnej stacji kolejki zaprasza na pierwszego drinka wczesnym rankiem. Potem kilka dyskotek i barów zachęca do zabawy do wczesnych godzin rannych. W "Tux 1" w Hintertux regularnie odbywają się występy gwiazd popu. Dodatkowo, autobusy nocne Tuxa oferują bezpieczny transport do miejsca zakwaterowania. W Hintertux jest również szeroki wybór możliwości spędzania wolnego czasu. Na 3-kilometrowym torze saneczkowym w Bichlalm czeka na Państwa ożywiona impreza saneczkowa, po której można wybrać się na wieczór do chaty. Jeszcze więcej saneczkarskiej zabawy zaprasza na dwa oświetlone tory saneczkowe w Lanersbach i Juns. Również w Hintertuxie zaczyna się kilka łatwych tras turystycznych, między innymi tor saneczkowy w Bichlalm lub tor narciarstwa biegowego w Tuxie. Łyżwiarstwo i curling są możliwe na naturalnym lodowisku w Tuxie, które jest również oświetlone wieczorem. Puby i restauracje w wiosce zapewniają przytulny przystanek, niektóre z możliwością gry w lotki, bilard lub piłkarzyki.

Wyjątkowe górskie przeżycia czekają na Ciebie wysoko na lodowcu Hintertux Gletscher. Gondolą dotrą Państwo "Gletscherbus 3" dotrą Państwo na taras widokowy na wysokości 3.250 m, gdzie można podziwiać wspaniały widok z górnej stacji kolejki Gefrorene Wand na Grossglockner, Dolomity w Południowym Tyrolu i Zugspitze, lub zejść do Jaskini Spannagel, jednej z najważniejszych jaskiń w Tyrolu, która ma długość szybu 10 km i głębokość do 25 m. Dla tych, którzy chcą jechać nieco dalej, polecamy przejażdżkę nostalgiczną Koleją Zillertalską przez śnieżny zimowy krajobraz. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Mayrhofen, około 20 km od Hintertuxu.

Snowpark: Hintertux

Na lodowcu Hintertux znajdują się dwa wesołe parki, które są otwarte jeden po drugim, dzięki czemu fani parków przez cały rok znajdą na śniegu plac zabaw. Betterpark (Snowpark) na Olpererze (3.476 m) jest otwarty od kwietnia do lipca i od września do grudnia. Do wspaniałego parku rozrywki na wysokości 3.200 m, który należy do najwyższych i najlepszych w regionie alpejskim, można dojechać kolejką linową Olperer T-bar. Na długości 740 m rozłożonych jest 21 elementów, które umożliwiają 25 skoki. Oprócz Linii Easy, Medium i Pro jest jeszcze Jib Line oraz, zupełnie nowy, Medium Hip o wysokości 6 m. Szczególną atrakcją jest Superpipe o długości 120 m. Ponadto, Betterpark jest pierwszym snowparkiem w Europie, który otwiera się na początku października. To miejsce po prostu sprawia, że każdemu serce bije szybciej.

Park rodzinny (Funslope) na Sommerbergu obiecuje zabawę dla młodych i starszych. Park jest otwarty od grudnia do kwietnia i zastępuje Betterpark w miesiącach zimowych. Jeździsz tu na wysokości 2100 m n.p.m. po stromych zakrętach, po przeszkodach i torach z falami oraz po dwóch olbrzymich ślimakach. Na odważny zjazd są różne warianty do wypróbowania. Wyciąg krzesełkowy 4er Tuxerjoch pozwoli Ci szybko wrócić na stok narciarski! Dla najmłodszych jest też Kidsslope i pchli park przy trasie zjazdowej "Schwarze Pfanne".

Prawie całoroczna zabawa freestyle'owa na lodowcu Hintertux Gletscher jest naprawdę warta zobaczenia w Family Parku i Betterparku.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Hintertuxer Gletscher nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Hintertuxer Gletscher

W skład testu dotyczącego Hintertuxer Gletscher wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Hintertux

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Hintertux

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.