Opinie Klientów

Mörtschach

286 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,5
Teren narciarski 8,6
Plan nartostrad
Informacje o terenie narciarskim
Großglockner-Heiligenblut
Maks. wysokość: 2 989 m
Min. wysokość: 1 301 m
Wys. miejscowość: 950 m
Wyciągi łącznie: 12
Orczyki: 7
Krzesełka: 1
Gondole: 4
Trasy łącznie: 55 km
Nartostrady:
20 km
Nartostrady:
34 km
Nartostrady:
1 km
Trasy do skialpinizmu: 11 km

Narty Mörtschach - jazda na najwyższej górze Austrii!

Mörtschach

Piękna miejscowość Mörtschach położona jest na wysokości 950 m i wtulona w imponujący masyw gór Großglockner, Dolomitów Linzejskich i grupę gór Schober i Kreuzeck. Wyjątkowa bliskość tej przepięknej, nieskażonej natury, pozwala na doskonały odpoczynek i relaks, jednocześnie zapraszając do odkrycia swych bogactw. Park Narodowy Hohe Tauern, o powierzchni ok. 1836 km², jest największym rezerwatem przyrody w całych Alpach, a do jego zasobów zaliczają się m. in. imponujące lodowce czy urwiska.

Również w okolicy Mörtschach jest wiele interesujących celów wycieczek, jak np. kościół w Heiligenblut, platforma widokowa Franz-Josef-Höhe, torfowisko Astner Moos czy szarmanckie, małe miasteczko Lienz z licznymi sklepami.

Großglockner

W samym sercu Wysokich Taurów prezentuje się imponująca góra Austrii - Großglockner, mierząca 3798 m. Do dziś region ten uznawany jest za kolebkę alpinizmu. Ze względu na swoją wysokość 1301 - 2989 m oraz bezpośrednie położenie grzbietów alpejskich, teren narciarski Heiligenblut gwarantuje pewne warunki śniegowe aż do późnej wiosny. Stoki narciarskie o średnim stopniu trudności oraz zróżnicowane możliwości spędzenia wolnego czasu sprawiają, iż region ten jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku, zarówno dla spragnionych wrażeń narciarzy, jak i rodzin z dziećmi.

Dojazd Mörtschach

  • Kolej: Lienz/Osttirol (ok. 23 km), Mallnitz (ok. 45 km)
  • Przelot: Klagenfurt (ok. 146 km), Salzburg (ok. 146 km), Innsbruck (ok. 200 km)

Obiekty w Mörtschach

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Narty Mörtschach

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter